Родичі нардепа-"слуги", пов'язані з постачанням неякісних курток для ЗСУ, купили в Дубаї майно на понад $1 млн, - розслідування

Донька та племінник народного депутата від партії "Слуга народу" Геннадія Касая під час повномасштабної війни придбали елітну нерухомість у Дубаї на понад мільйон доларів. Раніше родичі нардепа потрапила у скандал із постачаннями з Туреччини курток для армії невідповідної якості та за завищеними цінами. Про це йдеться у розслідуванні проєкту "Схеми", яке опублікували 12 листопада, передають Патріоти України.

З витоку з держреєстрів ОАЕ журналістам стало відомо, що чотири апартаменти в житлових комплексах преміумкласу Дубаю Поліна та Олександр Касаї придбали у 2022 – 2023 роках - саме у той період, коли родина нардепутата потрапила у скандал із поставками для ЗСУ літніх курток замість зимових та за завищеними втричі цінами.

Зазначається, що свої перші квартири родина Касая придбала в ОАЕ у квітні 2022 року. Донька депутата Поліна Касай, на момент свого 22-річчя, купила двокімнатну квартиру у житловому комплексі Dubai Gate 2 за 310 тис. доларів.

У той самий час 25-річний племінник депутата, Олександр Касай, став власником апартаментів у житловому комплексі Studio One за 202,5 тис. доларів. Наприкінці літа 2022 року Олександр купив свою найдорожчу квартиру вартістю майже 330 тис. доларів в елітному комплексі Palm Views West, а в лютому 2023 року племінник народного депутата придбав ще одне житло у ЖК Studio One за майже 240 тис. доларів.

Офіційного пояснення походження коштів на елітну нерухомість в Еміратах у родичів депутата-"слуги" "Схеми" не знайшли.

Згідно з інформацією на Facebook-сторінці 25-річної доньки нардепа Поліни з 2022 року і дотепер вона працює старшою контент-менеджеркою в українсько-ізраїльській місії медичних волонтерів FRIDA Ukraine. За даними держреєстрів, у Поліни Касай немає власної нерухомості в Україні. В Україні вона зареєстрована, як ФОП, з основною діяльністю – "оброблення даних".

"Від джерел з доступом до даних реєстру доходів фізичних осіб "Схеми" дізнались, що офіційно за останні три з половиною роки донька нардепа заробила близько 3 млн – це у 3,5 раза менше, ніж коштує квартира, яку вона придбала в Дубаї", – ідеться в матеріалі проєкту.

Як випливає з декларації самого Геннадія Касая та його дружини, у 2022 році подружжя заробило близько 1,5 млн грн, більша частина з яких – зарплата депутата.

Журналісти зателефонували доньці Касая, проте вона поклала слухавку, щойно зрозуміла, що розмова стосуватиметься походження її коштів на нерухомість в ОАЕ. "Схеми" надіслали їй письмовий запит.

Сам Геннадій Касай спілкуватися телефоном із журналістами з цього приводу не захотів, але на письмові питання дав відповідь. Нардеп пояснив, що його 25-річна донька та 27-річний племінник – дорослі та самостійні люди та не радяться з ним стосовно своїх фінансових рішень.

27-річний Олександр Касай, імовірно, заробляв на елітну нерухомість в Дубаї спортом та бізнесом. До серпня 2023 року він професійно займався гандболом, входив до складу збірної України та грав у запорізькому "Моторі".

У 2021 році Олександр Касай отримав частку у бізнесі – у галузі авіації. Батько Олександра, Павло Касай, був директором з маркетингу та торгівлі у корпорації В’ячеслава Богуслаєва "Мотор Січ". Раніше обидва фігурували у розслідуванні "Схем" про продаж двигунів для гелікоптерів, вироблених на "Мотор Січі", в Росію на початку вторгнення.

Скандал із закупівлею турецьких курток для армії

У січні того ж року Олександр Касай став власником 7% акцій у науково-виробничій фірмі "МС АВІА-ГРЕЙД", яка продає паливо та ремонтує військову техніку. А вже в червні він разом зі співробітниками фірми Романом Плетньовим та Володимиром Неньком заснував у Туреччині компанію Vector Avia, яка повинна була займатись продажем двигунів та деталей для літальних апаратів.

Утім у 2022 році компанія Vector Avia уклала з Міністерством оборони угоду на 27 млн доларів. Vector Avia поставили Міноборони куртки для військових низької якості та за ціною, втричі вищою за вказану в турецьких митних деклараціях.

Посадовцям та співзасновнику фірми Роману Плетньову в березні 2023 року заочно повідомили про підозру та оголосили у розшук, але не Олександру Касаю. За інформацією журналістів "Схем", він також залишив Україну ще у травні минулого року.

У СБУ, яка наразі розслідує цю справу, не відповіли на питання, чому з двох акціонерів компанії підозру оголосили лише одному. У серпні 2024 року слідчі СБУ зупинили досудове розслідування, хоча не закрили справу. У відомстві зазначили, що призупинили лише провадження, яке стосується співвласників турецької фірми, для того, щоб не спливли терміни досудового розслідування, визначені законом.

Після скандалу з поставками одягу для армії, у лютому 2023 року, племінник Геннадія Касая, Олександр Касай вийшов зі співзасновників турецької Vector Avia. Пів року по тому він позбувся своєї частки у 7% і в українській компанії "МС АВІА-ГРЕЙД".

Наразі Олександр Касай володіє лише 10% акцій у запорізькому маркетинговому агентстві «Борщ», яке є збитковим, зазначають журналісти. "Схеми" звернулися до племінника Касая із запитанням про те, звідки у нього гроші на елітну нерухомість в Дубаї, але на час публікації той не відповів.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Мені розповідають жахливі речі, які рік тому були б неможливі": Військовий експерт Дикий шокований масштабами СЗЧ

вівторок, 3 грудень 2024, 20:06

Українські військові, які самовільно залишають місця служби, перебувають у важкому психологічному стані та здатні на жахливі речі. Наприклад, відразу після бойового завдання екіпажі у повному складі залишають танки. Про це журналістам розповів екскоман...

"Не все було гаразд": Волонтер Притула відверто назвав причини провалу контрнаступу ЗСУ 2023 року

вівторок, 3 грудень 2024, 19:53

Український контрнаступ 2023 року не зазнав успіху через незабезпечення бригад достатньою кількістю сучасної зброї, через те, що ворог добре окопався на всіх напрямках, а ще тому що багато військових у бригадах наступу не мали бойового досвіду. Про це ...