Детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Роман Нєдов і Валентин Шмітько не декларували елітної нерухомості, виводили кошти за кордон і допомогли ухилянтам уникнути мобілізації. Про це йдеться в розслідуванні Informator.ua, передають Патріоти України.
За повідомленням журналістів, заступник керівника підрозділу НАБУ Роман Нєдов за останні роки придбав кілька об'єктів нерухомості в Києві. Ці покупки оформили на матір його дружини, а потім їх подарували дружині детектива.
"У квітні 2017 року на матір дружини Нанулі Сьянову було придбано квартиру в елітному ЖК "Шервуд" по вулиці Авіаконструктора Антонова. За даними з відкритих джерел, на той момент вартість квартири від забудовника була 26 тис. грн за 1 м², тобто мінімально квартира без ремонту коштувала 2 652 000 грн (приблизно $98 625 за курсом на той момент). Родина Нєдова жила в цій квартирі, тому він її задекларував. Проте у графі "Ціна" зазначив "Невідомо". У період із 2018-го до 2020 року у квартирі зробили ремонт із переплануванням: навіть зменшилася загальна й житлова площа. Унаслідок маніпуляцій була зроблена переоцінка житла зі зниженням вартості квартири майже втричі до 1 007 200 грн (приблизно $36 970). Із такою ціною її подарували дружині Нєдова, і вона з’явилася в декларації за 2020 рік", – ідеться в розслідуванні.
У 2018 році на Нанулі Сьянову оформили іншу квартиру площею 63,7 м² на проспекті Повітряних Сил, пишуть автори розслідування. 2021 року цю квартиру дружина Нєдова також дістала як подарунок. У декларації детектива було вказано її ціну на момент дарування – 1 080 000 грн (приблизно $38 700).
Обидві квартири, зазначено в матеріалі, розташовані неподалік місця роботи Нєдова – Національного антикорупційного бюро України. "З квітня 2024 року в користуванні родини Нєдова перебуває автомобіль Volkswagen Tiguan білого кольору. Оформлений на дружину Лію. Вартість, згідно з декларацією, 763 620 грн (приблизно $19 300). Проте пошук свідчить, що цей автомобіль пригнаний зі Швейцарії у 2023 році й виставлений на Auto.ria за 1 311 110 грн ($31 555)", – повідомив Informator.ua.
Керівник одного з підрозділів НАБУ Валентин Шмітько, за даними розслідувачів, протягом кількох років декларував як заощадження великі суми готівки. "Шмітько декларував щороку як готівкові заощадження великі суми грошей: у 2017-му – 425 тис. грн, у 2019-му – 521 тис. грн, у 2020-му – 619 тис. грн, у 2021-му – 625 тис. грн, у 2024-му – 670 тис. грн. Ці суми подекуди становили дві третини його офіційних доходів за рік. А у 2024 році взяв і вивів із країни 4 350 725 грн", – ідеться в матеріалі.
За висновками журналістів, дружина детектива Наталія Шмітько з початку повномасштабної війни переважно не живе в Україні, але отримує державну соціальну допомогу. "Гортаємо Instagram дружини – Наталії Шмітько. І бачимо – з початку повномасштабки вона з невеликими перервами постійно живе за кордоном. За цей час вона мешкала в Румунії, була в Чорногорії, Венеції, відвідувала Хорватію, Доломітові Альпи, Сан-Франциско, Лос-Анджелес, Голлівуд. Разом із тим вона не нехтувала соціальною допомогою від держави: з 2019-го до 2024 року Шмітько отримала її на суму понад 340 тис. грн", – зазначено у статті.
Автори розслідування заявили, що детектив Шмітько був причетний до спроби уникнення мобілізації його знайомим, який перебував у розшуку. "Друга Шмітька з купою готівки в машині зупинили вночі. Звісно, перевірили документи, і виявилося, що той – у розшуку. Шмітько приїхав прямо вночі "порєшать", але так "нарєшав", що разом із другом-ухилянтом отримав обвинувачення. Шмітька керівництво НАБУ відмазало від суду, а його друга-ухилянта – від мобілізації. Що характерно, суд не побачив у діях Шмітька правопорушення, навіть адміністративного", – пише Informator.ua.
Редакція видання запропонувала Національному агентству з питань запобігання корупції (НАЗК) розпочати перевірку детективів НАБУ. "У НАЗК – непочатий край роботи. Складається враження, що якого детектива НАБУ не перевір – знайдеш підозрілі махінації: з грошима, автівками, квартирами, будинками. Усі ці випадки доведеться розслідувати і дати їм юридичну оцінку, як того вимагає закон", – наголосило видання.
Наступальна операція Російської Федерації (РФ) влітку може бути зосереджена на трьох напрямках, які ворог посилював підрозділами протягом останніх п'яти місяців. Про це розповіла аналітик з питань Росії в Інституті вивчення війни (ISW), передають Патрі...
Експолітик та юрист Андрій Портнов, якого вбили у Мадриді 21 травня, приховував особисте життя. Однак з'ясувалося, що він перебував у цивільному шлюбі з Анастасією Валяєвою, зазначають Патріоти України. Портнов офіційно одружувався двічі. Першою дружин...