"Путін знову береться за історію України, але найважливіше насправді - не це", - Портников

"Президент Росії Володимир Путін обіцяє написати статтю про історію України. Таку заяву Путін зробив у інтерв'ю каналу «Росія 24». І це не просто слова. Це – відображення політичного кредо Путіна, яке він просуває вже кілька десятиліть", - пише оглядач Віталій Портников у своїй статті, передають Патріоти України, та продовжує:

"Багато українців не хочуть помічати те, що в російського президента є система поглядів і цінностей. Вони можуть вважати, що Путіним керує насамперед захист своїх інтересів і власного оточення, включно з прибутками. Без сумніву, цей фактор теж не можна заперечувати. Але з моменту отримання влади в Росії Путін вибудовує і власне уявлення про те, як повинна виглядати Росія і які її історичні витоки.

І це уявлення відповідає тим поглядам, які вкоренилися в середовищі партійної і чекістської номенклатури радянської Росії у 70-80-і роки XX століття. Те, що Радянський Союз – це історична Росія, те, що Україна та інші радянські республіки «створені більшовиками», я чув вже тоді. А зараз Володимир Путін це повторює з повною упевненістю. І навіть обдумує статтю про українську історію. І напише.

У Росії тих років, років молодості Путіна, було прийнято ігнорувати цілі пласти української історії або оголошувати їх частиною історії російського народу. Так і виходило, що на території Радянського Союзу єдиним «повноцінним» державним утворенням була саме Росія. А інші народи, якщо і створювали держави, так потім повинні були шукати в Росії захисту від ворога. І вже тому будь-які спроби відділення від Російської імперії, а потім від Радянського Союзу, сприймалися носіями таких поглядів як прояв справжньої невдячності.

Путін, як це неважко помітити за його останнім висловлюванням, дотримується саме такого погляду на минуле. А значить – і аналогічного погляду на майбутнє. Майбутнє, в якому Україні з незалежним курсом просто немає місця. І під ці погляди російського президента підлаштовується російська політична еліта, пропаганда, саме суспільство. Тому що той, хто захищає іншу позицію, може розраховувати хіба що на діяльність в опозиції і звинувачення в зраді національних інтересів.

Важливим є не те, що напише у статті публіцист-початківець Путін

Чи може Путін відмовитися від своїх поглядів? Звичайно ж, ні. Єдине, від чого він може відмовитися – так це від втілення цих поглядів у життя. Але статися це може тільки під тиском цивілізованого світу. Тільки в тому випадку, якщо ціна агресії проти України виявиться для російського президента непідйомною. І саме для того, щоб виключити саму можливість російської агресії проти України, є такою важливою співпраця України зі Сполученими Штатами і країнами Європейського союзу та зміцнення обороноздатності країни.

Тому що, врешті-решт, важливим є зовсім не те, що напише у своїй статті публіцист-початківець Володимир Путін. Важливим є те, які накази віддасть російським військам і спецслужбам президент Володимир Путін".

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

GAME OF CHICKEN / ГРА В БОЯГУЗА

четвер, 21 листопад 2024, 22:25

Демонстративний запуск росіянами балістичного носія ядерної зброї по Україні, відповідні попередження посольства США напередодні, повернення ядерної риторики у марення кремлівських безумців, – викликають в памʼяті суспільствознавчі студії. "Текст трохи...

Геополітичні "наперстки" Байдена-Трампа: Зеленський у грі, - Голобуцький

четвер, 21 листопад 2024, 22:04

"Схоже, своєю заявою щодо Криму президент України послав західним лідерам сигнал, що готовий сідати і домовлятися. Путін - стоїть на своїх, давно озвучених позиціях. Чи вдасться дуету американських президентів Байдена і Трампа за допомогою певних дій і...