Українська армія у Курській області вміло скористалася "вікном можливостей" для прориву, але тепер ворог оговтується, і просування ЗСУ значно уповільнилося. Проте ЗСУ все одно варто продовжувати створювати "санітарну зону" в РФ, зазначив ветеран російсько-української війни, майор запасу ЗСУ Олексій Гетьман. Патріоти України пропонують вам ознайомитися з його міркуваннями.
"Наш наступ і мав сповільнитись, тому що перші досягнення, перше велике просування було завдяки ефекту несподіванки… Але таке "вікно можливостей" може працювати 2-3 тижні. Цей час уже минув. Росіяни перекинули туди війська, вони вже розуміють, що ми приблизно маємо робити. Тому продовжувати наступати в такому самому швидкому темпі, як на початку, навіть теоретично неможливо. На це ніхто й не розраховував", - зазначив експерт.
Водночас, за його словами, є сенс розширювати присутність ЗСУ вздовж наших кордонів, щоб створювати "санітарну зону" і можливо оточити російські війська, які перебувають на півдні від річки Сейм. А в перспективі можливий вихід на певні позиції вже у тил ворога на Харківщині.
Відповідаючи на питання про те, яким має бути розмір цієї "санітарної зони", Гетьман сказав, що "в ідеалі вона має бути понад 100 кілометрів". "Звісно, поки що нам складно це зробити, але принаймні це має бути кілька десятків кілометрів. Але це не так само, як ділити ділянку, кому скільки соток. Усе залежить від рельєфу місцевості, від необхідності, від населених пунктів, доріг тощо, а не просто від малюнку на мапі. На певних ділянках можна просунутися глибше, на інших – навпаки. Вочевидь, усе залежатиме від конкретних умов", - додав він.
Здавна наші предки вірили, що сни, які наснилися в ніч проти 22 лютого, є віщими. Але вони збудуться протягом півроку.
"Навіщо поширювати інформацію, яка ні до чого не приведе? Хай як сильно оточення Трампа не бажало б усунути Зеленського - без виборів це неможливо. Крапка. Однак створити атмосферу невизначесності й дискомфорту такі вкиди цілком спроможні, хіба ні?" - ...