Путін увірував, що Трамп слабкий і він не зможе тягатися з Росією взагалі і з Путіним зокрема, - політолог

"Після перемоги Трампа Путін був явно розгубленим. Минув місяць, і ми бачимо разючі зміни в поведінці Кремля. Путін де-факто перейшов у контрнаступ і випромінює впевненість", - пише політолог Вадим Денисенко на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:

"Спробуймо зрозуміти, а що ж змінилося?

1. На моє переконання, Путін увірував, що Трамп слабкий і він не зможе тягатися з Росією взагалі і з Путіним зокрема. Судячи з усього, найближче оточення Путіна, яке має право на певні дискусії з ним, консолідовано (відносно консолідовано) підтримали Путіна в тому, що зараз час показати силу. Особливо, зважаючи на те, що в Кремлі не вірять в те, що протягом 2025 року будуть застосовані вагомі санкції проти так званого тіньового флоту і не буде реальної спроби опустити ціну на нафту до критичних для росіян 50$ за барель (російський бюджет зверстано, виходячи з ціни майже 70$ за барель). Це насправді непогана для нас історія, бо досі так відкрито ніхто не вважав Трампа слабаком.

2. У цьому контексті, важливо розуміти: провокація росіян із перерізанням електричного кабелю в Балтійському морі — це одночасно і пробна куля, і спроба підняти ставки. Якщо після цього не наступить реакції зі сторони США та ЄС (перш за все, США), Путін упевниться, що "тіньовому" флоту нічого не буде загрожувати (нагадаю: 60% експорту нафти РФ — це балтійські порти). І що не менш важливо: якщо не буде вагомої реакції, Путін ще раз упевниться, що Трамп слабак, а його формула "мир через ескалацію" - фількіна грамота.

3. Не треба забувати, що, перш ніж перейти в нинішній контрнаступ, Росія провела консультації з Китаєм (візит Медведєва в Пекін був насамперед консультаціями). І отримала мовчазну згоду на дві базові речі: Китай, як мінімум в першій половині 2025 року, не перекриє потік товарів подвійного призначення і Китай не задушить в обіймах КНДР щодо підтримки Росії.

4. Окремо треба звернути увагу на те, що заяви Трампа про Канаду, як 51-й штат, Панамський канал і купівлю Гренландії — це частина торгової війни з Китаєм. В розумінні Трампа — всі ці території є частиною "заднього двору США" і там точно не місце Китаю. По суті, це така собі новітня чи, точніше, оновлена доктрина Монро. Що тут важливо для нас, так це те, що, судячи з усього, в Кремлі вважають, що за всіма цими речами (плюс Близький Схід) Трамп не помітить (забуде) про Росію та Україну.

Я вважаю, що позиція Путіна багато в чому утопічна, проте варто памʼятати про кілька важливих аспектів:

  • я вже писав раніше, що Путін вийде на переговори з ідеєю фінського сценарію (Україна відмовляється офіційно від частини територій) і на першому етапі (січень — лютий, як мінімум, буде відмовлятися від будь-яких інших пропозицій. І саме тому, американці поки не поспішають зі стартом цих самих переговорів;
  • США навряд чи в цей період зменшуватимуть нам допомогу;
  • ключове питання наших переговорів лежатиме в площині стосунків США - КНР. І ми, і РФ є одними з проксі у цьому протистоянні".
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Огляд Курахівського та Покровського напрямків та оцінки перспективи Покровського напрямку... - Костянтин Машовець

середа, 1 січень 2025, 8:08

1. Наскільки я розумію, найближчим часом командування УВ "Центр", частина сил якого зараз активно діє на Курахівському напрямку, а також у південному секторі Покровського напрямку, спробує скористатися двома своїми нещодавніми успіхами тактичного рівня...

Народні прикмети на 1 січня. Василів день. Щедрувати та козу водити. Вдалий для покупок

середа, 1 січень 2025, 7:05

Християни східного обряду в Україні 1 січня за новим стилем вшановує пам'ять святого Василя Великого, єпископа Кесарійського. Свято Василя вважалося великою урочистістю у наших предків, а традиції його святкування входять у культурне надбання українськ...