"Раніше на Заході мені не вірили, а після 24 лютого вже питають, що робити", - Оксана Забужко

"Захід в процесі опритомнення, витверезіння. Тому що для них 24 лютого було тим самим грубим пробудженням: брутальним і жорстоким, несподіваним. Бо «а що ж трапилося?». Можна сказати цим самим мемом", - пише українська письменниця Оксана Забужко у своєму блозі, передають Патріоти України, та продовжує:

"Бо був і 2014 рік, і ще раніше — 2008 рік (війна в Грузії), коли скінчилася Ялта 1945 і той порядок, що вважався прийнятним і непорушним, порядок міжнародного права, що був усталений після Другої світової війни. Є ялтинські домовленості, які б вони там не були, але світ за ними жив. В 2008 році, після нападу РФ на Грузію щодо Росії повинні були — за, так би мовити, законами Божими і людськими — застосувати от всі ті санкції, і все те наставлення, яке маємо після 24 лютого минулого року.

Ми ж всі жертви радянської освіти. І у нас цілі шматки історії ХХ століття не існують із західного погляду, не існують в західному ракурсі. Тобто те, що в них були свої 70-ті, свої 80-ті, які у нас, на цих самих наших теренах зі східного боку, зовсім інакше сприймалися, інакше переживалися. Що у нас інша прошивка. І в 90-ті так само було, освіта в нас не змінилася. І відповідно зшити докупи ось цей розірваний залізною завісою світ у головах — цього не зробила ні наша, ні західна освіта.

І оптика, скажімо, того, наскільки Захід був щасливий появі Горбачова, що «Боже мій, нарешті можна перестати боятися цього страшного Радянського Союзу і постійно накручувати». То ж параноїдальна була гонка озброєнь. Ви ж подивіться, вони нам зараз скидають запаси значною мірою тієї зброї, яка була тоді нагромаджена. І от коли приходить цей усміхнений, з американською усмішкою молодий генсек, який каже, що тепер у нас буде соціалізм з людським обличчям і я забираю війська зі Східної Європи. І може бути об'єднання Німеччини, і все буде гаразд, і ми торгуємо, і ми друзі.

Боже мій, їм просто не те що камінь з душі спав — це був такий нон-стоп фестиваль, і відповідно Горбачову пробачили випадки в Тбілісі, саперні лопатки, якими була розігнана демонстрація. Йому би простили і Вільнюс, де люди були переїхані танками, через кілька місяців після того, як Горбачов одержав Нобелівську премію. Тобто у нас немає зв’язної картини всього цього процесу, наскільки Захід був дуже нещасливий розпадом Радянського Союзу, бо Радянський Союз — це була зрозуміла відома величина. А що там є ще й якісь менші республіки — вони їх не знали, вони про них поняття не мали.

Пропагандистську роль відігравали під час холодної війни на Заході дуже щедро спонсоровані Радянським Союзом славістичні центри. Тобто вся західна славістика — це насамперед русистика".

Джерело: НВ
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Це попередження для нас, які пасочки можуть чекати в "удобном тєлєграмє", - Марина Данилюк-Ярмолаєва

понеділок, 19 травень 2025, 20:30

"Вибори в Румунії - добра наука, як проросійські кандидати освоїли TikTok та телеграм для просування самих себе. На щастя, там все обійшлось і на других виборах переміг адекватний, проєвропейський політик, мер Бухареста Нікушор Дан. Але було вельми цік...

"Рік у Ростові-на-Дону був найгіршим у моєму житті": Переможниця "МастерШеф" розповіла, як росіяни цькували її за національність

понеділок, 19 травень 2025, 20:15

Переможниця 14 сезону кулінарного шоу "МастерШеф" Наталка Нікішина до 13 років жила в Луганську. Після окупації росіянами міста на Сході України сім'я майбутньої кулінарки залишила свою домівку і на рік вимушено виїхала в РФ, де дівчина стикнулася з жо...