Дослідники з Університету Саара (Німеччина) довели, що низький рівень гормону стресу кортизолу і білка GILZ є провокує хронічне запалення і в результаті прискорює старіння. Про роботу вчених розповідає Eurekalert, передають Патріоти України.
Феномен старіння є результатом складної взаємодії численних факторів і імунна система відіграє в процесі вирішальну роль. З віком імунні реакції можуть проявляти надмірну активність і сприяти розвитку запальних процесів, що призводять до появи атеросклерозу, артриту та інших захворювань.
Досі вченим не вдалося встановити усіх причин, які викликають запалення.
Нові дані вказують на те, що запальний процес пов'язаний з рівнем гормону кортизолу, який знижується з віком.
Своєю чергою, білок GILZ, рівень якого частково регулюється кортизолом, є ключовим героєм у роботі імунної системи. Зокрема, він бере участь в блокуванні запальної реакції, яку запускає макрофагами. З цієї причини учені припустили, що дефіцит GILZ сприяє запаленню, яке провокують макрофаги.
Спостереження показали, що низький рівень кортизолу змушує макрофаги продукувати менше GILZ, що в результаті призводить до безперервного виділення запальних молекул. Наступні експерименти підтвердили, що ці умови посилюють хронічні запальні процеси.
Попереду багато роботи та досліджень, ніж вчені винайдуть ефективний лікарський засіб, проте відкриття робить важливий крок вперед в розумінні механізмів і причин феномена старіння, – йдеться в статті.
Демонстративний запуск росіянами балістичного носія ядерної зброї по Україні, відповідні попередження посольства США напередодні, повернення ядерної риторики у марення кремлівських безумців, – викликають в памʼяті суспільствознавчі студії. "Текст трохи...
"Схоже, своєю заявою щодо Криму президент України послав західним лідерам сигнал, що готовий сідати і домовлятися. Путін - стоїть на своїх, давно озвучених позиціях. Чи вдасться дуету американських президентів Байдена і Трампа за допомогою певних дій і...