Путін знайшов собі "нового Пригожина", - Портников

"Володимир Путін доручив колишньому керівнику так званої приватної військової компанії Вагнера у Сирії Андрію Трошеву зайнятися формуванням нових добровольчих батальйонів. Це повідомлення збіглося з висновком британської розвідки про те, що колишні вагнерівці повертаються в Україну для того, щоби протистояти наступу Збройних Сил нашої країни на російській позиції на окупованих територіях", - пише оглядач Віталій Портников у своєму блозі, передають Патріоти України, та продовжує:

"Зустріч Володимира Путіна з Андрієм Трошевим, про яку повідомляють російські медіа, свідчить про те, що російський диктатор дійсно намагається відродити модель так званих приватних військових компаній, однак вже без участі Євгена Пригожина та верхівки "Вагнера", яка була знищена під час катастрофи літака, що належав опальному керівникові вагнерівців.

Для російської системи створення приватної компанії є, звичайно ж, ризикованим актом, адже ПВК, як показав досвід Євгена Пригожина, може у будь-який момент вступити в реальний конфлікт із міністерством оборони Російської Федерації та з генеральним штабом. Тут мова йде насамперед про боротьбу за фінансові потоки, і ця боротьба, звичайно ж, дається взнаки й на здатності збройних сил виконувати завдання, які перед ними ставляться. Однак тепер, враховуючи досвід ліквідованого Пригожина та інших, вже не потрібних Володимиру Путіну, бандитів, у Кремлі врахували й досвід створення так званих приватних воєнних компаній.

І говорить Путін не про приватну компанію, а про так звані добровольчі загони - тобто Трошев зможе отримати ті можливості, які мав Пригожин, зокрема вербування добровольців для служби у цих батальйонах. Однак, разом із цим, буде збережено чітку вертикаль підпорядкувань таких батальйонів - звичайно ж, вони будуть вбудовані у вертикаль, яку очолюватиме найближчий соратник Путіна, міністр оборони РФ Сергій Шойгу, а вирішувати, що цим батальйонам робити, буде начальник генерального штабу збройних сил Російської Федерації Валерій Герасимов.

Від Трошева, який рішуче виступив проти дій Пригожина, очікують того, що він зможе вмонтувати добровольчі батальйони у структуру російських збройних сил. Однак, разом із цим виникає питання в ефективності таких батальйонів, адже сутність "Вагнера" була в тому, що Пригожин побудував свою організацію як мафію, як банду, незалежну від російського воєнного командування. А так "Вагнер" у своєму новому вигляді й, очевидно, під новою назвою, буде всього лише одним з підрозділів збройних сил Російської Федерації. Разом із цим, це створює для Володимира Путіна можливості для вербування гарматного м'яса в умовах, коли мобілізацію у відкритому вигляді керівництво РФ проводити не бажає, принаймні до так званих президентських виборів у Росії, де Володимиру Путіну гарантована абсолютна і беззаперечна перемога.

Разом із цим, на тлі цієї перемоги, Путіну не хочеться будь-якого суспільного невдоволення, яке тільки посилить необхідність фальсифікації результатів цих виборів, і тому йому потрібні добровольці. Пригожин, як відомо, шукав цих добровольців у в'язницях - сам кримінальник, він прекрасно знаходив спільну мову з іншими кримінальниками. Трошеву, офіцеру Федеральної служби безпеки Російської Федерації, звичайно буде набагато важче застосувати саме таку модель комплектації особового складу так званих добровольчих батальйонів, однак, разом із цим, потрібно пам'ятати, що ніякого іншого виходу, як знаходити за гроші тих, хто бажає воювати з українцями, у Володимира Путіна та його соратників немає, тим більше коли мова йде про багаторічну війну на виснаження, якої бажає Володимир Путін.

Коли мова йде про подальший розвиток ситуації на війні з Україною, також не варто забувати й про те, що вагнерівці виконували цілу низку специфічних завдань в різних регіонах світу. Вони, можна сказати, перетворилася на глобальну компанію, яка презентувала російські інтереси там, де збройні сили Російської Федерації та спеціальні служби цієї терористичної країни не хотіли світитися.

Вербування нових добровольців дозволить відновити функції "Вагнера" у Сирії, а також у країнах Африки, керівники яких досить спантеличені тим, що відбулося із Євгеном Пригожиним. Після загибелі мерзотника, представники російського міністерства оборони та головного управління генерального штабу збройних сил Російської Федерації відвідали африканські країни та повідомили, що тепер ці зобов'язання, які брав на себе "Вагнер", перебирає саме Міноборони й Генштаб, що африканським диктаторам, які сподіваються на допомогу Росії, ця допомога буде надана, але вже у новому форматі. І тому такою важливою є боротьба з цими добровольчими батальйонами не тільки на українському фронті, але й всюди, де діють колишні вагнерівці, які, очевидно, тепер стануть "добровольцями" Трошева.

Те, що у Судані, як вважають спостерігачі, українським спецслужбам вдалося провести вдалу операцію і ліквідувати певну кількість бандитів, говорить не тільки про те, що для суданської армії буде полегшено завдання у цій кровопролитній громадянській війні, яка зараз відбувається у країні і яка не має ніякої перспективи швидкого закінчення, це говорить і про те, що колишні вагнерівці вже не з'являться на українському фронті зі своїм бойовим досвідом, з жорстокістю та з готовністю виконувати будь-які злочинні накази Володимира Путіна та інших представників російського політичного і воєнного керівництва. На відміну від мобілізованих, кожен найманець - це особливо небезпечний фактор у війні, тим більше коли ми готуємося до воєнних дій на довгу дистанцію. Таким чином бажання Володимира Путіна створити нові добровольчі батальйони за моделлю "Вагнера", але під повним підпорядкуванням міністерства оборони і генерального штабу, має зустрітися із готовністю ліквідовувати тих, хто буде готовий брати участь у діяльності таких злочинних формувань".

Джерело: Еспресо.ТV
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Військово-дипломатичні підсумки 2023 року: Говорити про завершення контрнаступу ще зарано

вівторок, 5 грудень 2023, 9:17

Головним підсумком цього року є те, що атаки ЗСУ на кримську інфраструктуру стали системними. І навіть там, де це нібито не стосується Керченського мосту напряму, це також пов’язано. 2023 рік добігає завершення. Поза сумнівом, він був тяжким в історії ...

СОУ контратакують під Авдіївкою, відновивши втрачені позиції. Росіяни продовжують шукати слабких місця української оборони – ISW

вівторок, 5 грудень 2023, 8:43

Згідно з проаналізованими даними Інституту вивчення війни (ISW), українські військові атакують загарбників на південь від Степового, біля коксохімічного заводу і промзоні тривають запеклі бої. . У свіжому звіті ISW йдеться, що українські війська нещод...