Попри інфляцію і збільшення податків: Влада на три роки "заморозила" українцям мінімальну зарплату та прожитковий мінімум. Економіст розкритикував стратегію слуг Зеленського

При цьому можновладці не соромляться значно підвищувати зарплатню собі та найближчій обслузі, не бажаючи заради солідарності "затягувати пояси" разом зі своїм народом

Рішення щодо обмеження доходів українців проводиться засобами уряду, а підвищення розмірів утримання слуг народу - Верховною Радою. Президент тримає руку на пульсі

За словами експерта Олега Пендзина, у період з 2025 по 2027 рік індексацій виплат не буде. Водночас уже наступного року очікується інфляція на рівні 10%, згідно з макроекономічним прогнозом.

В Україні було ухвалено рішення на найближчі 3 роки "заморозити" прожитковий мінімум і мінімальну зарплату. Водночас в бюджеті заклали рівень зростання інфляції. Про це заявив експерт "Економічного дискусійного клубу" Олег Пендзин в ефірі "Українського радіо".

За його словами, кілька тижнів тому український уряд ухвалив бюджетну декларацію на найближчі три роки. Там міститься інформація про те, що буде закладено в державний бюджет у період з 2025 по 2027 рік.

"Там не буде індексуватися ні прожитковий мінімум, ні мінімальна зарплата. Тобто, у зв'язку з відсутністю коштів, 3 тисячі на прожитковий мінімум і 8 тисяч на мінімалку на найближчі три роки "заморожуються". Водночас тільки у 2025 році, згідно з макроекономічним прогнозом, який закладений у бюджетній декларації, очікується інфляція на рівні 10%", — заявив Олег Пендзин.

Якщо виходити з цієї логіки, продовжує експерт, у разі, якщо Міністерство соціальної політики проведе розрахунок фактичного прожиткового мінімуму через рік, то він буде вищим, ніж мінімальна зарплата. Водночас в теорії це може не відповідати дійсності.

Представник "Економічного дискусійного клубу" також додав, що наразі Україна живе у стані війни і є величезні виклики для виживання держави, однак "є речі, які точно не можна відкладати на післявоєнний період".

"Є речі, які мають бути вирішені досить швидко, адже це виживання людей, зокрема тих, хто має ці кошти як єдиний соціальний дохід і перебуває далеко за межею бідності", — підсумував Олег Пендзин.

Нагадаємо, 12 липня повідомлялося, скільки потрібно заробляти, щоб отримати пенсію в 15 тисяч гривень. Розмір майбутньої пенсії залежить від одержуваної зарплати та кількості страхового стажу. В Україні більшість громадян на заслуженому відпочинку мають до 5 тисяч гривень.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Росія продовжить бойові дії 2026 року: Військовий експерт спрогнозував, куди будуть спрямовані удари

неділя, 4 січень 2026, 23:02

Військово-політичне керівництво Росії продовжить спроби наступу у війні проти України упродовж 2026 року. Ворог планує просуватися широким фронтом — від Лимана на півночі до Покровська на півдні. Такий сценарій війни цього року озвучив керівник безпеко...

Епоха "хороших манер" у міжнародних відносинах закінчилася. Уже ніхто навіть не робить вигляд, що треба дотримуватися якихось норм, - волонтер Притула

неділя, 4 січень 2026, 22:27

"Усім начхати на міжнародне право. Є тільки право сильного. США у Венесуелі зробили те, що хотіли… бо можуть. Бо сильні", - пише волонтер Сергій Притула на своїй сторінці в соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:. "Колись один ро...