Підсумки бойових дій за 2023 рік - 395 км² звільнено, а 683 км² - окупував ворог, - DeepState UA

Підсумовуючи рік, що минає, порахували у території скільки нам довелося тимчасово втратити і скільки звільнити. Варто розуміти, що практично всі наші здобутки - з початку літнього контрнаступу. А основні здобутки ворога - це Соледар і Бахмут відповідно. Маємо наступні цифри - 395 км² звільнено, а 683 км² окупував ворог.

Деокуповані населені пункти за 2023: села - Роботине, П'ятихатки, Рівнопіль, Новодарівка, Нескучне, Благодатне, Сторожове, Макарівка, Старомайорське, Андріївка, Кліщіївка; cелища - Урожайне.

Окуповані населені пункти за 2023: села - Дорожнянка, Лугівське, Кам'янка, Веселе, Красногорівка, Новобахмутівка, Хромове, Берхівка, Ягідне, Підгородне, Бахмутське, Благодатне, Залізнянське, Парасковіївка, Дубово-Василівка, Краснополівка, Миколаївка, Сакко і Ванцетті, Сергіївка, Новоселівське, Масютівка, Гряниківка; селища - Красна Гора; міста - Мар'їнка, Бахмут, Соледар.

2023-й рік пройшов під акомпанемент позиційної війни. Хоч ворог і більше окупував, але ні один контрнаступ не порівняється з Херсонською чи Харківською операцією. Для порівняння: за весь рік кацапи захопили у 182 рази(!) менше, ніж за перші чотири місяці повномасштабки. Ворог провів масштабну мобілізацію, збільшивши наземний контингент за рік в 2.5 рази. Метою цього був вихід на адмінмежі Донецької області. Результату нема.

Правильно було б підмітити, що в першу чергу нас цікавлять власні успіхи. Але і тут, порівнюючи з 2022-м, можна сказати, що кацапи не мали стратегічного результату. Натомість у нас є успіхи в обороні. Єдиний нюанс, що коли оборона була/є малою кров'ю - це успіх, а решта - доволі сумнівно. Чому так - ворог має більший людський потенціал. Умовно мобілізуємо 500 тис за півроку, після цього ворог за два місяці відмобілізує 630 тис, наприклад. Паритет буде відновлено.

Ключем до успіху є переосмислення доктрин, адаптація до нових методів ведення війни та кадрові чистки. Командир-довбограй в рази гірший за ворога - це будь-який боєць скаже, а людина на правильному місці може організувати цілий геноцид ворожій армії. Можна мобілізувати хоч мільярд чоловік, але не буде ніякого сенсу, якщо вони будуть втрачені через безтолковість і байдужість командира.

Нас чекає у всіх сенсах важкий 2024-й рік. Ворог виправив чимало помилок за цей рік. Ми ж поки відстаємо. Найближчі місяці багато чого вирішуватиме fpv-дрон та методи боротьби з ним. Озвучена Головнокомандувачем стратегія завдавати максимальних втрат ворогу є єдиною правильною. Як і збереження життів наших бійців.

Джерело

Опублікував: Андрій Савчук
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Карта бойових дій 6-13 червня: перерізання Криму, криза в Костянтинівці та ще один контрнаступ

субота, 13 червень 2026, 12:44

За 10 днів червня армія рф продовжує атакувати рекордними темпами. Окрім Покровського і Гуляйпільського напрямків, ворог активізувався біля Слов’янська і Лимана, а Костянтинівку впевнено можна називати головним містом за яке буде вестися бій цього року.

Народні прикмети на 13 червня. Цього дня українці традиційно готують та споживають щасливі гречаники в пам'ять Акулини Гречишниці

субота, 13 червень 2026, 7:09

13 червня за новим календарним стилем (26 червня - за старим) православні віряни за новим церковним календарем згадують мученицю Акилину Старшу. У народі день отримав назву Акулина Гречишниця. Цього дня за старим календарним стилем - день пам'яті апост...