
Військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко повідомив, що у російських військ в Україні була помічена рідкісна бойова машина МТ-ЛБМШ. Фото техніки Коваленко показав у своєму Telegram-каналі, передають Патріоти України.
Ця машина, розроблена на базі гусеничного тягача МТ-ЛБ, вироблялася на Харківському заводі транспортного машинобудування (ХЗТМ) у середині 2000-х років і постачалася переважно до М'янми.
МТ-ЛБМШ є спробою створення бойової машини піхоти (БМП) на базі транспортного тягача МТ-ЛБ, який відомий своєю відмінною прохідністю, але має дуже слабку броню. Для посилення захисту машини були додані навісні бронеекрани.
"МТ-ЛБМШ оснащена була бойовим модулем КБА-105 "Шквал" з 30-мм автоматичною гарматою ЗТМ-1, 7,62-мм кулеметом ПКТ, 30-мм гранатометом АГ-17 і ПТРК "Бар'єр", - розповів експерт.
Коваленко зазначає, що залишається відкритим питання, чи ця машина є забутою одиницею з часів контракту з М'янмою, яка довгий час припадала пилом у підвалах ХЗТМ, чи це новий МТ-ЛБМШ "в маслі", тобто щойно виготовлений.
Поява такої рідкісної бойової машини у російських військах в Україні може свідчити про те, що Росія вичерпує свої запаси більш сучасної та поширеної техніки і змушена залучати до бойових дій навіть такі малосерійні зразки, як МТ-ЛБМШ.
На те, що українські удари по російській логістиці почнуть впливати безпосередньо на фронт, буде вказувати низка факторів. Зокрема, відбудеться зменшення кількості штурмових дій РФ на лінії боєзіткнення. Таку думку висловив військовий оглядач Денис Поп...
У мережі опублікували відеозапис, на якому росіянин фільмує палаючу російську військову автівку посеред траси. На кадрах видно, що після ураження техніки військові ЗС РФ з речами в руках змушені йти пішки повз автомобілі росіян, а на задньому плані зді...