Досі певною інтригою можуть лишатись можливі сценарії, як Україна використовуватиме отримані F-16 в реальних умовах повномасштабного вторгнення РФ, і досі в різних джерелах можуть звучати різного припущення на цей рахунок.
На цьому окрему увагу до себе привертає публікація польського порталу Defence24, автори якого заявляють припущення про те, що з отриманням F-16 наша країна може буквально розбомбити "Кримський міст", тобто застосувавши для ураження цього об’єкту навіть керовані авіабомби JDAM-ER.
Постановка питання виглядає максимально абсурдною через нереалістичність сценарію, за якого наші F-16 мають прорвати ешелоновану протиповітряну оборону противника і підлетіти до "Кримського мосту" на дистанцію лише 70 кілометрів, тобто максимальну дальність застосування JDAM-ER.
Але якщо уважно прочитати всю цю публікацію, то "на виході" отримаємо дещо інший посил, а саме – польські аналітики очікують, що Україна зможе максимально зухвало використати F-16 у протистоянні з російськими нападниками, можна назвати навіть в "ізраїльському стилі" зухвалості.
Тим більш, що самі польські автори можуть розцінювати свої розмірковування як максимально прикладні, оскільки в строю польських ВПС також є літаки типу F-16, до яких в запасі є зокрема до сотні крилатих ракет AGM-158 JASSM. І як тільки з’являться перші публічні дані про використання F-16 в строю ЗСУ, то напевно, що ці результати дуже уважно вивчатиме й Військо Польське також.
Окрім згаданого вище гіпотетичного сценарію "просто розбомбити Кримський міст керованими JDAM-ER", там також описуються й інші, більш практичні сценарні варіанти для можливої зухвалості у використанні F-16 в строю ЗСУ.
Мова зокрема про очевидний варіант використовувати ці літаки для того, щоб відігнати російські бомбардувальники з керованими авіабомбами подалі від лінії фронту, або навіть й збивати ці ворожі літаки.
Також йдеться й про використання F-16 в ролі "літаючої батареї" з ракетами AGM-88 HARM для вибивання протиповітряної оборони російських окупаційних військ. В цьому ракурсі наводяться наступне міркування: застосування таких ракет в штатному порядку з F-16 має збільшити дальність ураження до 150 кілометрів, що в свою чергу збільшує можливості авіації ЗСУ по боротьбі з ворожими ЗРК.
Окремо цікаво, що при цьому всьому наводиться таке співвідношення: для ураження одного дивізіону С-400 може знадобитись мінімум 22 керовані ракети GMLRS із M142 HIMARS, або ж начебто лише дві ракети AGM-88 HARM.
Низка державних підприємств Білорусі займається серійним виробництвом снарядів для російської армії. Про це йдеться у розслідуванні організації BelPol, передають Патріоти України. За даними розслідувачів, серед підприємств, які займаються виробництвом ...
Більшість посадовців з команд як чинного президента США Джо Байдена, так і Дональда Трампа, інавгурація якого відбудеться 20 січня, кажуть, що російські війська залишаться на українських територіях, які нині окуповані. Про це в неділю, 19 січня, пише T...