Останнім часом спекулюють на темі фортифікацій - "крадуть гроші", "не вистачає людей". Не вистачає мізків, - Денис Прокопенко

"Останнім часом доволі часто спекулюють на темі фортифікаційного обладнання рубежів оборони: "крадуть гроші", "немає техніки", "не вистачає ресурсів", "не вистачає людей". Не вистачає мізків і навичок", - написав командир бригади "Азов" Денис Прокопенко на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:

"За минулий рік нашій бригаді довелося проводити стабілізаційні дії на лиманському й торецькому напрямках. У трьох випадках удалося розбити ворога, який втратив ініціативу й наступальні спроможності. Просування у глибину оборони, навіть на непідготовлених рубежах, було зупинено. Згодом створювали сприятливі умови: контратакували і звільняли раніше окуповані території.

Так, звісно, на фронті є такі ділянки, де й кінь не валявся. Або де просто змушують солдатів займати оборону в "кошачих туалетах": там, де немає шансу просидіти й кілька годин без поранення, про евакуацію взагалі мовчу. Потім браво доповідають, що "людей немає", хоча в сусідній посадці вже давно виритий і накритий той самий опорний пункт, але вже "людей немає". Насправді справа навіть не в цьому. У трьох випадках при прийомі смуги оборони було виявлено, що здебільшого проблема значно ширша й багатогранніша, ніж просто відсутність людського або технічного ресурсу.

У першому випадку міняли солянку підрозділів із когорти "мертвонароджених бригад". Лінійно наступали полки ВДВ із потужною артилерійською підтримкою, на той час FPV-дрони і скиди ще не були мейнстримом. Тут би я просто порадив більше не формувати такі бригади.

У другому випадку у прямому сенсі слова я порадив одному з комбригів закопати безглуздо вириті опорні пункти, але він цього не зробив. Через короткий проміжок часу вони були втрачені й послужили чудовим укриттям для противника.

У третьому випадку система оборони була відсутня як така. Це були 2023–2024 роки. Зараз наче і техніка є, і ресурси є, і наймаємо будівельні компанії. Але знову щось не так! У чому полягає проблема? Відповідь дуже проста. Офіцери перестали думати: або не навчили, або за них "подумали" люди, які не виходили на рекогностування місцевості того рубежу й на гарматний постріл!

Навіть при наявності ресурсу, не знаючи фундаментальних азів організації й побудови оборони (де і як копати), стійкості не буде. Дуже скоро всі ці ресурси противник перетворить на попіл, і вони не виконають свою функцію захисту і збереження життя особового складу, уявний рубіж оборони перетвориться на прохідний двір.

Із задоволенням прийму ініціативних офіцерів і особисто проведу інструкторсько-методичні заняття на власних прикладах по фортифікаційному облаштуванню рубежів оборони й організації оборонного бою".

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Народні прикмети на 27 червня: Що українці спрадавна робили цього дня, аби захистити домівку та свої родини

субота, 27 червень 2026, 7:09

27 червня (за юліанським календарем 10 липня) вшановують преподобного Самсона, гостинного - святого, який, за переказами, міг лікувати хвороби одним своїм дотиком, а своє життя присвятив допомозі людям. У народі день прозвали Самсон Сіногной, зазначают...

Вас може здивувати, але гігаватоманія — досі наше все - Lana Zerkal

п’ятниця, 26 червень 2026, 21:42

Ніколи не було, і от знову: поки Київ не витримує спеки, і його порайонно відключають на кілька годин, міністерство енергетики знову презентує на URC в Гданську чергову енергетичну стратегію. Вас може здивувати, але гігаватоманія — досі наше все. Тому ...