"Проблеми починаються з того, що ротний намахує комбата, комбат - комбрига...": Офіцер пояснив, чому Україна втратила Бахмут

Україна втратила місто Бахмут в тому числі через відсустність взаємодії між ротними, комбатами, комбригами і так далі, які не доповідали про втрачені позиції. Про це заявив снайпер, офіцер і бойовий командир ДПСУ Дмитро Полончак, передають Патріоти України.

"Коли вже було зрозуміло, що місто ми втрачаємо, нас, польових командирів, викликали "на килим" до начальства – разом із нашим безпосереднім керівництвом. Сидять посадові особи вищого рангу і нас питають: чого ми втрачаємо Бахмут? Я був злий і нестриманий, кажу, мов, ось тут сидять полковники – ви їх питайте! Вам оці люди кажуть, що у нас там є лінія оборони, то я вас розчарую – там нема лінії! Це узагалі не лінія, це кардіограма, як у хворого сердечника: тут їхні, тут наші, все вперемішку! А ви малюєте лінії. Усі проблеми й починаються з того, що ротний намахує комбата, не доповідаючи про втрачені позиції, комбат – комбрига, а далі по ієрархії ви намахуєте Київ, аби вас не намахали", – каже Полончак.

Снайпер розповів, що ротний, який керував ним і його побратимами, узагалі думав, що Полончак – мобілізований, і навіть не знав, що той офіцер. "Він ні разу не був з хлопцями на позиції. Його згодом забрали з посади, але це, звісно, ні на що вже не впливало", – зазначає військовий.

Крім того, Полончак стверджує, що нові мобілізовані, яких присилали на захист Бахмута, були абсолютно непідготовлені. "Був іще випадок, коли приїхали два автобуси зі Львова зі щойно мобілізованими – і їх дають нам як підкріплення. Це люди, що два тижні тому були ще цивілами. Може, хтось із них колись один раз в житті був на полюванні й там пробував клацати зброєю. І їх нам дають, аби вони йшли відбивати втрачені позиції! Я просто не знав, що з ними робити", – зізнається офіцер.

Він розповідає, як йшов на допомогу таким військовим, які вже на позиції прощалися із життям. "Був випадок, коли я почув у рацію своїх бійців на одній із позицій, як вони прощаються. Боєць каже: у нас один 200-й, один 300-й, закінчується БК. Коли таке чуєш в ефірі, це дуже важко. Я беру побратимів, йду їх витягувати. З нами пішов також один офіцер. У нього по дорозі почалася паніка, він залишився в одному з підвалів. Ми проривалися з боєм на ту позицію, відстрілювалися і кидали гранати. Коли прийшли до них, виявилося, що боєць, який говорив у рацію, теж був охоплений панікою. Він лежав, треба було його привести до тями. Я його підняв і приставив до стіни (у звичайному житті ніколи б так не зміг, але на нервах у людини звідкись з’являється дуже багато сили), а паралельно ж другою рукою веду бій, відстрілююсь – бідолаха подумав, що я його хочу розстріляти. Ми таки тоді їх забрали з тієї позиції", – розповідає Дмитро Полончак.

Офіцер обурюється, що буквально за кілька хвилин після завершення цієї евакуації він почув в рацію усний наказ: йти відбивати позицію. Командир навіть не спитав, чи є 200-ті або 300-ті. "Він не спитав, чи є у нас БК, вода, чи люди в стані йти відбивати позиції. Я відмовився – досить грубо й емоційно, у рацію. Це чув весь Бахмут, ефір же – один. Того командира ми після цього не бачили потім два тижні. Він просто пропав", – розповідає військовий.

Дмитро зізнається, що гіршого за Бахмут пекла він не бачив. Але найгірше в цьому, що висновків ніхто не робить. Бо коли Україна згодом втрачали інші міста, і було багато тих самих проблем.

Джерело: Укрінформ
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Представився волонтером": Український розвідник зустрічався в Оленівці з актором-путіністом Стівеном Сігалом

неділя, 19 січень 2025, 19:51

Військовослужбовець Міжнародного легіону Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Тритя Турас розповів, як після оборони Маріуполя і виходу з «Азовсталі» опинився в колонії в Оленівці, пережив жорстокий теракт і зустрівся там з...

"Спочатку подумали, що стріляли": Дірка в стіні номера президента Зеленського ледь не спричинила міжнародний скандал

неділя, 19 січень 2025, 19:15

Начальник навчального центру професійної підготовки Управління державної охорони Максим Романчук дбає про безпеку перших осіб держави більш як 20 років. За цей час довелося попереджувати замахи та численні провокації. Однак траплялися і курйозні випадк...