Сенатори-республіканці Сполучених Штатів Америки заявляють, що повідомлення про те, що міністр оборони США Піт Гегсет одноосібно заморозив поставки зброї в Україну без схвалення президента Америки Дональда Трампа, викликають серйозні питання про рівень координації між Білим домом і Пентагоном і вимагають більш ретельного розслідування Конгресом. Про це інформує The Hill 11 липня, передають Патріоти України.
Законодавці з Республіканської партії вважаюь, що замороження поставок зброї Україні могло бути результатом "непорозуміння" між Трампом і Гегсетом. Неназваний помічник сенатора-республіканця назвав це "явним провалом на багатьох рівнях".
Джерела видання в лавах республіканців попереджають, що якщо Гегсет, або інші члени його команди вживуть заходів, спрямованих на навмисне обходження головнокомандувача, це створить серйозну проблему.
Сенатори-республіканці "стурбовані" повідомленнями про те, що Гегсет, можливо, кілька разів призупиняв поставки зброї в Україну без їхнього відома, і вони хочуть отримати детальну інформацію про те, хто в Пентагоні заморозив поставки.
Однією з найгостріших критичних зауважень висловив сенатор-республіканець Том Тілліс, який в інтерв'ю CNN заявив, що рішення Гегсета про припинення поставок зброї Україні було "аматорським" і що він "не справляється з обов'язками керівника великої, складної організації".
Тілліс, який голосував за призначення Гегсета в січні, натякнув, що "вже не проголосував би за нього, знаючи нинішню інформацію".
Сенатор Лінді Грем заявив, що Конгрес повинен "дійти до суті" питання про те, хто і чому наказав заморозити поставки зброї.
Водночас сенатор-демократ Джек Рід вважає, що, судячи з усього, між Гегсетом і Трампом стався серйозний збій у комунікації. Це підтвердили і джерела в республіканських колах.
За словами співрозмовників, Гегсет діяв через неправильне розуміння того, що Трамп хотів зробити з цією зброєю.
Один зі старших помічників сенаторів-республіканців зазначив, що Трамп не хотів ризикувати хвилею негативних заголовків про припинення допомоги Україні після успішного саміту НАТО в Гаазі.
"Цікаво аналізувати статистику збиття ворожих засобів повітряних атак. Наприклад, свіжу, від ночі на 10 липня 2025 року. Збито 8 з 8 балістичних ракет «Іскандер-М» та 6 з 6 крилатих ракет Х-101. Тобто, якщо не економити ракети для західних комплексів П...
"Те, що 30-річчя геноциду у Сребрениці світ зустрічає на тлі масованих обстрілів України й загибелі цивільного населення від російських ракет і дронів, є свідченням того, що реальних висновків з тієї трагедії світ не зробив ані тоді, ані зараз. Та й Бу...