
Російське судно, яке перебуває під санкціями, увійшло в Чорне море через Босфор. На борту контейнеровоза може знаходиться військовий вантаж з Сирії, інформують Патріоти України.
"Репатріація військової техніки: судно під російським прапором Sparta IV, що належить SC SOUTH LLC, яке знаходиться під санкціями Мінфіну США, пройшло через Босфор у бік Чорного моря по дорозі з Тартуса до Новоросійська з військовим вантажем", - повідомив у Twitter учасник незалежної консалтингової фірми з відстеження суден Bosphorus Observer Йорука Ішика.
При цьому він зазначив, що судно цивільне тільки за назвою. За інформацією NavalNews, для проходу через Босфор екіпаж Sparta IV заявив осадку 6,2 метра, що свідчить про велике завантаження. До входу в Босфор судно супроводжував ракетний корвет ВМФ РФ "Стерегущий".
Варто зазначити, що протоку Босфор конролює Туреччина.
З перших днів повномасштабного вторгнення Росії в Україну Чорне море перетворилося на полігон для російського військового флоту. Окупанти наповнили море морськими мінами, які створюють загрозу не тільки для українського узбережжя, а й для інших країн, що мають до нього вихід, тому що небезпечні предмети прибиває до берега, де вони можуть здетонувати.
На те, що українські удари по російській логістиці почнуть впливати безпосередньо на фронт, буде вказувати низка факторів. Зокрема, відбудеться зменшення кількості штурмових дій РФ на лінії боєзіткнення. Таку думку висловив військовий оглядач Денис Поп...
У мережі опублікували відеозапис, на якому росіянин фільмує палаючу російську військову автівку посеред траси. На кадрах видно, що після ураження техніки військові ЗС РФ з речами в руках змушені йти пішки повз автомобілі росіян, а на задньому плані зді...