Поставлялась в якості запчастин: ЗСУ вперше засвітили данська САУ M109A3DK (фото)

Данія передавала САУ M109 під виглядом запчастин, але ймовірно, в ЗСУ відремонтували артустановку й повернули її в стрій.

Українські військові в межах військової допомоги отримували запчастини до САУ М109 від Данії. Проте зараз стало відомо, що принаймні одна повноцінно використовується в ЗСУ. Відео опублікував український військовий Олег Костров на своїй сторінці у Фейсбуці.

Данська 155-мм M109A3DK була відправлена в Україну зі збереженим камуфляжем та бортовим номером 45.266. Офіційного анонсу постачання саме артустановок не було. У списку військової допомоги Україні йдеться про САУ M109 у вигляді запчастин.

САУ M109 у вигляді запчастин, свідчить скріншот з сайту Міноборони Данії

Як повідомляє аналітик Ганс Тіно Гансен, Україна отримала одну з трьох М109 данської армії, яку не відправили у музей. Армія Данії вивела з експлуатації САУ M109A3DK.

На передньому плані САУ M109A3DK в Данії. Саме її отримали ЗСУ

Індекс DK у назві означає, що Данія має модифіковану версію САУ M109A3 національним виробником. Вони пройшли модернізацію у 1980-х роках. Було встановлено нові гальма, генератор Honda, гусениці Diehl та гармату М185 подовженої довжини. Загалом на озброєнні Данії було 76 машин M109.

Нагадаємо, 30 березня САУ Paladin знищила російську БМП-3 прямо на ходу.

1 лютого армія США замовила додаткову партію САУ M109A7 на 400 млн доларів. Це є остання модернізація артустановок сімейства M109.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Дивні закупівлі під час війни на виживання нації. Куди витрачають кошти керівники міст і сел

п’ятниця, 12 липень 2024, 14:00

Волонтери скаржаться, що закривати збори для військових стає щораз важче. Адже, на жаль, фінансовий стан більшості українців аогіршується, тоді як ціни зростають чи не кожного тижня. Водночас і держава, і місцеві громади нерідко витрачають кошти вкрай ...

Народні прикмети на 12 липня. У день пам'яті перших мучеників Київській Русі жінкам не можна плакати, інакше весь рік ходитимуть у сльозах

п’ятниця, 12 липень 2024, 7:05

12 липня за новим церковним календарем (25 липня - за старим) - день пам'яті мучеників Феодора, варяга, і сина його, Іоанна. Феодор Варяг і син його Іоанн - християни, які стали першими мучениками на Київській Русі за віру. 12 липня за старим календарн...