"Путин умер!": Москвою ширяться панічні чутки, - Сотник

Можливий покійник за життя любив, чи ще любить повторювати: "Не дождетесь!". Але ж хтось дочекається неодмінно...

Невдоволення росіян своїм "царем" збільшується, і час від часу регіони Федерації навіть починають виходити на мітинги. У Кремлі розуміють, що протестні настрої зростають і сподіваються чавити їх в зародиші. Однак жодна репресивна машина не набула ознак вічності. Репресивний апарат жодної глобальної держави, і не таких недоімперій як куций уламок радянської Імперії Зла, не витримав іспит часом. Нікуди не подінеться і злодійкувате Залісся, котре тужиться бути більшим ніж може собі ресурсно дозволити, зазначають Патріоти України.

Чому депутати Держдуми вже давно сидять на валізах, коли Володимир Путін залишить президентське крісло і на що він готовий заради порятунку свого життя, в розповів Обозу російський журналіст Саша Сотник.

– Судячи із закритих каналів зв'язку, життя в Росії ускладнюється мало не з кожним днем.

– Внутрішня ситуація в Росії сильно ускладнюється. Люди незадоволені погіршенням рівня життя. Відбуваються звільнення, внутрішньовідомчі конфлікти.

Якщо говорити про владу, то зараз вежі Кремля між собою посилено пікетують, і це підтверджується низкою відставок великих чиновників, арештами і порушенням кримінальних справ.

Постійно "збуджений" слідчий комітет говорить про те, що всередині влади теж не стабільно: там йдуть війни. Відносно протестів, то недавно ми спостерігали протест в Єкатеринбурзі через будівництво храму РПЦ, а в Архангельській області був серйозний мітинг, вийшло 6-7 тисяч людей. Але коли їх запитали, чи довіряєте ви президентові Путіну, практично ніхто не підняв руки. Зрозуміло, що рівень довіри до нього дуже низький. Я взагалі не розумію, хто за нього голосував рік тому. Але включилися пропагандистські сирени і набрали те, що набрали. У будь-якому випадку, стан влади зараз дуже хиткий.

Буквально кілька днів тому мені інсайд надійшов з Держдуми від людини, який там працює. Він сказав, що депутати буквально сидять на валізах і чекають, коли все обрушиться. А обрушиться все може в будь-який момент, як би це зараз не здавалося нереальним. Особисто у мене таке відчуття, що все хитається і невідомо, що послужить поштовхом для обвалення. Хоч зовні здається, що режим непорушний і його неможливо зрушити.

У 91-му теж всі думали, що неможливо, що це на десятиліття, що СРСР вічний. Ну як показала історія, це зовсім не так. Такий колос обрушився, а Росія більш кволе спорудження.

– Зовні здається, що у Росії проскакують деякі успіхи – можуть повернути делегацію в ПАРЄ, Трамп не проти б з Путіним зустрітися...

– Все не так, як представляє кремлівська пропаганда. Вони навіть з найменшого зрушення роздмухують слона. Росія сама по факту перестала платити внески в цю організацію, її делегація сама покинула ПАРЄ, і повертатися чи ні – взагалі-то, справа групи, делегованої від Кремля. Так що все це – ігри політичного розуму. З приводу політики Росії до України, то чим гірше у вас справи, тим краще для Кремля. І навпаки, чим стабільніше в Україні – тим гірше Кремлю. Будь-який прояв нестабільності в Україні, будь-який найменший промах і будь-яку помилку Кремль трактуватиме на свою користь. Це нова влада в Києві повинна розуміти.

Це звичайно не моя справа, але мені здається, що завдання, які стосуються переговорів з агресором, повинні вирішувати політики, а не люди на референдумі. Виборець, середньостатистичний представник електорату, може не знати і напевно не знає всіх підводних течій, каменів і рифів - і може дати некваліфіковану відповідь на дуже серйозне питання. І – що не менш важливо – це формулювання питань референдуму (опитування).

– Які поступки влаштували б Кремль з боку України?

– Ну звичайно ж це Крим. Крим наш, кремлівський, російський і тоді відразу ж Росія виграє в питанні санкцій. Санкції знімаються, і вони можуть стертися ластиком навіть з території Донбасу і сказати: "Слухайте, нас там взагалі не було - це ваші внутрішні трабли, це ваша громадянська війна". Подивіться, що постійно говорить Пєсков: "В Україні громадянська війна. Нас там немає і ніколи не було - це ваші внутрішні проблеми, розбирайтеся самі". А ось питання Криму, тут як то кажуть, нікуди не дітися. Це ахіллесова п'ята Кремля.

– Соціологія в Україні свідчить про втому українців від конфронтації з Росією. Політологи починають говорить навіть про якісь моменти капітуляції.

– Дуже шкода, якщо це так. Мені б не хотілося в це вірити. Зняття санкцій з Кремля і путінського режиму - це його пролонгація, друге дихання і визнання легітимності. Це буде дуже велика помилка і я думаю, вона може стати фатальною і для України, і для Росії.

– Що відбувається в далеких російських регіонах. Чи дійсно вони готові протестувати проти рішень Москви?

– Протестувати ніхто не готовий. Розумієте, там така ситуація: Путін молодець, тому що нас стали поважати. Це ретрансляція пропаганди. У людей в регіонах до Путіна питань немає, вони вважають, що йому дуже сильно заважають працювати. От не дають, і так вже 20 років. Питаєш: "А хто не дає?", Відповідають – "уряд не дає, міністри ці всі. Він їх тисне-тисне. Ось сенаторів посадив, Улюкаєва посадив, губернаторів садить - він же бореться. Але одну голову гідрі рубає, інші виростають і так все 20 років. Що він може один?".

Населення цілком щиро не звинувачує першу особу цієї держави, а звинувачує його оточення. Мовляв, у нас дуже поганий губернатор і, якби Путін про це дізнався... Але йому ж ніхто не повідомляє. Виходячи з цього не думаю, що будуть серйозні протести з політичними вимогами "Путін, геть із влади". Більше того, серед силовиків провели внутрішньовідомчий опитування міністерством оборони: чи готові вони стріляти в протестувальників, якщо надійде такий наказ? Самих бійців це дуже насторожило, навіть шокувало. Але режим готується до можливих загострень знизу і до хвилі протестного руху.

– Підстави у людей вийти проти Путіна все-таки є?

– Так, і влада ж не просто так закриває інтернет. Вона розуміє, що будь-яка неофіційна інформація, яка суперечить пропаганді і є правдою – згубна. Все, що просочується з приводу чиновників, корупції, свавілля на місцях і в центрі - все це може разом з рівнем зубожіння населення і погіршенням життя викликати хвилю невдоволення. Тому хочуть закрити інтернет.

Але молоді вже не поясниш, що немає інтернету, і це – те саме покоління, яке може повстати. Це будуть вже не "хом'ячки Навального", а серйозні молоді люди. Не знаю, хто виступить організатором всього цього, але лідери дуже швидко знайдуться.

Я не наполягаю, але мені здається, що Кремль може піти на відсікання світової мережі, не чекаючи 1 листопада цього року.

– Чому так швидко?

– Це давно тестували, тим більше, що мають прийняти нові непопулярні закони. Наприклад, черговий закон торкнеться автомобілістів з прийняттям податку на екологічність. Потім настає прийняття закону, який стосується дачних ділянок. Їх будуть віднімати. Є цілий пакет законопроектів, які можуть не сподобатися населенню. І все це може розжарити громадський котел і суспільно-політичний градус може зрости в рази.

Котел може закипіти десь до серпня-вересня, ну може бути до жовтня, хоч зараз це здається неможливим. Не кажу, що це відбудеться обов'язково, але це ймовірно. Тому я не виключаю, що в зв'язку з наростаючим суспільно-політичним напруженням всередині країни вирішено закрити інтернет раніше. Припустимо, 1 вересня або взагалі влітку, поки всі на городах.

– Вже давно ходять чутки, що російський уряд розглядає введення виїзних віз.

– Безумовно. Всі розмови про ПАРЄ, про права людини - вони потрібні Кремлю, як собаці п'ята нога. Їм це вже зовсім не потрібно, тому що після закриття інтернету буде повне закупорювання країни. Нарешті завалять каменями печеру і звідти буде доноситися тільки хрускіт кісток. Тому їм ці розмови про права людини - зайвий головний біль. Люди? Які люди? Було ж сказано - це "нова нафта". А що з нафтою роблять? Її переробляють. Буде така нова форма ГУЛАГу 21 століття.

Що може збудувати чекіст, коли він навіть не чекіст, а фанат чекістів, і звичайний чобіт з дрезденського будинку офіцерів? Він може побудувати тільки зону, ось він її і збудував практично. Так, будуть виїзні візи, я в цьому абсолютно не сумніваюся, а потім буде скасовано мораторій на смертну кару.

Нещодавно в Конституційному Суді виступила "академічна жінка" Талія Хабрієва з ідеєю нової державної ідеології, яку потрібно вписати в Конституцію РФ. Що це означає? Що всі незгодні з ідеологією вважатимуться антиросіянами, русофобами і ворогами народу. Наступним кроком буде скасування мораторію на смертну кару. Вперед до стінки. Це те, до чого чекісти давно прагнуть, вони начистили маузери, у них аж лапонька тремтять. Вони вже давно готові до розстрілів. По крайній мірі, зараз проглядається саме така логіка.

– Як на такі зміни відреагують росіяни? Все-таки це на 37-й рік, а 2020-й.

– У Росії сформувалася партія, яку я називаю "партія виживальників". Середньостатистичний росіянин, коли чимось незадоволений, зазвичай говорить так: "якось проживу". Це означає, десь вкраду, там лизну, тут схоплю, там що-небудь скручу, додому притягну. Ось потихеньку і вижив. Це характеризує "партію виживальників". Такі люди ніколи не підуть атакувати владу, не побудують барикад і не підуть в партизанські загони. Вони не будуть ідейно битися з окупаційним режимом, вони будуть виживати. На превеликий жаль, таких людей 86%.

Два роки тому академік Юрій Рижов сказав мені: "Справа в тому, що в Росії ніколи добре не жили. Росіяни виживали". Пам'ятайте, у Висоцького: "Ми завжди так живемо. Скисло душами, оприщавелі..." Ось, "ми завжди так живемо". Це для них звично. А що робити? Невже можна жити інакше? - запитають люди. Розповідаю: ось в Європі так і так, люди 5 мов знають - це нормально. Отримують безкоштовно вищу освіту, до Віденського університету вступити можна. Ну да, німецьку мову потрібно знати".

"А, так німецьку мову потрібно знати!" - перепитують. Кажу: "Так, звичайно. В Московському університеті яка мова потрібна? Російська. А у Відні говорять на німецькій мові, але зате освіту можна отримати безкоштовно". Не вірять.

Росіяни навіть уявити не можуть, що є інше життя і інший стиль життя. Вони не думають про те, що життя людині дається один раз і треба його прожити чесно, гідно, не заважаючи іншим.

Це партія виживальників, виживають, як вміють, століттями вчилися. А жити... Вони не знають, що це таке вільне життя.

– Заради справедливості потрібно сказати, що в Україні теж так було до недавнього часу. Але тренд зламався. У Росії таке можливо?

– Я не знаю, що має статися. У будь-якому випадку це ж процес історичний, ментальний. Змінити себе ментально не так просто. Має пройти час і люди мають побачити, що в іншій країні живуть інакше. Вони повинні побачити, що навколо них люди стали думати і жити інакше, і таких все більше і більше. Тоді така людина почне міняти і себе. До тих пір, поки вона оточена виживальниками - нічого не зміниться.

Але процес переродження - дуже довгий процес. Тим більше, що режим змінює мізки росіян в сторону чогось доісторичного, тягне їх кудись навіть не в середньовіччя, а в печерний вік. Які можуть бути позитивні зміни?

Так, як українці, росіяни не зміняться з кількох причин. Всі останні роки Україна рухалася до відкритості, це і безвіз, і саме бажання бути відкритими. У Росії все навпаки, там все рухається в бік закритості - шлях до печери.

Чекісти йдуть проти будь-якої природи: економічної, технічної, людської і нічого хорошого росіянам не світить. Поки цей реваншистський режим буде процвітати - ми будемо спостерігати лише стагнацію, деградацію і підвищення рівня приреченості.

– Що буде з Росією далі? Все-таки, це найбільша країна по території і 140 млн населення – теж велика цифра.

– Якщо путінізм буде пролонговано ще на 10-15-20 років, то нічого хорошого Росію не чекає. З кожним днем пролонгації сьогоднішнього режиму, у країни буде все менше шансів залишитися в колишніх межах. Ось ці всі потуги, гра в наддержаву, у другій полюс - це все для наївних дурників. Двуполярний світ вже сформувався. І це не Росія. Це США і Китай, а Росія - це "третій зайвий".

І якщо Путін залишиться в Кремлі до 24-го року, то потім все буде відбуватися з такою швидкістю, що Росію розірве на частини. Тоді залишиться зовсім невеликий територіальний буфер між Європою і Китаєм, який поглине все.

Китай і так потроху поглинає Росію, освоюючи Сибір. Китай - лідер з постачання деревини в усьому світі в той час, як там заборонена вирубка лісу. Звідки у нього така кількість лісу? З Сибіру. Китай крок за кроком поглинає Далекий Схід і Східний Сибір. Ще пара-тройка років путінізму, і розпад Росії 100% стане неминучим.

– Росія – це країна з ядерною зброєю. Що світ буде робити з усім цим?

– Якщо у 90-ті росіяни вимінювали нафту на продовольство, то в майбутньому будуть вимінювати його на ядерну зброю. Жерти буде нічого, ось і будуть "ніжки Буша" привозити в обмін на ядерну зброю, будь-яку їжу. Це буде єдина річ, життєво важлива для росіян. Ядерна зброя в руках аборигенів? – потрібно ж якось себе убезпечити, щоб вона не дісталась якимось терористичним мавпам.

– Політологи кажуть, що до 24-го року Путін піде з влади, призначивши собі наступника.

– Путін піде, безумовно. Його винесуть вперед ногами. Зараз скажу таку дику конспірологічну річ: Москва повниться чутками, що Путіна нібито вже немає в живих. Що замість нього показують нескінченних двійників: якута, круглого, квадратного, банкетного, не знаю кого там ще. На цьому місці я вже не затикаю конспірологів: адже якщо країна управляється в режимі спецоперацій, а по телевізору доносять спецінформацію, яка абсолютно не відповідає дійсності, коли Путін може бути відразу в двох місцях одночасно, я приходжу до висновку, що конспірологи мають право на свою думку.

Колись було складно повірити, що чекісти можуть підривати сплячих в будинках людей, але вони зробили це. Боюся, що ця конспірологічна теорія може мати під собою підстави. І якщо це так, то ми взагалі зіткнулися з якоюсь новою, незрозумілою формою управління, взаємодії владного угруповання з населенням, коли є віртуальний портрет і навіть є кілька схожих на нього ляльок. А країною колегіально керує якась банда.

Якщо Путіна фізично немає і все, що про нього показують це фейк, то в такому випадку вони можуть зобразити, що так він втомився, він іде. Будь-який двійник прочитає заготовлену промову і випарується. А де Путін? А він вже чорт знає де.

З іншого боку, якщо вся ця конспірологія повна фігня, а Путін існує фізично, і саме він править, то сам він ніколи не піде.

Я не є конспірологом і не підтримую цю дику теорію. Просто підкреслюю, що в даній конкретній ситуації, в парадигмі спецуправління країною, може бути всяке.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

​Ужас с небес... - Машовець

вівторок, 26 жовтень 2021, 0:03

...или байрактаровский кошмар Юрия "котелка"... Джерело

"Мне похвастался один человек, что на его дне рождения были "большие люди". Спрашиваю: кто же это? Не поверите - подтанцовка Оли Поляковой", - Олена Кудренко

понеділок, 25 жовтень 2021, 23:16

"У меня иногда ощущение, что я хожу по стеклу. Босиком. С 2014-го. Так остро режут чьи-то слова, призывы и неразборчивость... Как можно в разгар войны ехать на Красную площадь, радостно селфиться, и при этом на вежливом украинском языке рекламировать с...