В Україні після верифікації пенсіонерів у частини з них можуть забрати виплати. Відповідно до закону, на це є ціла низка причин. Крім того, наступного року стануть суворішими і вимоги до тих, хто тільки виходитиме на заслужений відпочинок, передають Патріоти України з посиланням на Oбозреватель.
Це можуть підтвердити в ході верифікації. Наприклад, якщо пенсіонер вийшов на заслужений відпочинок за фальшивими документами, або ж у документах є помилки.
"У разі виявлення недостовірних даних у документах і відомостях, на підставі яких було встановлено та/або здійснюється виплата пенсії, рішенням територіального органу Пенсійного фонду України розмір і підстави для виплати пенсії переглядаються відповідно до закону без урахування таких даних", – йдеться у законі.
Чиновники в рамках перевірки також отримають інформацію про те, коли пенсіонер перетинав кордон і як довго перебував за межами країни. Якщо, наприклад, поїхати на кілька місяців, пенсія за цей період нараховуватись не буде.
Стаття 49 закону "Про загальнообов'язкове пенсійне страхування" передбачає: скасувати пенсію може не тільки суд, але й територіальний підрозділ Пенсійного фонду. "Зокрема пенсія припиняється на весь час проживання пенсіонера за кордоном, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України", – пояснила адвокатка Діна Дрижакова.
Крім того, без допомоги від держави можуть залишитися переселенці, які змінюють своє місце проживання. На гарячій лінії Пенсійного фонду: якщо виявиться, що пенсіонер-переселенець живе не за офіційним місцем проживання, виплату скасують вже з наступного місяця. Так, у Фонді керуються постановою, згідно з якою пенсії виплачують тільки тим українцям, які проживають на підконтрольній території країни.
В Україні у 2020-му на пенсію в 60 років можуть вийти ті, хто має від 27 років стажу, в 63 роки – від 17 до 27 років стажу. Щоб вийти на заслужений відпочинок в 65 років, потрібно мати 16 років стажу. Щороку такі вимоги підвищуватимуть на 12 місяців доти, доки на пенсію в 60 років виходитимуть тільки ті, у кого не менше 35 років стажу.
Якщо ситуація не зміниться, і українці не відмовляться від тіньового заробітку, за підрахунками Міністерства соціальної політики, у 2028-му тільки близько половини (45%) 60-річних зможуть вчасно отримати виплату. Решті ж доведеться працювати довше. За оцінками Мінсоцполітики, через сім років близько 45% українців змушені будуть працювати до 63 або 65 років.
Велика проблема – тіньова зайнятість. Близько чотирьох мільйонів українців працюють без офіційного оформлення, внески до Пенсійного фонду не платять. А ще мільйони частину зарплати отримують в конверті. Все це призводить до того, що на чинних пенсіонерів грошей просто не вистачає.
На окупованій території України, відносно далеко від лінії вогню, діє підрозділ безпілотників "Каскад", куди прагнуть потрапити на службу представникам російської еліти. Про цей підрозділ розповіло видання The New York Tmes, передають Патріоти України....
У Новооскольському окрузі Бєлгородської області країни-агресора Росії потяг наїхав на вибуховий пристрій. Про це заявив місцевий губернатор В’ячеслав Гладков у Telegram, передають Патріоти України. Гладков стверджує, що вибуховий пристрій було закладен...