"Путін може очолювати РФ ще 10-15 років": Портников спрогнозував, як вихід російських військ з Херсона позначиться на кремлівському режимі

Якщо російські війська таки залишать Херсон, то це жодним чином не вдарить по репутації кремлівського режиму чи самого диктатора Володимира Путіна всередині Росії, переконаний політолог і публіцист Віталій Портников. Він припустив, що 70-річний Путін може очолювати РФ ще 10−15 років, якщо йому дозволить здоров’я. В інтерв'ю Портников розповів, чому російські еліти і суспільство жодним чином не відреагують на відхід окупантів з Херсону і чому Росія — це держава Федеральної служби безпеки РФ. Патріоти України пропонують вам ознайомитися із його міркуваннями.

— Росіяни начебто виходять із Херсона. Як ви думаєте, що це означає для кремлівського режиму?

— По-перше, ми маємо дочекатися самого виведення військ. Поки що ми з вами змушені мати справу виключно з телевізійною картинкою. І є абсолютно очевидним, що ця телевізійна картинка має бути підтверджена насамперед реальними діями російських Збройних сил [Росії] - вони дійсно мають вийти з цієї території.

У Збройних силах України зараз побоюються того, що російські Збройні сили збираються залишатися на Херсонщині, готують певні маневри, які би мали затягнути українські війська в пастку. Я не думаю, що це так реалістично, тому що всі ці плани російських військ також абсолютно зрозумілі і українцям.

Разом із тим є абсолютно очевидним, ми можемо розглядати ці варіанти: що відбудеться, якщо війська дійсно вийдуть? Що відбудеться, якщо вони не вийдуть? Пропагандистський ефект так чи інакше пов’язаний уже з виведенням військ.

— Ми побачили це відео, якого могло би не бути, де командувач російських вйськ в Україні Сергій Суровікін доповідає міністру оборони РФ Сергію Шойгу. Ми розуміємо, що вона була записана заздалегідь, змонтована. Здається, що чомусь вона з’явилася і на це не могли не відреагувати представники так званої кремлівської еліти. Але ж при цьому ми не бачили ніякої реакції Путіна, він про це нічого не говорив.

— Це ще раз говорить про те, що ці всі реакції на війну в Україні - це зрежисовані реакції, як ви правильно говорите.

Коли було втрачено Лиман — була одна режисура, були протести, заяви про те, що треба розжалувати генерала [Олександра] Лапіна. Зараз, коли генерал Суровікін ухвалив рішення, що Росія має залишати Херсон, а ми маємо таким чином встановлювати над ним контроль, [звучить] повністю одностайне «за», всі задоволені. Усі говорять, який герой генерал Суровікін молодець. І порівнюють те, що Суровікін залишив Херсон із тим, як фельдмаршал Михайло Кутузов залишив Москву.

Тож ми бачимо, що для кремлівського режиму жодних політичних загроз (із погляду подальших бойових дій в Україні) немає.

— Півтора місяця тому Путін заявляв про те, що «Россия тут навсегда», говорив про ці анексії, в Конституції вони це записали. Вже тоді це виглядало божевіллям. Ви багато разів у нашому ефірі говорили, що російські еліти нічого не вирішують і елітами по суті не є; але все одно ми бачимо, що є якісь невдоволені z-патріоти.

— Їх тепер не бачимо, тепер бачимо, що патріоти задоволені.

— Є ще так звані воєнкори, які пишуть у великих прокремлівських каналах, що це все зрада. Як ви думаєте, яка стратегія? Проковтнуть так само як ковтали все до того?

— В тоталітарній країні не має жодного значення думка суспільства про дії влади, а має значення виключно рівень ефективності силового апарату. Тому жодного значення будь-яке відведення військ із будь-якої території мати не буде. Ви просто маєте це зрозуміти.

Я вас переконую, що навіть якби якась армія зараз увійшла до Владивостока, а якась — до Бєлгорода, теж би знайшлися пояснення, чому це так добре і чому треба за це подякувати Володимиру Володимировичу Путіну: «А в Москве-то врага нет»!

Джерело: Радіо НВ
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Легіон "Свобода Росії" зайшов на Білгородщину: Нові подробиці операції

четвер, 28 вересень 2023, 20:52

Під час нового рейду бійців легіону «Свобода Росії» на Білгородщину до місії долучені новобранці. Про це повідомив речник з питань комунікації російської опозиції і Легіону «Свобода Росії» Олексій Барановський в ефірі телемарафону, передають Патріоти У...

У Росії спустили на воду два корвети проекту 22800 "Каракурт" (фото)

четвер, 28 вересень 2023, 20:29

На Амурському суднобудівному заводі, розташованому в російському Комсомольську, урочисто спустили на воду перші два малих ракетних корабля проекту 22800 - "Удомля" і "Ржев", які побудували для Тихоокеанського флоту РФ. У церемонії взяли участь представ...