Підробляють документи походження: Оточення Путіна заробляє на українській агропродукції, - The Guardian

За офіційними даними Кремля, російські фермери збирають рекордні врожаї зернових. Але за такими показниками "небувалого врожаю" може бути прихована агропродукція з окупованих територій України. Про це пише The Guardian, передають Патріоти України.

Українські чиновники та експерти стверджують, що сприятливі умови не є достатньою причиною високою врожаю у РФ. За їхніми словами, українське зерно експортується під виглядом російського.

"Окупаційна влада грабує українське зерно... не для військових операцій чи задоволення потреб населення, а з корисливою метою і з мотивів особистої незаконної наживи", – пише видання з посиланням на заяву прокуратури в одній зі справ проти підозрюваного колаборанта.

За словами прокурорів і свідка, фермерські господарства переходять під окупаційний контроль у жорстокий спосіб, а виробництво зерна нібито переходить до російських компаній, зокрема пов'язаних з оточенням президента РФ Володимира Путіна.

Радник президента України і заступник голови міжвідомчої групи Task Force UA Владислав Власюк відзначає, що росіяни мають просту "бізнес-модель" на окупованій території України. Вони збирають усе зерно, яке можуть, і відправляють його переважно суходолом до Росії. Далі росіяни підробляють документи, що свідчать про російське походження продукції, яку потім експортують. Основні ринки збуту – Близький Схід та Африка.

ЗМІ пише, що більше п'ятої частини з 29 мільйонів тонн зерна, які очікуються від останнього врожаю в Україні, не вистачає. Близько 5 мільйонів тонн могли бути вкрадені росіянами, а решта – втрачена внаслідок війни.

За свідченнями з окупованої території, росіяни та їхні колаборанти застосовували силу для конфіскації фермерських господарств українців. Водночас колишній народний депутат України і колаборант Володимир Сальдо створив нову компанію для торгівлі херсонським зерном, йдеться в одному із кримінальних проваджень.

Журналісти підкреслюють, що через посередника компанія продавала зерно одному з найбільших сільськогосподарських конгломератів Росії – United Grain. Мажоритарним власником конгломерату є російська держава. Але у 2020 році дві особи, наближені до Путіна, придбали чверть його акцій через холдингову компанію. "Водночас ззахідні держави уникають запровадження тотальних обмежень на російський експорт продовольства, як це було зроблено з іншими товарами, такими як нафта", – вказує видання.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Або перехвилювався, або зовсім не володіє загальною ситуацією на фронті": Військовий-блогер про заяву верховного головнокомандувача Зеленського щодо втрат обох сторін

понеділок, 26 лютий 2024, 9:01

Популярний телеграм-канал ветерана "Айдару" Станіслава Бунятова '"Снайпер+" критично відірвався про заяву Зеленського щодо втрат українців та російських окупантів в ході двох років інтенсивної війни. . "З приводу слів президента про втрати. . Як я і ...

ЗС РФ розвинули успіхи під Авдіївкою, - DeepState (карта)

понеділок, 26 лютий 2024, 7:39

Напередодні, 25 лютого, російські війська здійснили щонайменше чотири спроби наступу на населений пункт Степове, їх усі вдалося відбити. Про це повідомляє DeepState. Зазначається "неприємний момент із проривом до Бердичів", але його теж вдалося відбити...