"Одна з найбільших дамб, зруйнованих в історії воєн": Вчений-гідролог зі США спрогнозував ймовірні наслідки підриву Каховської ГЕС

Підрив Каховської ГЕС - одне з найбільших руйнувань водної інфраструктури за всю історію світових воєн, і є справжньою катастрофою. Про це заявив американський вчений-гідролог Пітер Глейк, передають Патріоти України.

Науковець ще в березні прогнозував, що в разі знищення Каховської ГЕС і раптової втрати води у Каховському водосховищі може опинитися під загрозою охолодження Запорізької АЕС, що в свою чергу призведе до аварії, такої, як на японській АЕС в Фукусімі в 2011 році.

Тепер Глейк зазначив, що підрив ГЕС призведе до надзвичайних гуманітарних та екологічних наслідків. "Це катастрофа масштабу небаченого в останні роки, - підкреслив він. - Гуманітарні та екологічні наслідки цього руйнування величезні. Я переконаний, що політичне значення також буде надзвичайним".

"Це величезна дамба, одна з найбільших в Європі та світі. Вона тримала 18 кубічних кілометрів води, майже вчетверо більше ніж найбільше водосховище в Каліфорнії", - порівняв дослідник.

Найбільший ризик становить гігантський обсяг води, який вивільнився, пояснив Глейк. "Громади вниз по течії річки будуть затоплені, їх вже затоплює. Екологічні наслідки надзвичайні. Руйнування екосистем, зараження води. Вже є повідомлення про те, що надзвичайні обсяги мастил та інших хімікатів змиває потоком у річку", - зазначив науковець.

"Вище дамби були болота, природні болота, і тварини там потерпатимуть від браку води, якщо водосховище спуститься", - додав він.

Ймовірно, перерветься постачання води до тимчасово окупованого Криму, каже Глейк. "Крим дуже залежить від води Північнокримського каналу, який живила вода з водосховища, - пояснив науковець. - Якщо водосховище зникне, надходження води до кримського каналу зменшиться також. Приблизно 80% водних ресурсів Крим отримує з Північнокримського каналу з водосховища за Каховською дамбою. Зараз не виглядає, що постачання води триватиме".

Експерт нагадав, що після окупації Криму росіяни докладали зусиль, аби цей канал запрацював, що свідчить про його важливість, а "тепер цей потік води знову припинено".

Всі наслідки підриву стануть відомими лише з часом, зазначає науковець. Науковець нагадав, що єдиним прикладом подібного за масштабами руйнування водної інфраструктури, було руйнування дамби СРСР в 1941 році під час Другої світової війни.

"Руйнування тієї дамби вбило десятки тисяч людей. Каховська - одна з найбільших дамб, яку будь-коли руйнували під час війни, але сподіваюсь, що кількість жертв буде меншою завдяки здатності швидше інформувати людей в районах паводку", - сказав науковець.

Глейк заявив, що руйнування дамби є порушенням Женевської конвенції і додав, що українські партнери повинні допомогти постраждалим евакуюватися з затоплених територій і надати гуманітарну допомогу. А в довгостроковій перспективі, додав Глейк, потрібно встановити, хто винний, і притягнути його до відповідальності.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Збройні сили знищили МТ-ЛБ з корабельною установкою А-22 “Огонь”

понеділок, 25 вересень 2023, 0:55

Збройні сили України знищили першу російську МТ-ЛБ з пусковими установками радянського вогнеметно-запалювального корабельного комплексу А-22 “Огонь”. . Відповідні фотографії оприлюднили в соціальних мережах. . Повідомляється, що бойова машина була зн...

"Взялась обс*рати українську літературу": Діана Панченко з NewsOne подалась в "політичне літературознавство" (відео)

понеділок, 25 вересень 2023, 0:30

"Пам'ятаєте піддуту лярву з мураєвського NewsOne Діану Панченко? Її почала поширювати кремлівська пропаганда - це однозначно успіх!" - пише політтехнолог Олексій Голобуцький на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продов...