Родичі 8 бійців 101-ї бригади, розстріляних "дружнім вогнем" 26.02.2022 біля метро "Берестейська" у Києві, вимагають суду та притягнення до кримінальної відповідальності винних керівників.
Коли я чую, що влада не попереджала населення про наближення війни, і не розгортала ТРО, оперрезерв, щоб ніби-то не викликати паніку, я згадую десятки вбитих військових та цивільних, яких розстрілювали "дружнім вогнем" на початку війни через погану організацію та управління. Бо ті, хто замість підготовки розповідав, що "не треба провокувати, будемо їсти шашлики у травні", раптом 24-го наказали роздавати автомати з машин випадковим людям навіть без паспортів. І відсутність підготовки обернулась справжньою панікою та багатьма смертями.
26 лютого на проспекті Перемоги біля метро "Берестейська" нівідомий український підрозділ по невстановлених причинах прийняв за диверсантів кілька машин, в яких пересувались 8 військовослужбовців та розстріляв їх впритул, це були 7 солдат строкової служби, в тому числі 20-річний Руслан Чумаченко, і їх командир, лейтенант Юрій Сирота. Усі вони загинули. Руслан був єдиною дитиною у родині. Цей розстріл спочатку був проголошений "боєм" та "знищенням ДРГ".
Марина Толкаченко, мама Руслана, звернулась до мене, бо хоче, щоб справа, порушена в ДБР, не була замовчана, щоб були встановлені відповідальні посадові особи, щоб відбувся суд, щоб були зроблені висновки і, таким чином, попереджені нові трагедії.
У свідоцтві про смерть солдата Чумаченко зазначено місце загибелі - метро "Берестейська", 26 лютого. Ось ціна часу, управління, підготовки, а вірніше - їх відсутності у даному випадку. Зброю роздали без призначення компетентних командирів, налагодження зв'язку, тому не одна, а кілька груп наших бійців були у нашому тилу були вбиті своїми. І таке відбувалось у багатьох місцях.
Так, в усіх арміях на війні трапляється "дружній огонь". Буває, коли у хаосі реального бою з противником плутають своїх та ворога, коли ворог близько. Але розстріл на "Берестейській", та інші розстріли машин у Києві у лютому відбувались у глибокому тилу, дуже далеко від фронту, без будь-якого контакту з реальним противником, і сама обстановка ніяким чином не було схожа на дії "ДРГ", і не вимагала відкривати вогонь неподалік центру міста по машинам які пересувались по місту. До речі, попри розмови керівників що ніби-то диверсанти діяли у Києві - жодної справжньої ДРГ виявлено не було, ніяких фактів їхніх дій на даний момент у Києві нема.
Ось що таке паніка. Реальна паніка через управлінський хаос та відсутність часу для організації та підготовки. Це можна було б попередити одним чином - провести розгортання сил ТРО вчасно, хоча б за місяць чи хоча б за тиждень до початку війни.
І Руслан і Юрій офіційно визнані загиблими у війні, родини отримали належні компенсації, у них нема ніяких матеріальних вимог, вони хочуть одного - щоб з цієї трагедії були зроблені висновки, щоб вберегти когось іншого від такої саме біди.
Справа зараз у Державному бюро розслідувань. Будемо висвітлювати цю справу.
А ми з вами маємо запам'ятати - подолати паніку може тільке одне - ВЧАСНА ПІДГОТОВКА. А приховувати відсутність дій словами про " не бажання паніки" - це безвідповідальність, і цим мають займатись правоохоронні органи.
Джерело
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.
Військові КНДР вже перебувають в окупованому Маріуполі та на захоплених росіянами територіях Харківської області. Про це повідомляє CNN із посиланням на джерело в СБУ, передають Патріоти України. За словами співрозмовника, до Маріуполя прибули "технічн...
"Друзі мої, маю багато запитань щодо крайнього ворожого удару по Дніпру балістичною ракетою середньої дальності. Відповідаю: головне – не панікувати, а далі кожен на своєму місці боротися за Україну", - пише лідер українських добровольців Дмитро Ярош н...