Російська нафта стрімко дешевшає, це спричиняє паніку у Москві. Барель марки "Юралз" коштує 55 доларів, а безпосередньо у портах росії ще дешевше. Якщо вартість у світі і надалі знижуватиметься – ціна російської нафти впаде до собівартості. Тоді видобуток стане збитковим, а це – чверть доходів федерального бюджету. І Москва ніяк не може вплинути на ситуацію. Все залежить від потужніших держав: США та Саудівської Аравії. Патріоти України пропонують вашій увазі репортаж кореспондента 5 каналу Сергія Барбу.
Липка, дорога у видобутку, з надлишком сірки. А до всього – тепер щодня дешевша. Російська нафта марки Urals і без того є третьосортним продуктом на світовому ринку. Її ціна залежить від еталонних видів пального. Сама собою нафта з росії — це бовтанка, суміш із Сибіру та Уралу.
Ціна на чорне золото з росії обвалилася і продовжує нестися у провалля. Барель коштує доларів 55. Вартість зменшилася за рік аж на третину. Для росії ще не катастрофа, але вже дуже болючий удар.
Попри гіршу якість, Кремль все ж знаходить покупців на свою нафту. Надто, якщо приправити контракти знижками. Саме долари від продажу пального найдужче поповнюють бюджет росії. За даними Київської школи економіки, мовиться про приблизно 10-15 млрд доларів на місяць. І ці кошти росія витрачає на війну.
"Нафта – це головне джерело валютних надходжень росії. І 25% доходів бюджету кремлівського режиму. Це гроші, які у них є основним джерелом. Немає жодної галузі, яка б принесла навіть половину нафтових доходів", – зауважив директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко.
Видобуток нафти у світі у травні зростатиме, бо так вирішили головні гравці світового ринку. Найперше – Саудівська Аравія. Там змінили правили гри: тепер розраховують не на вищу ціну нафти, а на більші обсяги її продажів. Ер-Ріяду таке вигідно, а от росії – ні. Але з Москвою ніхто не радився, і не збирається.
Слабке місце російського видобутку – собівартість. Щоби видати нагора барель нафти Urals, треба витратити доларів 45. Натомість вартість видобутку у Саудівській Аравії удвічі менша. Але росія уже зазнає збитків. У своєму бюджеті Кремль прописав вартість нафти по 69 доларів.
"Нафти буде дуже багато, а російська не є надто цінною. І очевидно, що її просто витискатимуть з ринку. Тому що собівартість російської нафти, у порівнянні з іншими видобувачами, дуже висока. Ринок нафти не є дефіцитним, тепер її можна купувати у багатьох виробників", – пояснив доктор економічних наук Ігор Бураковський.
Найбільшими покупцями російської нафти є Китай, Індія та Туреччина. І ці країни ризикують наразитися на гнів Сполучених Штатів. У Вашингтоні погрожують запровадити вторинні санкції у 500% щодо російської нафти, це нечувано високий збір. Але рахунки можуть отримати покупці пального, а не росії. Логіка проста: не треба марудитися і вибивати гроші із Москви, простіше відлякати її бізнес-партнерів.
"Не є стратегічними партнерами росії ні Туреччина, ні Індія. Навіть Китай не є. Це – бізнес-партнери. Інтереси США переважатимуть і вони тиснутимуть на ті чи інші країни. Штати можуть їм елементарно компенсувати втрати. Або не робитимуть і це буде певна плата за те, що вони будуть на стороні добра – і ти просто мусиш це робити", – сказав політичний екперт і доктор філософії Андрій Городницький.
З одного боку, Дональд Трамп уже лякав росію санкціями, але далі слів не пішов. Серйозність намірів США поки незрозуміла. З іншого – республіканські політики вже підготували законопроєкт про санкції. Документ готовий до затвердження. І, ймовірно, більшість голосів за нього знайдеться, готова допомагати й американська опозиція. А втім, все залежить від волі однієї людини – Дональда Трампа. Він може позбавити росію головного доходу. Аби було бажання.
Майк Волц, який залишає посаду радника президента США з національної безпеки, засмутив Дональда Трампа ще задовго до скандалу з чатом Signal, куди він випадково додав журналіста The Atlantic. Про це пише The Washington Post з посиланням на джерела, пов...
В Удмуртії, що в Російській Федерації, місцеві жителі побилися біля «поїзда перемоги». Про це повідомив Telegram-канал Astra, передають Патріоти України. Повідомляється, що 1 травня до міста Сарапула в Удмуртії прибув стилізований відповідно до часів Д...