За офіційними даними Кремля, російські фермери збирають рекордні врожаї зернових. Але за такими показниками "небувалого врожаю" може бути прихована агропродукція з окупованих територій України. Про це пише The Guardian, передають Патріоти України.
Українські чиновники та експерти стверджують, що сприятливі умови не є достатньою причиною високою врожаю у РФ. За їхніми словами, українське зерно експортується під виглядом російського.
"Окупаційна влада грабує українське зерно... не для військових операцій чи задоволення потреб населення, а з корисливою метою і з мотивів особистої незаконної наживи", – пише видання з посиланням на заяву прокуратури в одній зі справ проти підозрюваного колаборанта.
За словами прокурорів і свідка, фермерські господарства переходять під окупаційний контроль у жорстокий спосіб, а виробництво зерна нібито переходить до російських компаній, зокрема пов'язаних з оточенням президента РФ Володимира Путіна.
Радник президента України і заступник голови міжвідомчої групи Task Force UA Владислав Власюк відзначає, що росіяни мають просту "бізнес-модель" на окупованій території України. Вони збирають усе зерно, яке можуть, і відправляють його переважно суходолом до Росії. Далі росіяни підробляють документи, що свідчать про російське походження продукції, яку потім експортують. Основні ринки збуту – Близький Схід та Африка.
ЗМІ пише, що більше п'ятої частини з 29 мільйонів тонн зерна, які очікуються від останнього врожаю в Україні, не вистачає. Близько 5 мільйонів тонн могли бути вкрадені росіянами, а решта – втрачена внаслідок війни.
За свідченнями з окупованої території, росіяни та їхні колаборанти застосовували силу для конфіскації фермерських господарств українців. Водночас колишній народний депутат України і колаборант Володимир Сальдо створив нову компанію для торгівлі херсонським зерном, йдеться в одному із кримінальних проваджень.
Журналісти підкреслюють, що через посередника компанія продавала зерно одному з найбільших сільськогосподарських конгломератів Росії – United Grain. Мажоритарним власником конгломерату є російська держава. Але у 2020 році дві особи, наближені до Путіна, придбали чверть його акцій через холдингову компанію. "Водночас ззахідні держави уникають запровадження тотальних обмежень на російський експорт продовольства, як це було зроблено з іншими товарами, такими як нафта", – вказує видання.
Російські окупанти планували наступальну операцію на Харківському та Сумському напрямку 1−15 червня 2024 року. Про це NV повідомило високопоставлене джерело в ЗСУ, передають Патріоти України. Підготовку до нового наступу окупанти завершили наприкінці т...
"У США розроблена система попереджень для кожного стихійного лиха, щоб запобігти жертвам серед цивільного населення. Однак в Україні, навіть під час загрози обстрілом експериментальною російською ракетою, за звичкою, евакуйовується тільки влада. Чи дов...