Постачалася раніше до М'янми: У росіян помітили рідкісну техніку, яку виготовляли в Харкові (фото)

Військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко повідомив, що у російських військ в Україні була помічена рідкісна бойова машина МТ-ЛБМШ. Фото техніки Коваленко показав у своєму Telegram-каналі, передають Патріоти України.

Ця машина, розроблена на базі гусеничного тягача МТ-ЛБ, вироблялася на Харківському заводі транспортного машинобудування (ХЗТМ) у середині 2000-х років і постачалася переважно до М'янми.

МТ-ЛБМШ є спробою створення бойової машини піхоти (БМП) на базі транспортного тягача МТ-ЛБ, який відомий своєю відмінною прохідністю, але має дуже слабку броню. Для посилення захисту машини були додані навісні бронеекрани.

"МТ-ЛБМШ оснащена була бойовим модулем КБА-105 "Шквал" з 30-мм автоматичною гарматою ЗТМ-1, 7,62-мм кулеметом ПКТ, 30-мм гранатометом АГ-17 і ПТРК "Бар'єр", - розповів експерт.

Коваленко зазначає, що залишається відкритим питання, чи ця машина є забутою одиницею з часів контракту з М'янмою, яка довгий час припадала пилом у підвалах ХЗТМ, чи це новий МТ-ЛБМШ "в маслі", тобто щойно виготовлений.

Поява такої рідкісної бойової машини у російських військах в Україні може свідчити про те, що Росія вичерпує свої запаси більш сучасної та поширеної техніки і змушена залучати до бойових дій навіть такі малосерійні зразки, як МТ-ЛБМШ.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Приклад ідетальної взаємодії: Дроноводи НГУ разом бойовою авіацією організували окупантам "багатоходовочку" в результаті якої послідовно вразили ППО «Бук-М3» і пункти управління окупантів (відео)

субота, 4 липень 2026, 16:50

Аби знищити ретельно приховані штаби окупаційних військ їх мало виявити, важливо відпрацювати комплекс заходів, аби знищити жирну ціль звівши ризики для учасників операції до мінімуму. Про одну з таких успішних операцій розповідає військовий та журналі...

Російський окупант наважився власноруч знешкодити український дрон-ждун на оптоволоконні, а його колега все знімав на телефон. Що з того вийшло (відео)

субота, 4 липень 2026, 16:08

Курйозний випадок трапився з російським загарбником на окупованій частині Запоріжжя. Патріоти України пропонують ознайомитись з своєрідним відеозвітом ворога, котрим поділився український військовий і журналіст Юрій Бутусов