"Проплачений Майдан": Навіщо від Зеленського приховують реальність та чим це може обернутися

Президент ніби й намагається вести діалог із суспільством, але в той же час вносить розкол у суспільство і обурення в маси людей із критичним мисленням.

"Інтерв‘ю голови парламентської фракції "Слуга народу" Давида Арахамії "Лівому берегу" цікаве з кількох сторін", - пише оглядач Андрій Коваленко у своїй статті, передають Патріоти України, та продовжує:

"По-перше, воно демонструє своєрідний хаос, який відбувається в оточенні Зеленського. Коли, по суті, голова фракції суперечить словам партійців, зокрема Богдана Яременка щодо нового законопроекту про особливий статус Донбасу, який не має обговорюватися з росіянами. Тоді як Яременко каже протилежне і це вписується в логіку Мінських домовленостей.

По-друге, відповіді Арахамії про інформаційну політику цілком доводять тезу, що "слуги" орієнтуються на настрої суспільства та обирають залежно від них піарні речі. Лідер фракції заявив про відсутність темників, а також можливість кожному плодити будь-які смисли щодо різного роду проблем та гострих питань. Логічно, що ті, які знайдуть відгук в суспільстві і будуть просуватися.

Стосовно темників з Арахамією можна сперечатися, бо після початку акцій "Ні капітуляції" спікери від влади повторюють одні й ті самі меседжі про відсутність тієї самої капітуляції і необхідність слідувати домовленостям, підписаним Порошенком, заради миру. От тільки визнавати, що політика Порошенка буде продовжуватися, влада не хоче. Саме тому Мінські домовленості там називають поганими, а свої дії хитрішими за дії попередника.

Серед інших меседжів Арахамії можна виділити наступні: депутатам від "Слуги народу" пропонували 30 тисяч доларів за те, щоб вони не приходили на роботу (цілком відповідає словам Зеленського щодо спроб розколоти фракцію); визнання існування провалу у комунікації через використання для спілкування з народом в основному соцмереж на початках і відсутність прогнозування народних настроїв через підписання формули Штайнмайєра, через що акції протесту стали сюрпризом; закон про особливий статус Донбасу, якого не існує і він буде писатися після нормандського формату; дострокових місцевих виборів немає на порядку денному; вплив Коломойського обмежується 7-9 нардепами у фракції і, звісно ж, Майдан проти капітуляції, на якому 95% не є проплаченими, а от інші 5% отримують гроші.

Байка про проплачений Майдан стала головною інформаційною бульбашкою влади. І після 2013-го року та подібних заяв від команди Януковича ці речі особливо обурюють. Про звезення активістів за гроші активно пишуть різні "зелені" Телеграм-канали, у Фейсбуці репостить і підтверджує чутки голова ОП Андрій Богдан, навіть Зеленський під час пресмарафону говорить про 1% людей, що буцімто приходять на акції за гроші. І ці тези ширяться активно акурат до масових акцій, запланованих на 14 жовтня. Арахамія говорив з журналістами ще до 14 годинної пресконференції Зеленського. Але, як і Богдан з Зеленським, не назвав конкретних замовників Майдану. Лише сказав, що його знайомі АТОвці розповіли, що їм пропонували 1000 грн за участь. От тільки хто пропонував - росіяни чи Порошенко - не знає. Порошенка ж роблять головним бенефіціаром акцій у лояльних до влади групах і каналах в соцмережах, без жодних доказів цього.

Для Зеленського історія про Майдан за гроші є особливо небезпечною. Бо такі історії підтверджують відірваність президента від реальності. І ця відірваність стає можливою завдяки роботі його команди, котра ховає від глави держави правду, формуючи для нього паралельну реальність, яка не відповідає дійсності. Робиться це викривленням інформаційної картини. Причини тут можуть бути різні: від непрофесійності команди, яка працює з інформацією, до користливих мотивів окремих індивідів, для яких важливе саме таке сприйняття певних речей, котре цілком може збігатися з думкою більшості електорату чинної влади.

Можливо, комусь не подобається, як президента лякають акціями проти капітуляції, примушуючи переглянути мирні ініціативи. Але сама теза про проплачені акції здатна наробити Зеленському багато лиха. Бо президент ніби й намагається вести діалог із суспільством, збирає в себе на Банковій відомих ветеранів та блогерів-"порохоботів", щоб пояснити свої дії, але в той же час вносить розкол у суспільство і обурення в маси людей із критичним мисленням - активну частину суспільства, яка здатна вийти на Майдан за ідею. І ось це лише додає бажання цим людям ще голосніше заявити про свою незгоду, а також спробувати повернути Зеленського до реальності".

Джерело: Depo.ua
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Шашлики 2.0": Урядовий квартал утік, а як щодо попереджень для решти? - Зоя Казанжи

п’ятниця, 22 листопад 2024, 15:46

"У США розроблена система попереджень для кожного стихійного лиха, щоб запобігти жертвам серед цивільного населення. Однак в Україні, навіть під час загрози обстрілом експериментальною російською ракетою, за звичкою, евакуйовується тільки влада. Чи дов...

Аналітики The Financial Times підрахували реальний мобілізаційний резерв України

п’ятниця, 22 листопад 2024, 15:19

Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від 25 до 60 років – 11,1 млн. Про це йдеться в інформації на інфографіці видання The Financial Times, передають Патріоти України. У ...