Повістки видадуть у місці, де чоловіки звикли витрачати гроші... Мобілізація посилюється масштабними штрафами та ув'язненням, - адвокат

В Україні продовжуються військовий стан та мобілізація. Адвокат Ростислав Кравець повідомив про вручення чоловікам повісток на АЗС.

Як інформує "biz.today.ua", юрист нагадав, що вручення повісток у нашій країні може бути повсюдним. Тому є багато випадків, коли військовозобов'язані українці цілком законно отримували повістки на автозаправних станціях.

Проте є один нюанс – представники територіальних центрів комплектації та соціальної підтримки не можуть вручати ці документи без поліцейських.

Справа в тому, що співробітники ТЦК не мають права вимагати від громадян документи на вулиці. Це можливо лише у супроводі з правоохоронцями.

Таким чином, у такій ситуації чоловіки можуть без правових наслідків відмовитись повідомляти паспортні дані. При цьому краще зафіксувати інцидент на відео, щоб уникнути подальших претензій.

Ростислав Кравець повідомив, що військовозобов'язані чоловіки, які не стоять на військовому обліку, можуть отримати штраф у розмірі 510-850 грн та 850-1700 грн за повторне правопорушення протягом року.

А ось ухилення від військового обліку передбачає кримінальну відповідальність та штраф 5100-8500 грн або виправні роботи до року.

Штрафи також можуть накладатися і на керівників підприємства, де працевлаштовані чоловіки, які не перебувають на військовому обліку. Тому зараз не можна офіційно влаштуватися на роботу без пред'явлення військового квитка.

Повістки чоловікам видають на АЗС: роз'яснення адвоката про мобілізацію в Україні

Щоб стати на облік, слід подати до військкомату документи:

• паспорт;

• ідентифікаційний код;

• заяву про постановку на військовий облік;

• військово-обліковий документ;

• лист вибуття із ЖЕКу;

• свідоцтво про народження дітей (за наявності);

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Він втомився? У Сочі перекинувся "Панцир-С1" (відео)

четвер, 29 лютий 2024, 14:01

У Росії зенітний ракетно-гарматний комплекс "Панцир-С1" перекинувся просто посеред дороги. Видовищне відео оприлюднив український журналіст Юрій Бутусов у Telegram, передають Патріоти України. "Російський ЗРГК "Панцир-С1", який пересувався у супроводі ...

Шойгу теж не витримав: Путін звернувся до російських високопосадовців, але вони... заснули (фото, відео)

четвер, 29 лютий 2024, 13:55

Російський диктатор Володимир Путін сьогодні, 29 лютого, оголосив послання до Федеральних зборів. Путін вже у 19-й раз звертається з подібним посланням, зазначають Патріоти України. Послання глави держави Федеральним зборам – щорічне публічне звернення...