"Подібні розмови були перед революцією 1917 року": Експерт звернула увагу на показові моменти у висловлюваннях глави РПЦ

Глава РПЦ Кирило Гундяєв натякнув про новий хрестовий похід - історики стверджують, що такий поворот подій Росія вже переживала. Про це у своєму інтерв'ю виданню "Апостроф" розповіла завідувачка відділу філософії та історії релігії Інституту філософії імені Г. С. Сковороди Людмила Филипович, передають Патріоти України.

Висловлювання глави Російської православної церкви Кирила Гундяева на Всесвітньому російському народному соборі викликали тривогу у аналітиків, які відзначили їх разючу подібність із риторикою, що передувала революції 1917 року. Ця заява є лише одним із численних свідчень прискорення розпаду Росії, що викликає серйозні побоювання з приводу майбутнього країни.

"Подібні заяви російських православних кліриків свідчать насамперед про глибокий крах російської національної ідеї. Точніше, про неможливість її знайти в принципі. Важко говорити про крах того, чого ніколи не було", - зазначила історик.

У минулому ідеологія "російського миру" служила потужної об'єднуючою силою, прославляючи Росію як духовний і культурний центр всіх слов'янських народів. Однак анексія Криму та подальше захоплення частин Донецької та Луганської областей на сході України завдали нищівного удару по цій ідеї.

Після краху концепції "російського миру" російська влада вдалася до нової спроби: повної асиміляції українців до складу російського народу. Згідно з цією новою інтерпретацією, українці є лише етнічною підгрупою росіян, яка не має права на власне існування. Це кричуще заперечення окремої української ідентичності викликало гнів та обурення, ще більше розпалюючи напруженість між Москвою та Києвом.

"Була у них ідея "русского міра", згідно з якою, до речі, українці були спорідненим народом, окремою частиною цього "міру". Але після анексії Криму та захоплення частини Луганської та Донецької областей ця ідея зазнала краху. Почали винаходити нову ідею – ультранаціоналістичну. Мовляв, є лише росіяни, а українці – такий самий субетнос російського народу, як, наприклад, козаки, помори та сибіряки. І сам факт того, що українці існують – це геноцид росіян. Ще у 2018 році Кирило їздив до Варфоломея: "Кому ви даєте Томос? Немає жодного українського народу!". Але і це не спрацювало, після 24 лютого 2022 року все стало повністю зрозуміло. І ось тепер нова ідея: лише росіяни врятують світ від сатани, напередодні Апокаліпсису" , – розповіла Людмила Пилипович.

Також вона наголошує на тривожній схожості між сьогоднішньою риторикою і тією, яка звучала перед революцією 1917 року. Історик свідчить про відчайдушні спроби російського керівництва знайти нові ідеології, які можуть об'єднати населення та зміцнити владу над ним.

На її думку, такий підхід свідчить про останню стадію перед остаточним розпадом Росії. "Це останнє, за що вони можуть чіплятися. Це від безвиході. Подібні розмови були і перед революцією 1917 року", - підсумувала Людмила Филипович.

Джерело: Апостроф
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Українські військові - небезпечні": Росіяни вже намагаються використати інцидент з розстрілом патрульних на Вінниччині

субота, 20 квітень 2024, 13:54

Російські боти у мережі підігрівають дискусії про вбивство поліцейського на Вінниччині, намагаючись розколоти позицію українців та дискредитувати і ЗСУ, і поліцію. Про це повідомляє Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, передають Пат...

Міноборони РФ плаче від люті: Українські дрони влаштували "веселу ніч" у восьми областях Росії, - джерело

субота, 20 квітень 2024, 13:29

Безпілотники в ніч на 20 квітня атакували енергетичні об’єкти на території Російської Федерації. За даними джерел УНІАН, це була спільна операція Служби безпеки України, Головного управління розвідки Міноборони та Сил спеціальних операцій ЗСУ, передаю...