"Різдвяні канікули - тихий час для всіх великих організацій та установ. Усі йдуть на святкові канікули. І саме цей час понад 30 років тому тодійшній президент Росії Єльцин обрав для того, щоб завести РФ в Радбез ООН - без жодних засідань чи обговорень", - пише політолог Тарас Березовець на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:
"Як це йому вдалося? Сьогодні, у цей різдвяний день в Нью-Йорку рідко побачиш людину на вулиці, а тим більше - у зачиненій штаб-квартирі ООН. Але на Різдво 1991 р. саме там "по-тихому" відбувалися події, які мали найжахливіші наслідки для історії ООН і світу. Фінальні епізоди драми про оборудку по захопленню Росією місця СРСР в Радбезі. Про це я міг би годинами розповідати, але це не формат Х. Саме під Святвечір Єльцин направив свій лист Генсеку Де Куельяру, якому на посаді залишався тиждень, і який з новообраним зі згоди Москви наступником - Бутросом Галі - у закритій штаб-квартирі ООН без жодних формальних засідань і обговорень листа Єльцина в Радбезі, де у грудні головувала Москва, міняли таблички "Совєцький Союз" на "Російська Федерація".
Про це досить зухвало і в лоба писав у спогадах тодішній московський міністр закордонних справ: "Успіх наших зусиль значною мірою залежав від новообраного генерального секретаря ООН Бутроса Бутроса-Галі та Генсека ООН, який залишав свою посаду Хав'єра Переса де Куельяр, який і віддав наказ змінити табличку на радянському місці в Радбезі ООН на Російську Федерацію. Це був один з тих рідкісних моментів в історії, коли доля великої держави залежала від генерального секретаря. Зазвичай, найстарший чиновник ООН сам залежить від постійних членів Ради Безпеки ООН, які мають право вето на його призначення".
У цих спогадах московського міністра, хоча і максимально відвертих, міститься лише крапля з океану маніпуляцій, які відбувалися тоді за лаштунками міжнародних відносин, де і сама Україна, і її тодішнє керівництво, як кажуть, "дали маху", а Єльцин і його міністр кругом пальця обкрутили "лідерів" нових незалежних держав. Як, наприклад, щодо членства РФ в Радбезі на зустрічі в Алмати".
Українська компанія Frontline масштабує виготовлення роботизованої турелі для гранатомета Mk 19 «Буря». Серійне виробництво цього виду зброї знизить ризики для життя операторів, які налаштовуватимуть приціл дистанційно з укриття, передають Патріоти Укр...
За давніми віруваннями, в народне свято 5 лютого не можна байдикувати і лінуватися. Українці присвячували цей день роботі в хліві та сараї. Приміщення оглядали, утеплювали та лагодили. Спорожнілі засіки вичищали. Свято 5 лютого в давні часи вважалося н...