"Бачу дуже багато людей вражається реакцією простих росіян на війну в Україну. Вражають і цифри опитування - 68% підтримують “операцію” Путіна", - пише політолог Віктор Андрусів на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:
"Давайте я вам поясню базові параметри функціонування російського суспільства.
1.Рейтинги підтримки влади в РФ завжди будуть коливатись 60-70%. І це не має нічого спільного з тим, хто при владі, і з тим, що він робить. Таку ж підтримку мав і Горбачов, якого вони зараз хулять, і Єльцин, який створив добу приниження, таку ж підтримку має і Путін. Більше того, я переконаний, що цар Микола ІІ теж мав підтримку 70% навіть в момент його убивства.
2.Причини цих рейтингів криються в природі російського суспільства і його історії. Росіяни не вибирають владу, вони вірять в неї. Фраза Тютчева “Умом Россию не понять, в Россию нужно только верить” - це про віру у владу, а не країну. Яка б влада не утворювалась в Росії, вона закінчується абсолютизмом і диктатурою. Тому, що в основі абсолютизма завжди лежала віра, і будь-яка влада, яка спирається на віру в неї стає абсолютною.
Це сформувалось історично. Суть в тому, що росіяни бояться того, у що вірять, тобто своєї влади - більше за все на світі. Це типово для будь-яких релігійних течій, коли люди найбільше бояться своїх ідолів. У росіян на це вплинуло кілька факторів. По-перше, їх держава формувалась в умовах страшних звірств по відношенню до підданих. Терор влаштований Іваном Грозним по відношенню і до еліти, і до простого населення - на віки заклав страх перед владою, і сприйняття її як деспотичної. Влада, яка не нищить або не може знищити своїх - для росіян є слабкою. По-друге, Росія не мала в історії жодного успішного бунту чи повстання. Всі повстання від Разіна до декабристів - закінчувались поразкою. Це урок, який добре засвоїв народ.
3.Основою зміни влади у Росії завжди була військова поразка. Саме поразка на Західному фронті в Першу Світову дала шанс на жовтневу революцію. Саме поразка в Афганській війні була однією з причин приходу до влади Горбачева, який і закінчив її. Саме поразка в першій Чеченській була причиною приходу до влади Путіна. І саме поразка в українській війні буде причиною зміни влади в РФ.
Поразка знімає сакральність з влади в очах росіян. Лідер, який програє війну - стає слабаком. І це єдиний момент, коли вони готові підтримати нову владу, в тому числі через переворот. Але, і це найважливіше, спочатку поразка, а тоді зміна влади. Не навпаки.
3. Таким чином, рейтинги не мають ніякого відношення до влади в Росії. Завтра всі ці 68% будуть казати, що Путін знищив їхню державу, і гордитись якимось Навальним, Ходорковським чи кимось іншим. Вони будуть говорити те, що їм скаже влада.
Однак, є важлива змінна, про яку я говорив до війни. Поразка в Україні може запустити трансформацію в самому російському суспільстві, подібно до того, як це відбулось з німцями. Злочини, які вчиняють їх військові, а також розгром, який влаштовує їм ЗСУ, може остаточно поховати їх реваншизм і на десятиліття стати психологічною травмою, яка буде відбивати будь-яке бажання кудись вторгатись.
На жаль, поки це всього лише мої прогнози. А виклики перед нами стоять тут і зараз, і ми ще далеко, але неминуче наближаємося до перемоги".
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.
Американська розвідка частково розсекретила звіт, у якому йдеться про вбивства російськими спецслужбами політичних опонентів лідера Росії Володимира Путіна. У звіті також згадали отруєння колишнього президента України Віктора Ющенка. Про це повідомляє ...
Колишній головнокомандувач ЗСУ, а нині посол у Великій Британії Валерій Залужний заявив про те, що армія РФ може зробити потужний прорив на фронті після 2027-го. Тоді загарбникам вдасться накопичити достатню кількість ресурсів та "технологічних матері...