НБУ після запуску в обіг української гривні 1996 року не тільки неодноразово міняв дизайн та папір купюр, але і сплав монет, як "білих" - 1-5 копійок, 1, 5, 10 гривень так і "жовтих" - 10-50, 1 гривня, зазначають Патріоти України. Так склалось, що деякі серії монет стали особливо унікальними саме через склад сплаву і колекціонери щоб виявити такі застосовують магніт. Отже, якщо у вас завалялося кілька монет, як ті, що вийшли із вжитку і ті що все ще в обігу, є сенс вдатися до нескладного тесту. Деякі з них можливо куплять за тисячі гривень, або і кілька десятків тисяч.
До 2012-13 років, "жовті" 10, 25 та 50 копійок виготовляли з латуні або алюмінієвої бронзи, тому вони зазвичай не реагували на магніт. У 2013 році Нацбанк вирішив змінити метал для 50‑копійчаних монет на низьковуглецеву сталь з гальванічним покриттям, а трохи згодом - і для дрібніших номіналів, тож із того часу ці монети почали притягуватися до магніту.
Інколи старі монети можуть слабо магнітитися через незначні домішки заліза у сплаві, але такі випадки трапляються вкрай рідко. Саме через різний склад металів колекціонери та нумізмати звертають увагу на магнітність, адже це допомагає швидше ідентифікувати рік випуску та матеріал. Магнітна перевірка стала одним із перших способів попередньо розпізнати монету перед детальнішим оглядом.
Візьміть потужний магніт і піднесіть до монети: якщо вона прилипне - це сталева основа з покриттям.
Для сріблястих монет (1 коп., 5 коп.) можна опустити їх в тарілку з водою й опустити магніт - притягнуті вийміть окремо.
Монети, які не магнітяться, але відповідають рокам магнітних випусків, перевірте у нумізматів: це може бути пробний екземпляр у “чужому” металі або підробка.
Немагнітні монети (латунь, бронза, немагнітна сталь):
Магнітні монети (сталь із покриттям):
Рідкісні немагнітні монети:
Якщо монета, яку ви знайшли, - "аномальна", тобто не повинна магнітитися згідно цього списку, або навпаки - магнітиться, то це може принести вам великі гроші через рідкісність такого екземпляра.
Від самого початку свого існування коаліція в Німеччині стикнулася з неабиякими проблемами. Обрання лідера Християнсько-демократичного союзу (ХДС) Фрідріха Мерца на посаду канцлера Німеччини стало не лише особистим випробуванням для політика, а й перши...
Ветеран війни та громадський діяч Олександр Терен заступився за свою близьку подругу, блогерку Олену Мандзюк, яка отримує безліч погроз після того, як публічно засудила Анну Алхім, передають Патріоти України. Мандзюк також публічно звернулася до СБУ із...