Вакцини від коронавірусу врятували мільйони життів. Однак у розпал епідемії США і Китай вели дезінформаційну антивакцинальну кампанію. Метою було підірвати довіру до вакцини та засобів захисту від вірусу один одного. Про це йдеться в результатах журналістського розслідування Reuters, передають Патріоти України.
Журналісти опитали понад 25 нинішніх і колишніх чиновників США, військових підрядників, аналітиків соціальних медіа та академічних дослідників. Також розслідувачі вивчили щонайменше 300 Twitter-акаунтів, які брали участь в антищеплювальній кампанії з хештегом #Chinaangvirus ("Китай - це вірус").
"COVID прийшов із Китаю, і вакцина також прийшла з Китаю, не вірте Китаю", - ішлося в типовому повідомленні, що форсувалися в межах кампанії, яку запустив Пентагон. Також людей закликали не довіряти китайським засобам індивідуального захисту.
Зазначається, що на початку 2020 року великі держави вступили в перегони за якнайшвидше створення вакцини від короновірусу. Китай і Росія схвалили свої вакцини вже влітку 2020 року, а західні компанії - тільки під кінець року. Це дало змогу Китаю швидко налагодити постачання своєї вакцини Sinovac за кордон.
Антивакцинальна кампанія Пентагону стартувала навесні 2020 року і зачепила Південно-Східну Азію, Центральну Азію і Близький Схід, куди Китай активно постачав засоби індивідуального захисту, а пізніше і вакцини.
Після того, як на посаду президента США в січні 2021 року вступив Джо Байден, уже навесні Білий дім заборонив Пентагону поширювати дезінформацію про вакцини країн-конкурентів. Також у Пентагоні розпочали внутрішнє розслідування.
Утім, журналісти зазначають, що Китай у той час займався рівно тим самим - поширював дезінформацію про США. Наприклад, китайські чиновники безпідставно стверджували, що коронавірус до Китаю міг завести якийсь американець, який відвідував місто Ухань для участі в міжнародних спортивних змаганнях. Також китайці форсували твердження, що вірус створили у військовій лабораторії в штаті Меріленд. Для поширення версії китайська розвідка також створювала підставні акаунти в соцмережах.
10 травня за новим стилем (23 травня - за старим) - день пам'яті апостола Симона Зилота і Києво-Братської ікони Божої Матері. За юліанським календарем сьогодні вшановують апостола від сімдесяти Симеона, племінника Йосипа Обручника, нагадують Патріоти У...
Московський парад 9 травня 2025 року жодним чином не нагадував святкування миру, а навпаки виглядав як лякаюче видовище свята війни. Про це пише московський кореспондент британського Sky News Айвор Беннетт, передають Патріоти України. "Я відчував, як т...