Полк "Калиновського" здатний легко зайти в Білорусь та повалити режим Лукашенка, - експерт

Військово-політичний оглядач Олександр Коваленко заявив, що для лідера Білорусі Лукашенка бійці "Полку імені Кастуся Калиновського" - не просто страшний сон на словах, передають Патріоти України.

За бажанням загони білорусів, які наразі беруть участь у боях з окупантами в Україні, можуть легко перейти кордон та спробувати повалити нелегітимний режим диктатора, як це сталося 22 травня в Росії, вважає Коваленко. Йдеться про "епізод"заходу партизанів Легіону "Свобода Росії" та "Російського добровольчого корпусу" в Брянську область.

"У складі "Полку імені Кастуся Калиновського" близько 1 тисяч бійців. Фактично, це 2 БТГр. Крім того, в Україні присутні й інші підрозділи, сформовані з білорусів, які не так часто звучать в інформаційному просторі. Тобто, реальна чисельність більше", - вказав Коваленко.

При цьому з боку армії Білорусі на кордоні знаходиться близько 2 тисяч особового складу підрозділів із загальної чисельності армії приблизно в 14 тисяч солдатів.

Коваленко навів приклад, що вторгення партизанів на територію РФ куди більше співвідношення сил не змогло запобігти прориву, тому "паперова" оборона Лукашенка просто розвалитися в разі відповідної спроби з боку білорусів.

"Протяжність кордону Білорусі та України становить 1084 км. тобто, якщо 17 тис тіл на кордоні Росії з неокупованою частиною України, протяжністю 700 км не змогли запобігти прориву по фронту на 40 км і вглиб на 7 км, чи зможуть 2 тис паперових солдатиків захистити 1 тис км? Таким чином, робимо висновок - вторгнення на територію Білорусі не складе труднощів", - вказав Коваленко.

При цьому військово-політичний оглядач підкреслив, що такий сценарій ймовірний після завершення війни в Україні, однак тут важливий фактор підтримки населення всередині Білорусі. Без масових протесів людей повалити "репресивну машину" Лукашенка буде складно.

"І ось тут в хід вступає силовий фактор бойових білорусів. Саме бойових, а не тих, хто звик лупцювати беззбройних протестувальників, або хизуються на парадах галіфе. Білоруси, які беруть участь у війні в Україні, мають те, чого немає у всієї білоруської армії - це реальний бойовий досвід. І саме вони будуть головною опорою протестів, у протидії лукашенківським силовикам", - вказав він.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Популярність ігрових автоматів Космолот

середа, 4 жовтень 2023, 15:39

Дізнайтеся про захоплюючі ігрові автомати Космолот. Огляд слотів, можливості та враження від гри у гральні автомати Космолот. Ігрові автомати Космолот мають велике значення та завоювали популярність серед азартних гравців. Огляд слотів космолот https:/...

Що Росія може готувати для України на 7 жовтня: Злий Одесит назвав "гарячу" загрозу через день народження Путіна

середа, 4 жовтень 2023, 14:00

На вихідних російський диктатор постарішає ще на рік – 7 жовтня Путіну виповниться 71 рік. Враховуючи те, що дуже часто окупанти прив’язують обстріли України до певних дат, не виключено, що і до 7 жовтня вони можуть "присвятити" черговий удар в якості ...