Ранні кавуни, що з'явилися на українських ринках і в магазинах, перевірили на нітрати (відео)

Фермери запевняють, що спека зробила своє і кавуни самі дозріли понад тиждень тому.

На українських ринках та в супермаркетах з'явилися не тільки іноземні, а й українські кавуни. Чи безпечні вони на вміст нітратів — передають Патріоти України з посиланням на ТСН.

Кавуни вже заполонили українські прилавки. Експерти кажуть, що купувати зарано, бо в них багато нітратів. Натомість фермери запевняють, що спека зробила своє і кавуни самі дозріли понад тиждень тому.

Вартість українських кавунів на ринку від 20 до 40 гривень. У супермаркетах ціни нижчі. На цінниках здебільшого відмітки: від українського виробника. Є й іноземні — з Бразилії.

Чи справді в кавунах немає нітратів, покаже дослідження. Журналісти віддали шість зразків (п'ять українських і один іноземний) на дослідження до двох різних лабораторій. У кавунах нормується не більше 60 міліграм нітратів на кілограм.
Утім, вже під час дослідження виявилося, що в одному кавуні є бродіння, а тому аналіз на нітрати проводити вже не можна. "Кавун був пошкоджений і вже були ознаки бродіння, тому було некоректно проводити випробування на вміст нітратів", - каже керівниця хіміко-діагностичної лабораторії ДП "Укрметртестстандарт" Тамара Назаренко.

Інші два аналізи, зокрема, і бразильський, показали, що вміст нітратів у нормі. "В обох зразках нітрати не перевищують норми. Ми отримали такі цифри: вісім і п'ять міліграм на кілограм нітратів при нормі не більше 60", - повідомила фахівчиня.

Перевірка показала: що всі п'ять зразків майже без нітратів. У цьому ж переконували і фермери, бо вже понад тиждень тому вони зібрали перший врожай. Своєю чергою експерти радять залишатися обережними: не купувати кавуни біля трас і мити смугасті із милом.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Знецінення мови - улюблений інструмент у гібридній війні росіян", - Уляна Супрун

неділя, 9 серпень 2020, 23:15

Міф про те, що українську "штучно створили", має такий рівень аргументації, як і теорії змови щодо пласкої землі. Про це у своєму блозі пише ексочільниця МОЗ Уляна Супрун, передають Патріоти України. "Ви коли небудь чули байки про те, що українську мов...

"Новина про відміну виборів у прифронтовій зоні дійсно порадувала", - Дмитро Ярош

неділя, 9 серпень 2020, 23:00

Наступним логічним кроком була б заборона діяльності антидержавних політико-фінансових угрупувань та ліквідація ворожих засобів масової інформації. "Крайнім часом, дуже рідко можна почути гарні новини про ті чи інші діі влади. Але вчорашня новина про в...