Рідкісний делікатес: Якими були чипси у СРСР та чому вони не стали популярними

Сьогодні чипси є незмінним атрибутом перегляду фільмів, дружніх зустрічей і швидких перекусів. Їхній смак та характерний хрускіт зробили продукт улюбленим серед людей у всьому світі. Вперше чипси з’явилися в США ще в середині XIX століття й відтоді перетворилися на глобальний феномен із сотнями смаків та варіантів. Але мало хто знає, що і в СРСР також виготовляли власну версію цього снеку. Історія радянських чипсів — маловідома, але надзвичайно цікава, зазначають Патріоти України.

Перші чипси в Радянському Союзі почали виробляти ще в 1963 році під назвою "Хрумка картопля "Московська". Їх виготовляв Московський комбінат картоплепродуктів, пізніше відомий під брендом "Московська картопля". На етапі запуску цей продукт викликав справжній ажіотаж — подібного вітчизняний споживач раніше не куштував. Проте досягти широкої популярності, як у західних країнах, радянським чипсам не вдалося.

У документації тих часів чипси іноді позначалися як "чибси" — слово, яке, очевидно, намагалося адаптувати англійське chips під російське звучання. Згодом прижилася нині звична форма — "чипси". Попри оригінальність ідеї, продукт залишався малодоступним для більшості радянських громадян.

Технологія виготовлення була доволі простою, але базувалася виключно на натуральних інгредієнтах. Вибирали спеціальні сорти картоплі з низьким вмістом цукру, нарізали тонкими скибками, промивали, бланшували й обсмажували у фритюрі, після чого злегка підсолювали. Усе це робило чипси смачними, але й дуже швидкопсувними, адже вони не містили консервантів і ароматизаторів.

Саме короткий термін зберігання став основною причиною того, чому чипси не стали масовим продуктом у СРСР. Їх можна було знайти лише у великих містах, таких як Москва, а вироблялися вони обмеженими партіями. Без вакуумної упаковки та стабілізаторів, термін придатності складав максимум три місяці — і то за ідеальних умов.

Попри невелику популярність, радянські чипси стали символом поступової зміни в споживчих звичках. Це був рідкісний приклад продукту, який наближався до західних стандартів, хоча й залишався майже делікатесом. І хоча масової любові їм не дісталося, свій слід в історії споживчої культури СРСР вони все ж залишили.

Джерело: Обозреватель
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Хохол", "Обамка", "Бедный еврей": Яке морозиво продається зараз у Росії (відео)

субота, 12 липень 2025, 15:47

У мережі опублікований відеозапис, на якому демонструється кілька видів продукції одного із найбільших виробників морозива у Росії, передають Патріоти України. Назви морозива мають ксенофобський, расистський та антисемітський характер. Зокрема, на запи...

Священник пояснив, чого Путін ударив по Буковині

субота, 12 липень 2025, 15:11

Після нічної атаки російських військ на Чернівецьку область, в результаті якої загинуло дві людини та є руйнування у місті, священник Православної Церкви України Роман Грищук висловив різку думку щодо причин цього обстрілу. Про це повідомляють Патріоти...