
На заводі найбільшої в Угорщині нафтопереробної компанії MOL (Magyar Olaj-es Gázipari Részvénytársaság) сталася пожежа. Про це пише Magyar Nemzet, передають Патріоти України.
За даними видання, загоряння на НПЗ у місті Сазхаломбатт сталося напередодні ввечері. Пожежники заявили, що вогонь локалізовано, люди не постраждали. Влада каже, що перевищення гранично допустимих значень забруднень у повітрі поки немає. Причин інциденту не називають.
У мережі публікують відео заграви в нічному небі.
MOL не вказує розміру шкоди, але вже заявила, що "зосередиться на постачанні Угорщини й розгляне потребу використання стратегічних резервів".
Прем'єр-міністр Віктор Орбан повідомив, що веде переговори з основним паливним оператором країни, і постачання паливом в Угорщині забезпечено. Він пообіцяв розслідувати причини пожежі "з максимальною суворістю".
За даними Reuters, нафтопереробні заводи MOL в Угорщині та Словаччині отримують сировину з країни-агресора Росії через південну гілку трубопроводу "Дружба". У жовтні торік компанія заявляла, що до кінця 2026 року повністю відмовиться від постачання з РФ.
Аналітик Erste Investment Тамаш Плецер заявив Reuters, що пошкоджена на заводі установка постачає фракції сирої нафти на інші заводи нафтопереробного комплексу, забезпечуючи приблизно 40% потужності підприємства. Інцидент може призвести до зупинення виробництва на НПЗ на кілька місяців, додав він.
Російський диктатор Володимир Путін не бажає припиняти війну проти України і висловлює готовність продовжувати військові дії ще щонайменше два роки. Про це йдеться у публікації російського видання "Верстка" з посиланням на співрозмовника, близького до ...
За першу половину 2026 року Україна виконала "план Качки-Кос" лише на катастрофічні 15%. . Це неформальна назва переліку із 10 пріоритетних євроінтеграційних реформ (із фокусом на правосуддя та боротьбу з корупцією), які Київ зобов’язався втілити до ...