"Росія налаштовує США проти України": Українська журналістка в Америці розповіла, як працює дезінформація

"Майже щодня Скотт Куллінейн, 37-річний американець із Каліфорнії, розмовляє з членами Конгресу та персоналом їхніх офісів про війну Росії в Україні. Куллінейн — директор з урядових відносин некомерційної організації Razom, частина роботи якого полягає в тому, щоб переконати конгресменів, що Україні потрібна підтримка США, аби вистояти у війни, яку розв’язала проти неї Росія", - пише українська журналістка Тетяна Ворожко, яка живе в США, передають Патріоти України, та продовжує

"Поки Палата представників обговорює пакет на суму $95 млрд, який включає близько $60 млрд допомоги Україні, або інші законодавчі шляхи надати підтримку, Куллінейн каже, що почав помічати активізацію наративів, які звинувачують Україну в корупції, подібних до тих, які просуває російська пропаганда. Тож публікація The Washington Post розслідування масштабної та скоординованої російської кампанії з впливу на громадську думку США, щоб відмовити Україні в допомозі, його не здивувала.

«Ця проблема назрівала і зростала роками», — сказав Куллінейн Голосу Америки. — Я вважаю, що найкращий шанс Росії на перемогу не на полі бою, а через інформаційні операції, націлені на західні столиці, включаючи Вашингтон".

Розслідування The Washington Post ґрунтується на понад 100 документах, зібраних європейською розвідувальною службою, які викрили кремлівську кампанію, в ході якої «політтехнологи і тролі написали тисячі сфабрикованих новинних статей, постів в соціальних мережах і коментарів, які пропагують американський ізоляціонізм, розпалюють страх з приводу безпеки кордонів Сполучених Штатів і намагаються посилити економічну і расову напруженість в США», повідомляє The Washington Post.

Соціальні мережі є одним з основних методів поширення російської дезінформації, говорить Роман Осадчук. Науковий співробітник Лабораторії цифрових криміналістичних досліджень американського аналітичного центру Атлантична рада, Осадчук є експертом з пропаганди та кампаній впливу.

«Процес починається з російської публікації на невеликому сайті або акаунті в соціальних мережах. Потім це підхоплює невеликий російський телеграм-канал, який згодом поширює більший канал з більшою кількістю підписників», — розповів Осадчук.

Звідти, за його словами, хтось може перекласти контент англійською мовою та поділиться ним, наприклад, в мережі X. «Саме так російська дезінформація може швидко поширюватися в англомовній спільноті Х», — зазначив Осадчук.

The Washington Post з посиланням на Microsoft і Graphika, компанію, яка досліджує соціальні мережі, пише, що деякі статті, створені в рамках цієї операції, могли бути вперше опубліковані на так званих сайтах-двійниках.

Осадчук пояснив Голосу Америки, що це оманливі копії легітимних сайтів ЗМІ. Вони містять фальшиві статті і часто видаляються, а потім замінюються клонами з дещо іншими вебадресами.

«Ніхто не дізнається про існування цих сайтів, якщо вони не будуть просуватися в соціальних мережах. Однак, щойно вони їх виявляють, соцмережі блокують їх. Тому росіяни швидко замінюють заблоковані сайти їхніми клонами», — сказав він.

В інтерв'ю американським ЗМІ двоє впливових конгресменів-республіканців заявили, що, на їхню думку, ця пропаганда вплинула на їхню базу та деяких їхніх колег, які повторювали наративи Кремля на засіданнях Конгресу.

«Це абсолютна правда. Ми бачимо, що безпосередньо з Росії надходять спроби замаскувати повідомлення, які є антиукраїнськими та проросійськими меседжами, деякі з яких ми навіть чуємо під час дебатів в Палати представників», — сказав голова комітету з розвідки Палати представників Майк Тернер в інтерв'ю CNN.

В інтерв'ю американському новинному сайту Puck Майкл Маккол, голова комітету Палати представників із закордонних справ, сказав: «Російська пропаганда, на жаль, проникла в США, і вона заразила значну частину бази моєї партії».

Сергій Куделя, науковець з Університету Бейлор в Техасі, каже, що меседжі Кремля ефективні, оскільки вони грають на наявних страхах. Доцент політології розповів Голосу Америки, що дезінформація має на меті зміцнити вже усталені переконання у тому, що допомога Україні є марнотратством, намагається викликати обурення і активізувати опозицію до надання допомоги.

«Коли таке узгодження відбувається, легше проштовхувати дезінформацію та вигадані новини, які багато хто сприйме як правдиві, включаючи членів Конгресу, оскільки вони зміцнюють їхні попередні переконання», — сказав Куделя.

«Щойно сфабриковані історії потрапляють у масові публічні дебати, стає майже неможливо їх розвінчати або відокремити правду від брехні», — каже він.

Але Ольга Бєлоголова, директорка Ініціативи нових технологій Школи передових міжнародних досліджень Джонса Гопкінса, каже, що важко зрозуміти, наскільки ефективні ці пропагандистські зусилля.

«Операції російського впливу не обов’язково завжди спрямовані на те, щоб змусити людей повірити в щось конкретне, а на те, щоб вони взагалі ні в що не вірили», — сказала вона.

Бєлоголова додала, що заяви про успішність спроб змінити думку «не тільки безвідповідальні, але й небезпечні».

Кампанія з дезінформації, розгорнута пов’язаними із Кремлем структурами, схожа на ті, що спостерігаються в Європі. Вони прагнуть домогтися зменшення підтримки України, підірвати довіру до своїх інституцій та поляризувати суспільство, каже Якуб Каленські з Центру передового досвіду з протидії гібридним загрозам у Гельсінкі.

Каленські, який є заступником директора команди Гібридних впливів, вважає, що дезінформаційна діяльність Кремля має значний вплив на політику в усьому світі.

«Ось чому Росія наймає тисячі людей для цієї діяльності. Ось чому вони витрачають мільярди щороку, тому що бачать, що це працює».

Минулого місяця Міністерство фінансів США оголосило про запровадження санкції проти двох осіб і двох компаній, пов’язаних із «кампанією іноземного зловмисного впливу»: московського Агентства соціального дизайну, його засновника Іллі Гамбашидзе, російської компанії «ГК Структура», а також її генерального директора і власника Миколи Тупікіна. Вважається, що Агентство соціального дизайну та Гамбашидзе беруть участь у кампанії, описаній у статті The Post.

Каленські консультує уряди щодо протидії дезінформації та каже, що її успіх вимагає багатьох системних контрзаходів. Серед них — посилення виявлення та документування російської дезінформаційної кампанії, підвищення обізнаності та стійкості аудиторії до маніпуляцій, а також — запобігання використанню агресором слабких місць у соціальних мережах та суспільствах, таких як поляризація.

«Й нарешті, нам потрібно накласти вищу ціну на інформаційних агресорів. Поки що вони майже не зустрічають опору своїй агресії», — сказав Каленські.

Не лише російська дезінформаційна кампанія ускладнює роботу Куллінейна. За його словами, дебати про роль, яку США повинні відігравати у світі, схоже, зміщуються до ізоляціонізму часів до Другої світової війни. Причому такі погляди, відзначає він, більш популярні серед молодшого покоління законодавців, серед яких більше противників допомоги Україні.

Спілкуючись з членами Конгресу та працівниками їхніх офісів, говорить Куллінейн, йому доводиться посилатися на останні 100 років історії США. Він пояснює, чому Україна та підтримка європейських партнерів мають значення і що американцям та їхнім союзникам довелося заплатити високу ціну, коли ізоляціонізм домінував у політиці США.

А також, говорить він, він та його команда уважно вивчають погляди та інтереси кожного члена Конгресу, шукаючи індивідуальний підхід. «Деякі офіси приділяють велику увагу ситуації з правами людини в Україні. Багато членів дуже зворушені тяжким становищем релігійних громад на окупованих територіях України та переслідуваннями, яких ті зазнають від рук російських військових. Інші офіси дуже заінтриговані військовою реформою та військовими інноваціями, спричиненими активною війною в Україні», — сказав він".

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Ідея обмежити вихідні перекази з карток – це повна дурня, - нардеп Гончаренко

субота, 25 травень 2024, 0:30

"Ідея обмежити вихідні перекази з карток – це повна дурня. 30 переказів на місяць. Це один переказ на день. Це взагалі що? Уже уявили, як це вплине на волонтерство й на збори? Підкажу: погано. Деякі подають це як боротьбу з казино. Тобто самі дозволили...

Запас ідіотів у Росії вичерпується. Ціни за життя орків зросли зі 150 тис. руб. до 500 тис. - Невзоров

субота, 25 травень 2024, 0:15

"Навіть у Росії запас ідіотів не обмежений. Це з'ясувалося щойно, і стало для Кремля неприємним сюрпризом. Режим сподівався на те, що глибинка може вічно постачати на фронт непутяще бидло, яке спилося", - пише російський публіцист Олександр Невзоров у ...