"В рамках дослідження було перевірено 30 телефонів звичайних людей. Виявилося, що в деяких випадках на корпусі смартфона може перебувати в 18 разів більше бактерій, ніж на обідку унітазу", - розповіли експерти.
Бактерії можуть виявитися причиною ряду серйозних захворювань. Сюди входять шкірні та кишкові інфекції, пневмонія і менінгіт.
Коліформи - це мікроорганізми, які найчастіше зустрічаються в тварин і людських екскрементах, а також в грунті. Наступного разу, коли Ви будете сидіти верхи на фарфоровому скакуні, подумайте, що це може бути не через салату, а через Вашого улюбленого смартфона. Дослідження університету Арізони в 2012 році довело, що смартфони несуть на собі більше бактерій, ніж середньостатистичний унітаз. Деякі експерти також говорять, що це не дивно, тому що стегна людини зазвичай несуть менше бактерій, ніж рот і руки, і навіть найбільші любителі чистоти дуже рідко чистять свої гаджети. Єдине що радує, їх кількість часто не перевищує безпечну норму, але це вже дзвіночок.
Кишкові палички O157: H7 є одними з головних винуватців усіх отруєнь. Як і багато пунктів цього списку, кишкова паличка це не те, з чим Ви хотіли б зіткнутися в реально життя. Правда, не всі штами цих бактерій насправді шкідливі для Вашого здоров'я. Деякі з них навіть корисні для вашого шлунково-кишкового тракту. Тип фекальних коліформних кишкових паличок постійно знаходиться в кишечнику людини, а їх присутність на стільниковому телефоні може бути ознакою інших забруднень. Але не видихайте, як кажуть вчені, приблизно 1 відсоток смартфонів постійно переносить небезпечні кишкові палички O157: H7. Саме їх ти можеш дякувати за той кишковий грип або кілька рідких днів в туалеті.
Цікавий факт: Протягом багатьох десятиліть, учені розробляють ліки для того, щоб перемогти постійно мутує ворога - бактерії. Але сьогодні метицилін-стійкий золотавий стафілокок (MRSA) вбиває більше людей в США, ніж, пов'язані зі СНІДом ускладнення. Золотистий стафілокок є ще одним поширеним типом бактерій, чия шкідливість залежить від штаму. Деякі види бактерій можуть викликати серйозні інфекції шкіри, як правило їх так і називають інфекцією стафілокока. У дослідженні від 2009 року, турецькі мікробіологи виявили, що більше половини (52 відсотки) з мобільних телефонів працівників 200 лікарень і клінік, забруднені золотистим стафілококом, і що 38 відсотків цих бактерій ставилися до найнебезпечнішим, до метицилін-стійким золотавим стафілококів.
Стрептокок можна розділити на два типи стрептокок групи А і групи В. Перший тип цих бактерій знаком всім, багато хто з нас стикався з ним в дитинстві під час ангіни. Він також може викликати більш серйозні недуги такі, як скарлатина, синдром токсичного шоку, целюліту (інфекції, яка викликає набухання шкіри) і хижої хвороби під назвою некротичний фасциит. Група B відповідальна за пневмонію, інфекцію сечовивідних шляхів, зараження крові і інфекцію шкіри. І так, обидва цих типу (особливо А), дуже комфортно себе почувають на Вашому смартфоні.
Спробуйте сказати назву цієї бактерії швидко п'ять разів поспіль. Це єдине, що може бути в них смішного. Ці види стафілококів, Коагулазо стафілококи, стійкі до антибіотиків і зазвичай живуть на шкірі людини і в вагінальному тракті. У той час як в цілому вони менш шкідливі, ніж золотистий стафілокок, ці бактерії можуть стати причиною зараження крові, і для того, щоб заразитися досить усього лише контакту із зараженою поверхнею. У 2011 році група університетських дослідників з Гани перевірили поверхні мобільних телефонів у 100 випадково вибраних студентів. П'ятнадцять відсотків цих пристроїв дали позитивний результат на цю бактерію.
Цвіль, вона всюди. Навіть в холодильнику її можна знайти. І як доводять дослідження більше 10 відсотків мобільних телефоном заражені цвіллю. Вплив цвілі впливає на дихальну систему, в результаті чого з'являється задишка, закладеність носа, лихоманка і в рідкісних випадках цвіль може викликати інфікування легенів.
Як Ви вже зрозуміли, деякі бактерії на Вашому телефоні можуть бути корисні для Вашого шлунка, дріжджі в тому числі. Саме вони використовуються щоб зробити пиво і хліб. Так, можна з упевненістю сказати, що світ став кращим з появою дріжджів. Але це не означає, що ми всі хочемо, щоб дріжджі були на нашому смартфоні. На щастя таких телефонів трохи, не більше 2 відсотків, але дріжджовий грибок може викликати неприємний свербіж і роздратування. Дуже небезпечні дріжджі для піхви, хороша новина полягає в тому, що ви навряд чи допустите подібний контакт, хоча деякі роблять досить дивні речі зі своїми телефонами.
Почнемо з того, що ця бактерія фактично викликає діарею. Пацієнти похилого віку або ті хто сидить на антибіотиках дуже сприйнятливі до цих бактерій. Відомо також, що ці бактерії викликають інші розлади такі, як лихоманка, нудота, болі в животі і втрату апетиту. Ці бактерії часто поширюються в лікарнях. Інфекція навряд чи виникне і у здорових людей, але очистка телефон повинна стати для Вас нормою.
9. Corynebacterium
Corynebacterium - це збудник, токсичні штами якого викликають дифтерію, потенційно смертельну хворобу. Дифтерія починається як застуда, і доходить до жару і ознобу, і навіть серцевого нападу. Добре що є щеплення, які з дитинства захищають нас від цієї бактерії, але на великій кількості телефонів ця бактерія присутня.
Ці дуже ненажерливі патогени присутні практично на 60 відсотках смартфонів. Що відрізняє синьогнійної палички від інших бактерій в цьому списку, так це їхня дивовижна стійкість до лікування після зараження. Єдине що радує, так це те, що хоч вони є на всіх телефонах, тільки менш ніж у 0.001% користувачів синьогнійної палички можуть викликати зараження. Мийте руки перед їжею і мийте смартфони перед використанням ...
Для обробки пристрої підійдуть антибактеріальні серветки, спирт або спеціальні засоби для дезінфекції пристроїв, а також протимікробні засоби для рук. Перед протиранням важливо відключити смартфон від мережі. Крім того, не допускається попадання чистячих засобів всередину корпусу.
Ще дослідження 2017 року довело, що на девайсах мешкає в 10 разів більше бактерій, ніж в туалетах. І справа в тому, що багато людей забувають банально протирати телефон, з-за чого хвороботворні організми накопичуються і починають становити загрозу, пише Health.
За матеріалами ЗМІ
Проаналізувавши фотографію того, як очільниця німецького МЗС Анналена Бербок відвернулася від канцлера Олафа Шольца, штучний інтелект знайшов цікаве порівняння. Таким спостереженням поділилася голова правління Інформаційного центру «Майдан Моніторинг» ...
Переможниця шоу Холостяк 13, волонтерка і перекладачка німецької мови Інна Бєлєнь також провела екскурсію квартирою, яку орендує у Києві, передають Патріоти України. Бєлєнь і ветеран війни Олександр Терен після завершення реаліті будують стосунки. Зара...