Програють Leopard 2 і Challenger 2, але є актуальними: Військовий експерт оцінив польські танки на війні в Україні

До теперішнього моменту ЗСУ втратили тільки один польський танк PT-91 Twardy, яких Україна отримала кілька десятків. Військовий експерт Олександр Коваленко оцінив, наскільки живучими в бою є ці машини, передають Патріоти України.

За його словами, поки єдина підтверджена втрата PT-91 датується 9 липня 2023 року, коли один такий танк підірвався на протитанковій міні в Запорізькій області. З цієї причини провести аналіз стійкості танка до вражаючих засобів на основі досвіду реальних бойових дій поки не представляється можливим. Але Коваленко оцінив номінальні технічні характеристики польського танка.

"З позитивних захисних засобів, безумовно, наявність динамічного захисту ERAWA, що підвищує захищеність танка. Варто відзначити розміщення ДЗ стик в стик, що практично виключає влучання в зазор, а так само позбавило башту від ряду ослаблених зон. З іншого боку, кут нахилу розміщення ДЗ не оптимальний для ефективної протидії засобам ураження, а борти не у всіх комплектаціях мають захист, і доводиться закривати їх на місцях "Контакт-1", – пише аналітик.

Крім того, танк має спеціальне покриття, яке поглинає радіолокаційне опромінення. Це дуже корисно в умовах, коли противник активно використовує протитанкові засоби з лазерним наведенням.

Мобільність танка Коваленко вважає нормальною для використовуваного в ньому 850-сильного двигуна. Але при перевищенні базової маси, наприклад, за рахунок установки додаткових блоків динамічного захисту, двигун вже буде "слабенький". "Очевидно, що для цих танків, двигун PZL-Wola S-1000 потужністю 1000 К.С. є більш оптимальним, з урахуванням зростаючих сучасних потреб до їх захисту", – говорить експерт.

Система управління вогнем СКО-1м "Драва" і тепловізор, встановлені на танку, значно покращують якість ведення вогню і перевершують радянські і пострадянські зразки надійністю і якістю. "В цілому, танк, будучи модернізацією Т-72 добре знайомий українським екіпажам і навіть деякі його особливості, з легкістю освоювалися, а ремонтопридатність вище, ніж у західних зразків техніки, що вимагають специфічного обслуговування. З іншого боку, навіть з урахуванням поліпшень, танк помітно програє західним Leopard 2 і Challenger 2, але в рамках бойових дій в Україні вельми актуальний і ефективний для виконання поставлених завдань", – резюмує аналітик.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Ліха бєда начало": Чорноморський флот почав тікати до Каспійського моря, – Коваленко

понеділок, 27 травень 2024, 17:48

Військово-політичний оглядач Олександр Коваленко зазначив, що єдиним варіантом для росіян врятувати свої кораблі — вивести їх у Каспійське море. Однак їхня присутність значно збільшить ударний потенціал РФ у регіоні. . Росія перемістила ще недобудован...

У селі грандіозний ювілей — 200-ліття церкви!

понеділок, 27 травень 2024, 17:40

Сокровенне. Найбільше всі ми разом узяті, українська держава в цілому, завинили перед нашими славними жіночками колгоспницями, котрі все своє нужденне життя гнули спину в буряківничих ланках. На наших джуринських, у тому числі, подільських ланах і крут...