Путін у вересні поїде до Китаю просити грошей на війну - це і буде Рубікон, - економіст

субота, 23 серпень 2025, 21:14

У РФ нема джерел покрити дефіцит бюджету, тому вже на жовтень у росіян закінчаться гроші, якщо Китай не погодиться надати стабілізаційний кредит на 7-8 трлн рублів. Про це розповів економіст Олег Пендзин, член Економічного дискусійного клубу, передають Патріоти України.

"На сьогодні стан економіки РФ є надзвичайно складним. У російському бюджеті стоїть дефіцит 3.8 трлн рублів, фактичний дефіцит - під 5 трлн рублів. А основне джерело покриття дефіциту, яке було до сьогодні у РФ, - Фонд національного добробуту, в якому лишилося 2,6 трлн рублів. Підняття податків і девальвація російського рубля не врятують ситуацію, тому що це ще більше вдарить по економіці РФ. Простіше кажучи, на жовтень у росіян не буде грошей покривати дефіцит бюджету", - зауважив Олег Пендзин.

За його словами, у 2023 році РФ зверталася до Китаю з проханням надати стабілізаційний кредит в юанях, тоді Пекін відмовив. Росіяни зверталися до африканських країн, які також відмовили. "Навіть російські пабліки говорять, що Путін збирається до Сі Цзіньпіна на 80-ту річницю перемоги над Японією у Другій світовій війні й буде підіймати питання, щоб отримати від Китаю стабілізаційний кредит в юанях приблизно на 7-8 трлн російських рублів, щоб і далі продовжувати фінансувати війну. Це якраз і буде той момент - Рубікон, точка біфуркації, коли стане всім все ясно. Якщо Китай надасть цей кредит, то по суті він стане на бік РФ, бо на сьогодні Росія відокремлена від міжнародних фінансових ринків. І тоді це дасть можливість РФ фінансувати війну, це чітко позиціюватиме Китай, який зараз намагається демонструвати свою нейтральність. І це до деякої міри дасть європейським країнам можливість більш широко застосовувати санкційні обмеження проти Китаю, як країни, що стала на бік РФ", - прокоментував економіст.

На його думку, Китай перебуває на "шпагаті", тому що дуже залежить від європейського ринку. Слід пояснити, що річний обсяг товарообороту між Китаєм та ЄС – приблизно $750 млрд, а із США – десь $650 млрд, тобто разом – біля $1,4 трлн.

"Китай зараз активізувався у пошуках механізмів для припинення гарячої фази бойових дій, бо він не хоче дотягнути до того моменту, коли треба буде визначатися. Але я маю глибоке переконання, що російсько-українська війна зупиниться не на рішеннях у Москві, а на перемовинах між Сі Цзіньпінем і Трампом, бо саме там Україна буде використовуватися або однією, або другою стороною, як аргумент, у досягненні їхніх торговельних відносин. У даному випадку і Росія, і Україна будуть об’єктами перемовин, а не суб’єктами участі", - резюмував Пендзин.

Джерело: Еспресо.ТV
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Сім ризиків і п’ять завдань для Кабміну Корецького, - Богдан Данилишин

вівторок, 21 липень 2026, 21:02

Кабмін Сергія Корецького отримує економіку з майже нульовим зростанням, інвестиційним голодом і дедалі дорожчою макрофінансовою стабільністю. Його головне завдання — перевести країну від компенсації воєнних втрат до нарощування виробничої спроможності.

НАТО визнає: Закупівлі не встигають за війною. Що це змінює для України

вівторок, 21 липень 2026, 20:20

Напередодні саміту НАТО в Анкарі заступник командувача Об'єднаного повітряного командування Альянсу генерал-лейтенант Гійом Тома визнав те, про що в кулуарах говорять давно: повітряна загроза еволюціонує швидше, ніж структури, процеси й закупівельні ци...