Пропагандисти Кремля несподівано зацікавилися харчуванням українських полярників

Російські пропагандисти несподівано зацікавилися харчуванням українських полярників. Так, посилаючись на систему публічних закупівель Prozorro, вони почали писати, що Український Національний антарктичний науковий центр уклав договір на обслуговування експедиції на суму понад $11,6 млн, передають Патріоти України.

Крім усього іншого, для експедиції планують придбати 118 кг філе та 140 кг стейку з лосося, 168 пляшок червоного, 112 пляшок білого та 28 пляшок ігристого вин, 70 кг шоколадних батончиків. До складу експедиції, для якої призначено закупівлю, входять 25 осіб. Згідно з опублікованими документами, дія договору розрахована до 28 лютого 2025 року. Зокрема, подібний допис поширив і підозрюваний в держзраді блогер Анатолій Шарій.

Директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий пояснив ситуацію. «Беремо до уваги, що це закупівля на всю зимівлю, тобто раз на рік. Беремо до рук калькулятор, здійснюємо нескладні операції, і отримуємо:

Вино всіх видів разом – 45 грамів на людину на день, або ж 316 грамів кожному на тиждень; тобто так, український полярник може один раз в кінці трудового тижня випити аж цілих два келишки (навіть не гранчаки, а саме келишки) сухого вина; Шоколаду 10 грамів на день; Цукерок та батончиків відповідно 4 грами та 14 грамів на добу. І так, це в умовах повної ізоляції від світу, «трохи» не нашого клімату та досить фізично виснажливої монотонної праці, а півроку ще й посеред полярної ночі.

Хтось вважає що це непристойна розкіш та обжиралово? Будь ласка, подавайтесь до нас на конкурс, відпрацюйте зимівлю, і тоді скажете, чи не змінилась Ваша думка», – написав Дикий.

Дикий також зауважив, що давно активно бореться із російськими кампаніями, спрямованими на зрив мобілізації в Україні. Тож пропагандист активізувалися, щоб очорнити очолюваний ним науковий центр.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Пільговики у діамантах: Хто із заможних нардепів під час війни знімає житло за рахунок держави

середа, 12 червень 2024, 19:14

Пів сотні нардепів, що користувалися правом на компенсації протягом воєнних 2022–2024 років, одночасно декларували сотні тисяч у валюті готівкою, нові авто, прикраси з діамантами, одяг та аксесуари люксових брендів. Про це йдеться у статті руху «Чесно»...

Вона вже померла: В окупованому Криму на день Росії показали "Лебедине озеро" (відео)

середа, 12 червень 2024, 13:55

У Криму на день Росії, що відзначають у ворожій країні 12 червня, хакери атакували російське телебачення та підмінили трансляцію фрагментом з балету "Лебедине озеро" та цифрами з втратами РФ. Відео опублікували у Telegram-каналах, передають Патріоти Ук...