Підпорядковані Мінфіну податкова і митниця причетні до 140 млн доларів збитків бюджету, - журналістське розслідування

Міністерство фінансів несе безпосередню відповідальність за схеми ухилення від сплати податків при експорті українського зерна до Європи, оскільки саме це відомство відповідає за роботу податкової та митної служб. Серед іншого саме через зловживання цих органів Україна втратила щонайменше $140 млн податкових надходжень через продаж зерна через сумнівні компанії, в тому числі фіктивні. Про це пише команда Центру протидії корупції у Facebook, передають Патріоти України.

У ЦПК посилаються на опубліковане нещодавно розслідування міжнародної групи журналістів OCCRP, яка виявила, що зерно з України експортується через сумнівні фірми. При цьому податкові та митні органи, підпорядковані безпосередньо Міністерству фінансів, знали про це. Наприклад, згідно з розслідуванням, митники знехтували перевіркою понад 600 потенційно підозрілих експортерів зерна. Ці компанії "мали ризики ухилення від сплати податків, не повертали свої валютні доходи за межі України, як вимагає закон, і здійснювали відмивання грошей". "У деяких випадках співробітники митного управління спілкувалися з керівниками компаній тільки по телефону або відеозв'язку і не перевіряли їх особу. ... Більше половини експортерів не подавали митних декларацій, а тим, хто подають документи, здебільшого схвалювали протягом 90 хвилин з моменту отримання. На одну декларацію витрачалося всього дев'ять хвилин", - йдеться в розслідуванні

"Показана схема, за якою ділки з податкової та митниці допомагали "сірим" і "чорним" фірмам імпортувати зерно в ЄС на мільйони євро. І податкова, і митниця - в структурі управління Міністерства фінансів. Частина цих фірм не платила податки – тобто бюджет від продажу зерна отримав 0. Інша частина-мала підставних власників, що очевидно не показує нас надійними партнерами для ЄС у бізнесі. Щонайменше, 140 млн доларів збитків для держави", - йдеться в повідомленні.

У ЦПК нагадали, що зброю і зарплати для військових Україна покриває за власними бюджетними надходженнями. "Гроші МВФ та інших партнерів йдуть на соціальні виплати та економічну підтримку. Тому через ділків у податковій та митниці ми (а) втрачаємо ресурси; (б) втрачаємо кредит довіри у світі. Тобто однією рукою Мінфін працює над залученням грошей в Україну, іншою – підлеглі установи зводять всі зусилля нанівець", — зазначили в ЦПК.

Раніше в інтерв'ю Економічній правді міністр фінансів Сергій Марченко заявляв, що робота податкової служби та митниці під час війни не входить до його першочергових пріоритетів, оскільки обидва органи збирають податки та направляють їх до бюджету. При цьому Марченко зазначає наявність корупційного співробітництва між митниками на місцях і представниками інших правоохоронних органів.

"Персоналії не повинні визначати діяльність таких систем як податкова і митниця. Я постійно думаю про те, як Міністерству фінансів, що формує політику, створити такі умови, щоб від прізвищ не залежало нічого, щоб вони були просто адміністраторами певних функцій. На жаль, до діяльності правоохоронних органів в частині їх взаємодії з митницею у мене сотня питань. Коли ти призначаєш митника, у нього вибір невеликий: або сісти, якщо ти не погоджуєшся з правилами, або взаємодіяти. Тому вони вибирають другий, незалежно від посади. Я хочу, щоб цього не було", - заявив Марченко.

Він також додав, що йому не цікаво, чи впливають на діяльність податкової та митниці голова податкового комітету Ради Данило Гетманцев та заступник голови Офісу президента Олег Татаров, у чому останні часто звинувачуються представниками бізнесу.

Згідно з Положенням про Міністерство фінансів, Мінфін, серед іншого, "забезпечує формування та реалізацію єдиної державної податкової, митної політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями при застосуванні податкового та митного законодавства". Тобто, податкова і митна служби знаходяться в безпосередньому підпорядкуванні міністерства, яке доводить до них плани виконання бюджетних надходжень, а також визначає кадрову політику в цих відомствах.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Чому російський олігарх досі веде бізнес в Україні? - Голобуцький

неділя, 19 січень 2025, 14:07

"Чому Олексій Федоричев досі веде бізнес в Україні? За даними Центру протидії корупції, "з початку повномасштабної війни Україна конфіскувала активів РФ щонайменше на 15 млрд грн", а Фонд держмайна отримав у своє управління 1175 об'єктів. Цифра, слід в...

Окупант на Донеччині застрелився з автомата, почувши наближення українського FPV-дрона (відео)

неділя, 19 січень 2025, 13:43

На Донеччині, російський загарбник, почувши наближення українського FPV-дрона, вистрелив собі у голову із автомата. Відповідне відео опубліковано у телеграм-каналі Бутусов Плюс, інформують Патріоти України.