
Головний лікар Дніпропетровської обласної клінічної лікарні імені Мечникова Сергій Риженко розповів про перші ознаки COVID-19, перебіг хвороби та кому з пацієнтів найскладніше. Про це він написав у себе на сторінці в Facebook, передають Патріоти України.
"Це вже не просто частина нашого життя, причина смертей наших близьких, друзів і наш страх. "Швидкі" людей привозять цілими сім'ями. Понад 500 загиблих у Дніпропетровській області", – зазначив він.
За його словами, важливо звертати увагу, коли людині починає не вистачати кисню. "Перші ознаки можуть проявляти себе у вигляді запаморочення, неможливості здійснювати звичні навантаження, наполегливого сухого кашлю, який не проходить, температури та болю в м'язах. Далі загальмованість, сонливість, невмотивована агресія. Для пацієнта реальні критерії оцінки – температура, вимірювання пульсу та артеріального тиску", – додав лікар.
Як зазначив Риженко, найстрашніше, що вірус провокує утворення тромбів: "Згустки крові утворюються у венах ніг, викликаючи тромбофлебіт, в судинах головного мозку – призводить до інсультів, в серці – як наслідок інфаркти".
"Коронавірус захопив хірургію, кардіологію, неврологію, з жіночого відділення витіснив гінекологію. Важче вірус протікає у хворих з діабетом, ризик ускладнень підвищується в кілька разів. У багатьох пацієнтів надмірна вага призводить до порушення дихання і часто є причиною смерті", – зазначив Сергій Риженко.
Оператори батальйону безпілотних систем Apachi 81-ї аеромобільної Слобожанської бригади вже палять машини ворога у глибокому тилу, котрий ще вчора був більш-менш безпечним для росіян. . Відео бойової роботи було оприлюднене 25 червня на каналі бригади...
Російський диктатор Володимир Путін не бажає припиняти війну проти України і висловлює готовність продовжувати військові дії ще щонайменше два роки. Про це йдеться у публікації російського видання "Верстка" з посиланням на співрозмовника, близького до ...