"Правда в тому, що ніяких скарбів не існує": Чому не все так просто з рідкісноземельними металами, які хоче отримати Трамп

На тлі нещодавніх слів президента США Дональда Трампа, що зацікавився українськими рідкісноземельними металами, співзасновник "Нової пошти" Володимир Поперешнюк пояснив, чому не все так просто. Свою думку він висловив на персональній сторінці у Facebook, передають Патріоти України.

Він поцікавився, чому б тоді "багатій на рідкісноземельні метали Україні" не продати їх та купити за ці кошти зброю: "Виявляється, Україна багата на рідкоземельні метали – поклади титану, літію, нікелю, кобальта та безліч інших, які оцінюють у захмарні 15 трильйонів доларів! Тож якщо ми так багаті, чому б нам їх не добути, продати і не купити зброю? Чому б не відмінити податки та поповнювати бюджет за рахунок скарбів, які лежать під ногами без діла? Зрештою, чому б не продати ці скарби приватним компаніям світу, в тому числі американським, щоб вони фінансували оборону своїх активів від російської агресії?".

Наголошує, що правда полягає в тому, що ніяких скарбів не існує: "Ні, це не означає, що їх немає фізично. Наша земля справді містить їх, але вони нічого не коштують поки лежать глибоко у землі, та ще й надійно заховані в складі інших порід. Точно так само, як нічого не коштує астероїд з золота, платини чи алмазів, який летить собі десь у космосі".

Поперешнюк вказує, що копалини стають активом, лише коли їх розвідали, добули, продали та доставили. А для цього необхідні колосальних масштабів інвестиції, інфраструктура, технології, люди тощо. А головне - прибуток, що повинен бути вищим за собівартість самого видобутку: "І головне правило – виручка від продажу копалин повинна бути вищою за собівартість її видобутку, а таке трапляється не завжди. Справжнім активом від видобутку корисних копалин є прибуток від їх продажу. Це і є найбільший скарб".

Натомість він додає: "... надра, які згідно з конституцією, належать народу, – нічого не коштують, поки вони лежать у землі. Аж поки хтось, бажаючи отримати прибуток, не інвестує в це десятки, а може навіть і сотні мільярдів доларів".

За його словами, спершу варто зняти заборону з видобутку будь-яких покладів на власній землі. Це зробить можливим створення справжнього ринку копалин. "Адже лише тоді українські та іноземні інвестори вкладатимуть гроші в землю, інфраструктуру, розвідку та видобуток. Ось тоді і знатимемо справжню ринкову ціну на землю, потенційно багату на цінні копалини. І лише тоді ми знатимемо, чи вартують вони ці 15 трильйонів. А поки це лише просто слова, не підкріплені грішми інвесторів, – вважає він. - Якщо народ справді хоче отримувати багатства з надр або ж перетворити надра у багатства, потрібно ставати інвесторами, підприємцями і робити на цьому бізнес. Інших шляхів немає".

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Штурм Оріхова - 320 солдатів та 40 одиниць броні: Навіщо Росія потужно атакувала Запорізьку область

п’ятниця, 18 квітень 2025, 8:56

Як повідомляли Патріоти України, Сили оборони 16 квітня відбили потужний штурм загарбників на Оріхівському напрямку: армія Росії кинула в бій щонайменше 320 військових, 40 одиниць бронетехніки, 3 танки та до 10 багі. Про це повідомили Сили оборони Півд...

Народні прикмети на 18 квітня. Кузьма городник обіцяє багатий врожай, тим хто дослухається до порад

п’ятниця, 18 квітень 2025, 7:05

Православна церква України 18 квітня за новим стилем вшановує пам'ять учня Григорія Декаполіта преподобного Іоанна і єпископа Кузьми Халкідонського. За старим стилем цього дня згадують мучеників Агафопода і Феодула. . Наші пращури в свято 18 квітня пі...