"Путін може очолювати РФ ще 10-15 років": Портников спрогнозував, як вихід російських військ з Херсона позначиться на кремлівському режимі

Якщо російські війська таки залишать Херсон, то це жодним чином не вдарить по репутації кремлівського режиму чи самого диктатора Володимира Путіна всередині Росії, переконаний політолог і публіцист Віталій Портников. Він припустив, що 70-річний Путін може очолювати РФ ще 10−15 років, якщо йому дозволить здоров’я. В інтерв'ю Портников розповів, чому російські еліти і суспільство жодним чином не відреагують на відхід окупантів з Херсону і чому Росія — це держава Федеральної служби безпеки РФ. Патріоти України пропонують вам ознайомитися із його міркуваннями.

— Росіяни начебто виходять із Херсона. Як ви думаєте, що це означає для кремлівського режиму?

— По-перше, ми маємо дочекатися самого виведення військ. Поки що ми з вами змушені мати справу виключно з телевізійною картинкою. І є абсолютно очевидним, що ця телевізійна картинка має бути підтверджена насамперед реальними діями російських Збройних сил [Росії] - вони дійсно мають вийти з цієї території.

У Збройних силах України зараз побоюються того, що російські Збройні сили збираються залишатися на Херсонщині, готують певні маневри, які би мали затягнути українські війська в пастку. Я не думаю, що це так реалістично, тому що всі ці плани російських військ також абсолютно зрозумілі і українцям.

Разом із тим є абсолютно очевидним, ми можемо розглядати ці варіанти: що відбудеться, якщо війська дійсно вийдуть? Що відбудеться, якщо вони не вийдуть? Пропагандистський ефект так чи інакше пов’язаний уже з виведенням військ.

— Ми побачили це відео, якого могло би не бути, де командувач російських вйськ в Україні Сергій Суровікін доповідає міністру оборони РФ Сергію Шойгу. Ми розуміємо, що вона була записана заздалегідь, змонтована. Здається, що чомусь вона з’явилася і на це не могли не відреагувати представники так званої кремлівської еліти. Але ж при цьому ми не бачили ніякої реакції Путіна, він про це нічого не говорив.

— Це ще раз говорить про те, що ці всі реакції на війну в Україні - це зрежисовані реакції, як ви правильно говорите.

Коли було втрачено Лиман — була одна режисура, були протести, заяви про те, що треба розжалувати генерала [Олександра] Лапіна. Зараз, коли генерал Суровікін ухвалив рішення, що Росія має залишати Херсон, а ми маємо таким чином встановлювати над ним контроль, [звучить] повністю одностайне «за», всі задоволені. Усі говорять, який герой генерал Суровікін молодець. І порівнюють те, що Суровікін залишив Херсон із тим, як фельдмаршал Михайло Кутузов залишив Москву.

Тож ми бачимо, що для кремлівського режиму жодних політичних загроз (із погляду подальших бойових дій в Україні) немає.

— Півтора місяця тому Путін заявляв про те, що «Россия тут навсегда», говорив про ці анексії, в Конституції вони це записали. Вже тоді це виглядало божевіллям. Ви багато разів у нашому ефірі говорили, що російські еліти нічого не вирішують і елітами по суті не є; але все одно ми бачимо, що є якісь невдоволені z-патріоти.

— Їх тепер не бачимо, тепер бачимо, що патріоти задоволені.

— Є ще так звані воєнкори, які пишуть у великих прокремлівських каналах, що це все зрада. Як ви думаєте, яка стратегія? Проковтнуть так само як ковтали все до того?

— В тоталітарній країні не має жодного значення думка суспільства про дії влади, а має значення виключно рівень ефективності силового апарату. Тому жодного значення будь-яке відведення військ із будь-якої території мати не буде. Ви просто маєте це зрозуміти.

Я вас переконую, що навіть якби якась армія зараз увійшла до Владивостока, а якась — до Бєлгорода, теж би знайшлися пояснення, чому це так добре і чому треба за це подякувати Володимиру Володимировичу Путіну: «А в Москве-то врага нет»!

Джерело: Радіо НВ
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Не можна економити у воюючий країні на військових, віддаючи перевагу у виплатах та підтримці тим, хто є лише сервісом для народу", - Олена Кудренко

субота, 25 березень 2023, 0:35

"Маючи такого сусіда, як Росія, який нікуди не дінеться, навіть розпавшись на шматочки (бо імперськість штука невиліковна), - Україна повинна віднині жити як військовий. Дихати, як військовий. Думати, як військовий. Який завжди готується до наступного ...

"Заява Зеленського про якесь затягування з інтеграцією України до Європейського Союзу виглядає дуже дивно, тому що це претензія до самого себе", - Борислав Береза

субота, 25 березень 2023, 0:15

"Розумію, що зараз під цим дописи з'являться хейтери та почнуть волати і лаятися, але це не змінить фактаж та не допоможе України. Хай хоч хто-небудь покаже мені в тексті хоч слово брехні. Цього немає. Тож читайте та думайте. Я виклав всю аналітику", -...