Протести у Білорусі: Затримані розповіли про звірства правоохоронців

Багатьом пропонували підписати якісь папери не читаючи, обіцяючи, що після цього відразу відпустять...

У Мінську в ІТТ на Окрєстіна затриманих під час акцій протестів тримають по 40 чоловік в камері, б’ють і принижують. Про це TUT.BY розповіли жінки, яких вже випустили з ізолятора, передають Патріоти України.

За словами Олени, яку відпустили зі штрафом в 20 базових величин, за дві доби, які вона провела в ІТТ, їм не давали їжі та води.

Жінку затримали увечері 9 серпня разом з сином, що з ним, вона не знає досі. “…. Нас години дві возили по місту, потім пересаджували в інший автозак. І якщо жінок ще волокли м’яко, то чоловіків перекидали дуже жорстко, били постійно. Синові ще під час арешту вибили зуб. Матюкалися і били зі словами: «Ми вас навчимо, за кого голосувати. Ми вас навчимо, кого любити»”, – розповіла жінка.

Коли вони приїхали в ІТТ на Окрєстіна, силовики поставили чоловіків під дощем на коліна – так вони стояли приблизно 4 години. “Ми чули, як їх били, і після – крики стояли страшні, ми в камері плакали. Нам було страшно це чути”, – додала Олена.

За її словами, 13 затриманих з нею жінок спочатку помістили в чотиримісну камеру, а на наступний день їх перевели вже в шестимісну камеру, розмістивши там 36 жінок.

При цьому, говорить Олена, ні туалетного паперу, ні засобів гігієни, ні води – нічого не дали. Воду, наловчившись, затримані пили з-під крана. Крім того, в камері було дуже душно. “В останній день, після суду, умови погіршилися: 52 людини помістили в чотиримісну камеру. Там ми могли тільки стояти. Одна літня жінка розплакалася і звернулася до наглядача зі словами: «Давайте, запускайте нам газ». Чоловіки теж в камерах сиділи по 40 -60 осіб “, – говорить мінчанка.

За її словами, багатьом пропонували підписати якісь папери не читаючи, обіцяючи, що після цього відразу відпустять.

Валентина (ім’я змінено на прохання героїні), яку звільнили після підписання таких паперів, розповіла, що серед затриманих жінок була активістка зі штабу Світлани Тіхановської. “Активістка відмовлялася щось говорити і підписувати, її кілька разів виводили з камери, і нам здавалося, що били. Але вона говорила, що не били, а принижували: змушували розставляти широко ноги, ставати на коліна обличчям в підлогу, хапали за волосся”, – говорить жінка.

Була з нею в камері ще й росіянка, вона просила зателефонувати в посольство, відмовлялася роздягатися і виконувати їх вимоги. “Її, розповідала, лякали тим, що посадять на пляшку … Було багато молодих дівчат. Одна розповіла, що коли її затримували, то запхали в рот білий браслет, душили і говорили: «Жри свій браслетик»…, – додала Валентина.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Народні прикмети на 22 червня: Про що пихатий Гітлер і не здогадувався. Що українці спрадавна уникали робити цього дня, принаймні до обіду

понеділок, 22 червень 2026, 7:09

Українці з дідів-прадідів не починали б воєнних дій та багато іншого у найдовший день року, через виверені століттями народні прикмети. 22 червня за новим календарним стилем (5 липня - за старим) - день пам'яті священномученика Євсевія, єпископа Самоса...

На війська окупантів, котрі швидко не втечуть, чекає "геноцид": Стерненко анонсував операцію України в Криму (відео)

понеділок, 22 червень 2026, 5:50

На російських окупантів у тимчасово захопленому Криму незабаром чекають серйозні проблеми. Радник міністра оборони Сергій Стерненко заявив про це ввечері 21 червня, передають Патріоти України. «Те, що Україна готує для росіян у Криму, вони будуть згаду...