Прокурор Симоненко довів, що під час війни йому можна святкувати Новий рік в Іспанії, - журналістське розслідування

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів закрила дисциплінарне провадження стосовно колишнього заступника генпрокурора Олексія Симоненка. Про це повідомляють Патріоти України із посиланням на рішення комісії від 24 травня.

На прокурора Симоненка поскаржилася громадська організація «Центр протидії корупції». За даними антикорупціонерів, 30 грудня 2022 року ексзаступник генпрокурора виїхав за межі України, скориставшись автомобілем «Мерседес», який належить фірмі дружині відомого львівського підприємця і депутата. Транспортний засіб преміум-класу Симоненко використовував 10 діб. Це, за твердження громадської організації, не відповідає загальновизнаним уявленням про гостинність і може свідчити про порушення закону про запобігання корупції.

Водночас із пояснень Олексія Симоненка випливає, що він завчасно попередив рапортом генпрокурора про намір узяти відпустку на вісім днів для поїздки за межі України. В Іспанії мешкає його дружина з трьома неповнолітніми дітьми, які отримали притулок на час війни в Україні.

Перед виїздом колишній заступник генпрокурора пройшов відповідний інструктаж, оскільки мав доступ до державної таємниці. Також Симоненко завчасно замовив авіаквиток із Кракова до одного з іспанських міст (журналісти-розслідувачі писали, що він їздив до Марбельї). До польського міста він найняв приватний автомобіль Mercedes Benz S600, за послуги якого заплатив 15 тис. грн. 30 грудня автівка відвезла ексзаступника генпрокурора до аеропорту Кракова, а 7 січня 2023 року та ж машина привезла його до України.

Під час перетину держкордону Симоненко показав посвідчення про відстрочку від призову на військову службу на період мобілізації. Хто перебував за кермом автомобіля Mercedes Benz S600, Олексій Симоненко не зміг пригадати. Також прокурору невідомо, кому належить автомобіль.

Крім цього, колишній заступник генпрокурора заперечив зв’язок із львівським бізнесменом, а також використання службового становища для замовлення поїздки за кордон.

Разом з тим, за даними журналіста Михайла Ткача, автівка Mercedes Benz S600, яку орендував Симоненко, належить ТОВ «Холдинг «Гранд Готель», пов’язаної з львівським депутатом Григорієм Козловським. Водієм Симоненка був Роман Серетко, охоронець депутата Козловського. Іще Серетко є начальником охорони готелю Emily Resort.

Прокурорська комісія проаналізувала отримані документи і дійшла висновків: скарга Центру протидії корупції є припущенням, яке не знайшло підтвердження під час перевірки у дисциплінарному провадженні. Комісія додала, що Національне агентство з питань запобігання корупції теж не виявило фактів зловживання Олексієм Симоненком під час закордонної поїздки.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Збройні сили знищили МТ-ЛБ з корабельною установкою А-22 “Огонь”

понеділок, 25 вересень 2023, 0:55

Збройні сили України знищили першу російську МТ-ЛБ з пусковими установками радянського вогнеметно-запалювального корабельного комплексу А-22 “Огонь”. . Відповідні фотографії оприлюднили в соціальних мережах. . Повідомляється, що бойова машина була зн...

"Взялась обс*рати українську літературу": Діана Панченко з NewsOne подалась в "політичне літературознавство" (відео)

понеділок, 25 вересень 2023, 0:30

"Пам'ятаєте піддуту лярву з мураєвського NewsOne Діану Панченко? Її почала поширювати кремлівська пропаганда - це однозначно успіх!" - пише політтехнолог Олексій Голобуцький на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продов...