Росіяни є найбільшою нацменшиною у Фінляндії, а місцеві політичні партії активно працюють з ними історично. Зокрема, політики залучають у свої виборчі списки росіян. Про це розповів член правління Товариства українців у Фінляндії Арсеній Свинаренко у проєкті громадської ініціативи «Голка» – «Мости України», інформують Патріоти України.
«Частково це пояснюється тим, що тут була проблема «фінляндізації», тобто Фінляндія намагалася побудувати дуже специфічні відносини з Росією. Можливо, через це багато політичних партій мали час від часу людей з російського походження у своїх лавах. Особливо соціал-демократи та ліві у Фінляндії активно співпрацювали в минулому з організаціями росіян», – каже він.
За словами Свинаренка, Лівий альянс – найбільш ліва партія у парламенті – активно залучала росіян у свої виборчі списки. «Від цієї партії виграв вибори в муніципальну раду у прикордонному місті з Росією Іван Дев’яткін, представник так званої Олександрівської спілки, яка виступає за відкриття кордону з Росією. Дев’яткін відмовлявся засудити російську агресію. Він набрав п'ятсот голосів, що дуже багато. Я думаю, що він в цьому регіоні далі буде активно просувати ідеї про відкриття кордону і на національному, і на місцевому рівні» –розповідає член правління Товариства українців у Фінляндії.
Інший кандидат є уродженцем Челябінської області Іван Куленко. Він був активним учасником подій, організованих росіянами. Зокрема, він підтримував звернення до поневолених народів Росії. «Я дуже часто бачив, що «хороші руські» в Фінляндії, як і в інших країнах, можуть засуджувати Путіна, але часто повторюють колоніальні наративи щодо України: про те, що ми всі брати. Тільки один брат, мабуть, більш старший», – додає Свинаренко.
Тим часом новим мером Гельсинкі стане Даніель Сазонов від Коаліційної партії. Він є сином імігрантів з Росії. «До повномасштабного вторгнення він дописував у російськомовну Фінську газету, яку звинувачували у зв’язках з Кремлем та поширенні антиукраїнської пропаганди. Але у 2022 публічно засудив російську агресію. У ролі віце-мера відвідував Центр допомоги українцям, який Товариство відкрило у 2022 році», – пояснює член правління Товариства українців у Фінляндії.
Свинаренко наголошує, що історично Росія є сусідом Фінляндії. У Фінляндії у 80-90-х років була програма повернення людей фінського походження з Росії. Десятки тисяч росіян фінського походження приїхали до Фінляндії. Для їхньої інтеграції функціонувало багато російськомовних організацій.
«Однак на практиці маємо мережу організацій, у яких дуже багато досвіду інтеграційної роботи з російськомовними іммігрантами з Росії, є програми, досвід пошуку фінансування, зв'язки в міністерствах і місцевій владі. І саме ці організації переписали свої програми і почали отримувати гроші у 2022 році на роботу з українцями. Багато хто з цих організацій зовсім навіть і не засуджував війну, деякі організації підтримують війну», – ділиться він.
За словами фахівця, з 2023 року фінансування організацій росіян на роботу з українцями зменшилося. «На державному рівні це не вдалося зробити, але є випадки, коли муніципалітети ставили умови публічно засудити російську агресію організаціям, які хочуть працювати з українцями. Деякі організації, які працюють з українцями і мають росіян як засновників, стали більш активно використовувати українську мову або намагаються демонструвати, що вони включають українців у свої програми як волонтерів або тренерів», – каже Свинаренко.
Від самого початку свого існування коаліція в Німеччині стикнулася з неабиякими проблемами. Обрання лідера Християнсько-демократичного союзу (ХДС) Фрідріха Мерца на посаду канцлера Німеччини стало не лише особистим випробуванням для політика, а й перши...
Ветеран війни та громадський діяч Олександр Терен заступився за свою близьку подругу, блогерку Олену Мандзюк, яка отримує безліч погроз після того, як публічно засудила Анну Алхім, передають Патріоти України. Мандзюк також публічно звернулася до СБУ із...