"Що ж, протистояння між куркою і яйцем, або що перше — перемир’я на 30 днів чи початок прямих переговорів, досягає свого апогею. Після заяви Путіна про прямі переговори в Стамбулі, Володимир Зеленський відповів пропозицією прямої зустрічі після перемир’я з понеділка. Ставки ростуть, але що на кону і які небезпеки Стамбула для нас?" - пише політолог Віктор Андрусів у своєму Телеграм-каналі, передають Патріоти України, та продовжує:
"9 травня цього року було точно не про перемогу над нацизмом. Кожна зі сторін проводила свою міжнародну мобілізацію на підтримку своїх позицій. Виходячи з того, як Путін хизувався візитом Сі, святкування для нього було важливим саме через демонстрацію його підтримки у світі. На жаль, йому це вдалось, хоч і не повною мірою. Присутність Китаю і Бразилії — важливий сигнал, що жодні невинні жертви України, жодні санкції не є для них аргументом. Не було Моді, через зрозумілі причини, але те, чий він союзник — він демонстрував в окремому візиті. І не було Ердогана, що пов’язано з його бажанням грати нейтральну сторону. Європейських міньйонів типу Фіцо чи Вучича можемо не рахувати. Путін довів, що після всього, що він натворив — він не ізольований.
Наша сторона проводила свою мобілізацію. До нас приїхали Стармер, Макрон, Туск і Мерц — ключові лідери Європи. Це був важливий сигнал, що Європа нас не кине. Був ще колективний дзвінок Трампу, але це більше про символізм чим про конструктив. Ми також отримали публічну підтримку у вимозі до Путіна оголосити перемир’я з понеділка. Фактично, за більше ніж 3 роки війни особливо нічого не змінилось, за винятком хіба що США, які стали публічно говорити те, що раніше робили підкилимно. Тож значною мірою битва за Стамбул буде десь такою, як і у 22-му році, і результати теж будуть схожі.
Насправді на фоні всіх цих заяв втрачається сутність, а в ній нічого нового. Путін не змінив жодних своїх вимог, і тема Стамбула лунала від початку цього року в форматі "вертаймось до тих домовленостей". Ми ж, як тоді, так і зараз не розглядаємо нічого подібного з тих старих запропонованих умов.
У цій битві цінність прямої зустрічі та перемир’я вийшла на перше місце, хоча жодних зрушень в умовах завершення війни — не має. Тому за фактом — це продовження битви за Трампа, де кожна сторона намагається перекинути вину за зрив мирних ініціатив на іншу. Але в цій ситуації є великі ризики для нас.
Останні заяви Трампа і новини з його оточення свідчать, що він втомився і не вірить в можливість досягнути миру. Тому він плавно намагається вийти з цієї історії. Але вийти треба, як завжди, "з перемогою". Пряма зустріч з Путіним — дасть йому цей шанс. Він зможе сказати: "Я посадив їх за один стіл, але вони не захотіли домовитись. Тому я зробив все, що міг".
Це не буде катастрофою для нас, і не буде перемогою для Путіна. Вихід Трампа зі спроб завершити війну, як мінімум, збереже багато нервів всім жертвам пропаганди, що він нас здасть. Зброю ми будемо отримувати в рахунок Фонду з рідкісноземельних металів, і з європейських коштів. На жаль, жорстких санкцій проти Путіна теж не буде. Все інше буде вирішуватись на полі бою і на ринку нафти.
Я думаю, ситуація буде наступною. Перемир’я з понеділка не буде. Зеленський таки поїде в Стамбул. Путін не поїде, але відправить якихось міньйонів. Буде зустріч між нашими дипломатами й цими міньйонами за посередництва турків та американців. На зустрічі нічого не вирішиться. Сторони звинуватять один одного в зриві мирних ініціатив. Далі літня кампанія з утилізації російського м’яса на фронті".
Ольга Сумська у День матері, який Україна відзначила 11 травня, показала архівні світлини зі старшою донькою Антоніною Паперною, яка живе і працює в Росії. Ці фотографії викликали бурхливе обговорення у соцмережі, зазначають Патріоти України. На особис...
"Що ж, протистояння між куркою і яйцем, або що перше — перемир’я на 30 днів чи початок прямих переговорів, досягає свого апогею. Після заяви Путіна про прямі переговори в Стамбулі, Володимир Зеленський відповів пропозицією прямої зустрічі після перемир...