Противник реалізує заходи, спрямовані на підсилення бойових спроможностей своїх угрупувань військ на проблемних напрямках та ділянках, - Машовець

Командування військ противника продовжує реалізацію комплексу заходів, спрямованих на підсилення бойових спроможностей своїх тактичних та оперативно-тактичних угрупувань військ (УВ) на «проблемних» напрямках та ділянках. В основному, це виливається у переміщення у ці місця частин та підрозділів зі складу колишнього Херсонського УВ.

Так, вже третю добу триває переміщення та зосередження в районі Луганська сил та засобів 106-ї пдд зі складу ПДВ противника. Передові підрозділи дивізії вже прибули туди та зосереджуються у визначених позиційних районах та на ділянках місцевості. Розгорнутий ТПУ дивізії а також продовжується, по мірі прибуття частин та підрозділів дивізії, нарощування системи управління та зв’язку цього з’єднання. Його підрозділи були також помічені в районі Маріуполя під час здійснення ними маршу у північно-східному напрямку…

Окрім того, противник продовжує поступове нарощування чисельності тактичних резервів на Сватівському та Краматорському напрямках. Так, північно-західніше Старобільска фіксується розгортання свіжої БТГр противника (ймовірно зі складу 1-ї гв. ТА) – до 46-48 одиниць танків, ББМ та автомобільної техніки.

На сьогоднішній момент противник веде активні роботи по відновленню Керченського мостового переходу – з 4-х зруйнованих прольотів автомобільного полотна на 2-х вже проведено накладення 60-метрових 300-тонних конструкцій (триває їх монтаж у проектне положення), ще 1 готовий до пересування, четвертий знаходиться на виробничій базі на стадії антикорозійного оброблення. Одночасно з цим, росіяни активно відновлюють кабельні комунікації, локальні очисні споруди та інше допоміжне обладнання мостового переходу. Розрахунковий термін повного відновлення – 20-е грудня 2022 року.

Ремонт залізничного переходу (заміна 2-х прольотів), який зазнав переважно термічних ушкоджень, через ускладнений його характер (необхідність проведення ремонтних робіт на висоті близько 30-и метрів в умовах зимового періоду…), а також відсутності термінової необхідності, вирішено закінчити у середині 2023-го року. Тим більше, що на сьогоднішній момент він експлуатується у повному обсязі лише із швидкісними обмеженнями, щодо руху вантажних та пасажирських потягів на цій ділянці…

На ділянці Державного кордону України (ДКУ) з республікою Білорусь (Деражичі – Лоєв, Гомельска область) противник проводить посилення свого угрупування силами та засобами 103-ї опдбр (+ до 1-го підрозділу батальйонного рівня). На цьому ж напрямку фіксується робота РЛС противника та принаймні однієї станції РЕБ.

На АБ «Мачулище» фіксується збільшення льотної активності підрозділу російських ВКС, озброєного гіперзвуковим авіаційним ракетним комплексом Х-47М2 «Кинжал». Підрозділ відпрацьовує питання нанесення ударів по цілям на території України з зон пуску у повітряному просторі республіки Білорусь, шляхом виконання регулярних польотів літаків типу Миг-31К зі складу комплексу.

У період з 15-го по 18-е листопада російське командування доставило для потреб своїх підрозділів ППО, розгорнутих на території Білорусі, 4-а військово-транспортними літаками типу Ил-76 чергову партію зенітних керованих ракет (ЗКР) для ЗРС типу С-300\400 (від 20- до 30 ТПК). Ймовірно, це перероблені ракети, пристосовані для стрільби по наземним цілям…

В самій республіці Білорусь проводиться так звана «масова перевірка даних військового обліку», яка триватиме нібито «до кінця нинішнього року». За даними оборонного відомства країни «з середини листопада до кінця поточного року ці данні будуть звірені у всіх без виключення військовозобов’язаних, які перебувають на обліку. У зв’язку з цим протягом листопада значна кількість громадян країни прийме участь у цих заходах (тобто, отримає відповідні повістки та приписи…)».

Зразу на декількох ділянках фронту фіксується видача особовому складу російських окупаційних військ особистого військового спорядження іранського виробництва (зокрема, касок та бронежилетів…). За оцінкою українських фахівців, дані зразки мають знижені бойові властивості та якості у порівнянні із аналогічними зразками західного або українського виробництва…

Так, в районі Бахмуту, Кремінної та на окремих ділянках Мелітопольського та Маріупольського напрямків у підрозділах із значною кількістю «частково мобілізованих» російських громадян (так званих «чмобіків») це спорядження видається особовому складу невеликим партіями і у обмежених обсягах.

В районі ПБ (ГБ) чф-у (м. Севастополь) командуванням флоту, після атаки кораблів флоту безпілотними надводними дронами, посилено несення дозорної служби на зовнішньому рейді за рахунок нарощування сил і засобів, виділених для охорони\оборони водного району. Відтепер, до цього залучено, принаймні, 2 сторожових\патрульних корабля проекту 22460 «Охотник» та наряд сил у складі протидиверсійних катерів проекту 21980 «Грачонок» та інших плавзасобів, організовано постійна гідрозвукова та гідролокаційна розвідка акваторії Севастопольської бухти і прилеглих до неї акваторій Чорного моря.

Окрім того, визначеними силами та засобами чф-у організований постійний контроль надводної та повітряної обстановки у районах, прилеглих до ПБ м. Севастополь.

Джерело

Опублікував: Андрій Савчук
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Путін спіймав облизня: Китай постачає російській армії зовсім не те, що їй потрібно (відео)

понеділок, 28 листопад 2022, 20:14

Росія від початку повномасштабного вторгнення дуже розраховувала на підтримку Китаю. Однак Пекін розчарував лідера країни-терористки Володимира Путіна – Піднебесна не надає тієї допомоги, на яку він розраховував. Китай постачає Росії військову форму та...

Снєгирьов назвав наступну ціль ЗСУ: Невже звільнять Крим? Ситуація на фронті. Огляд

понеділок, 28 листопад 2022, 18:23

Про термінову евакуацію російських військових з деокупованої частини Херсонщини.