"Гортаю сторінку посольства Аргентини в Україні. 22 червня - 30-річчя відкриття посольства Аргентинської Республіки в Україні. Цей напис на тлі фото будинку, де на сьомому поверсі розташоване посольство. Ні спільного знімку співробітників, ні світлини посла в робочому кабінеті на тлі прапора і короткого виступу з такої нагоди", - пише український письменник та дипломат Сергій Борщевський на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:
"24 червня - ще одна картинка: цього разу плакат з нагоди Міжнародного дня жінок у дипломатії.
Далі - інформація про те, що аргентинська стрічка "Брудна гра" взяла участь у кінофестивалі ЛГБТ+ тематики в Києві і перед її демонстрацією зачитали звернення посла Аргентини.
28 червня - картинка до Дня Конституції України.
Остання інформація з'явилася один день тому. 29 червня у Національній філармонії України відбувся концерт до 30-річчя відкриття посольства Аргентини в Україні. На загальному знімку громадяни України, які працюють у посольстві за контрактом. Аргентинських дипломатів на чолі з послом немає.
Та головне інше: на сторінці посольства жодного слова про російську агресію, про війну. Ні про підрив Каховської ГЕС, ні про загрозу для Запорізької атомної, ні про вивезення окупантами українських дітей - ні про що жодного слова. Але ж усе це відбувається в країні акредитації посольства. А будь-яке дипломатичне представництво в будь-якій державі повинно інформувати владу та громадськість своєї країни про всі значущі події, що відбуваються у країні перебування. Це одна з головних задач кожної дипломатичної місії.
Я зателефонував до посольства, і автовідповідач двома мовами - іспанською та українською - повідомив, що "з огляду на ситуацію, що склалася, посольство продовжує працювати дистанційно". У нас не ситуація, що склалася, а війна, пані посол.
Я зателефонував, бо тоді ще не знав, що ви не в Києві. Тепер знаю. Навіть знаю, в якій саме європейській країні, що межує з Україною, ви перебуваєте. Я не засуджую вас, але скажіть чесно: ви виїхали з Києва тому, що його обстрілює російська армія, чи ви вірите, нібито це українці майже 500 днів самі обстрілюють свою столицю й інші українські міста та села?
Я в Києві, пані посол, і недавно в посольстві Іспанії зустрічався з двома іспанськими режисерами, які приїздили, щоб поставити з київськими студентами адаптований варіант драми Кальдерона. І був у посла, він на місці, тільки вікно в кабінеті затулене мішками з піском на випадок вибуху.
Я в Києві, пані посол, за тією ж адресою, куди ви посилали машину, коли попросили мене бути модератором відеоконференції з Марією Кодамою, вдовою Борхеса, і коли треба було записати інтерв'ю з нагоди 100-річчя визнання Аргентиною Української Народної Республіки.
Я в Києві, і маю до вас запитання. На жаль, поговорити не вдасться, тому запитую у такий спосіб - сподіваюсь, публікація до вас дійде.
28 червня в газеті "Noticias urbanas", що видається в Буенос-Айресі, вийшла стаття посла Росії в Аргентинській Республіці Дмітрія Феоктістова під назвою "Необхідно зупинити атаки київського режиму на цивільну інфраструктуру". Ось ця стаття: https://www.noticiasurbanas.com.ar/noticias/es-imp... Пані посол, ви теж вважаєте, що не держава-агресор Росія, а сама Україна знищує власну цивільну інфраструктуру? Якщо ні, ви мусите спростувати брехню російського посла, який хоче ошукати владу і громадськість вашої країни. Це ваш прямий обов'язок як керівника дипломатичного представництва.
Це ваш обов'язок перед пам'яттю президента Іполіто Ірігоєна, який 5 лютого 1918 року - єдиний глава держави на Американському континенті - підписав декрет про визнання УНР. Це ваш обов'язок перед тими вашими попередниками, завдяки яким Аргентина першою серед країн Латинської Америки 5 грудня 1991 року визнала Незалежну Україну. Це ваш обов'язок перед пам'яттю вашої мами - сьогодні Україну плюндрують онуки тих, хто давно вивозили її, зовсім юну, в товарному вагоні до Сибіру.
Мовчання про злочин є потуранням злочину, пані посол".
Гарною новиною є той факт, що російські агенти отримують підозри. Проте важливо не зупинятися на досягнутому та звернути увагу на Верховну Раду, адже там подібних колаборантів дуже багато. Таку думку висловив підполковник ЗСУ, заступник командира 3 ОШБ...
У Запоріжжі внаслідок ракетного обстрілу, який РФ здійснила у суботу, 18 січня, вибуховою хвилею пошкоджений Свято-Андріївський кафедральний собор УПЦ МП. Військовий прокоментував, як "відреагували" представники собору. Про це військовослужбовець ЗСУ С...