"План не спрацював": Війська РФ опинилися у пастці під Бахмутом, - експерт

"План не спрацював": росіяни опинилися у пастці під Бахмутом, – військовий експерт

Росія перекидає свої найбоєздатніші підрозділи в район Бахмута. Окупанти хотіли створити пастку для Збройних сил України з метою захоплення міста та виходу на кордон Донецької області, але їхній план не спрацював. Про це повідомив "24 каналу" керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко, передають Патріоти України.

За його словами, план Росії не спрацював і ситуація змінилася на користь України."Ситуація кардинально змінилася і перекинулася. У цьому випадку Росія хотіла вирити яму для нас, але вони самі туди потрапляють. Наразі ситуація протилежна, тільки вже на нашу користь. Тепер ми робимо для ворога те, що він хотів зробити для нас", — зауважив він.

За словами Мусієнка, Збройні Сили України майже не задіяли резервів, які були підготовлені для контрнаступу. Наразі Україна веде оборонні та наступальні операції з наявними силами. Основною метою українських захисників на напрямі Бахмут є захоплення флангів та встановлення контролю над околицями Бахмута.

"Як наслідок, встановлення вогневого контролю за допомогою артилерійського та мінометного вогнів за Бахмутом. Надалі це перерізання ліній забезпечення та логістики з окупованих територій до Бахмуту. Таким чином звільнити цю територію", — пояснив військовий оглядач.

За словами керівника Центру військово-правових досліджень, перед Збройними Силами України є ще одне важливе завдання. У світлі підтягування Росією резервних сил на Бахмутський напрямок необхідно вжити заходів щодо знищення цих резервів.

"Це відбувається у контексті контрнаступальних дій ЗСУ на інших напрямках. Ворог змушений розтягувати свою лінію фронту, лінію оборони, що створює певні перспективи для нас. Незважаючи на те, що росіяни перекидають підкріплення, вони не відвоювали жодних позицій українських військ під Бахмутом", — підкреслив Мусієнко.

Додатково він наголосив, що українські захисники зробили значний прогрес на фронті. На одному з флангів вони змогли просунутися на відстань у 3 кілометри, а на іншому фланзі — більше ніж на 1 кілометр.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Залишки Скала-Подільського замку: Мальовничі руїни ваблять не лише краєвидами та легендами, але і бурхливою 800-річною історією

понеділок, 19 травень 2025, 7:49

Який замок, чи фортеця України не може похвалитись більш шаленим минулим? За це стратегічне укріплення на високому скелястому урвищі над Збручем боролися українські, монгольські, литовські, польські, угорські турецькі та татарські можновладці та армії

Народні прикмети на 19 травня. Що цього дня українки робили на щастя і категорично не позичали та не просили у сусідів

понеділок, 19 травень 2025, 7:05

19 травня за новим стилем (1 червня за старим) вшановують пам'ять священномученика Патрикія Пруського, єпископа Іоанна Готського і мученика Калуфа Єгиптянина. За юліанським каоендарем сьогодні вшановують праведника Іова Багатостраждального, нагадують П...