Пришвидшує старіння: Науковці назвали гормон, рівень якого не повинен бути низьким

Дослідники встановили нові характерні закономірності розвитку запальних процесів, які є причиною передчасного старіння.

Дослідники з Університету Саара (Німеччина) довели, що низький рівень гормону стресу кортизолу і білка GILZ є провокує хронічне запалення і в результаті прискорює старіння. Про роботу вчених розповідає Eurekalert, передають Патріоти України.

Феномен старіння є результатом складної взаємодії численних факторів і імунна система відіграє в процесі вирішальну роль. З віком імунні реакції можуть проявляти надмірну активність і сприяти розвитку запальних процесів, що призводять до появи атеросклерозу, артриту та інших захворювань.

Досі вченим не вдалося встановити усіх причин, які викликають запалення.

Рівень стресу впливає на процеси старіння

Нові дані вказують на те, що запальний процес пов'язаний з рівнем гормону кортизолу, який знижується з віком.

Своєю чергою, білок GILZ, рівень якого частково регулюється кортизолом, є ключовим героєм у роботі імунної системи. Зокрема, він бере участь в блокуванні запальної реакції, яку запускає макрофагами. З цієї причини учені припустили, що дефіцит GILZ сприяє запаленню, яке провокують макрофаги.

Чому низький кортизол – це погано

Спостереження показали, що низький рівень кортизолу змушує макрофаги продукувати менше GILZ, що в результаті призводить до безперервного виділення запальних молекул. Наступні експерименти підтвердили, що ці умови посилюють хронічні запальні процеси.

Попереду багато роботи та досліджень, ніж вчені винайдуть ефективний лікарський засіб, проте відкриття робить важливий крок вперед в розумінні механізмів і причин феномена старіння, – йдеться в статті.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Путин позвонил Лукашенко. Я уверен. Москве не нужен неконтролируемый протест, ведь Кремлю хватает головной боли с Хабаровском", - Касьянов

п’ятниця, 14 серпень 2020, 16:18

"Агония режима. Еще вчера казалось, что все проиграно, но сегодня белорусы показали батьке кузькину мать. Протест стал массовым, ненасильственным, даже женственным. И, конечно же, забастовки - это сильнее всего. Беларусь сильна мощным госсектором, оста...

"Лукашенко с его играми в колхозного повелителя Вселенной оказался никому не нужен", - Юрій Романенко

п’ятниця, 14 серпень 2020, 15:44

"Не нужно рыдать по Беларуси. У Луки было 26 лет, чтобы решить задачи модернизации, но единственный аргумент, который у него есть, дабы остаться у власти - жестко лупить невинных людей, которых просто утомил. Поэтому не нужно жалеть его и рассказывать,...